Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az embereknek nincs egy...

Az embereknek nincs egy biztonságot, szeretetet nyújtó férfiképük (mivel legtöbb apa nem ilyen, és régen se volt ilyen) ezért kellett, egy apaképet kialakítani akit Istennek neveztek el?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 10:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Akkor mi van Magna Materrel és a politeizmussal?


Amúgy érdekes felvetés.

2010. nov. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
95%
Egy apa akármilyen, mindig is istennek számít egy gyerek szemében. Az emberek pedig gyerekeknek Istenhez képest.
2010. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szűzmária Szentjózsef!!! Hogy lehet ilyeneket kérdezni??? Isten maradjon csak meg Istennek ahogyan azt tudjuk Ádámtól és Évától valamint Mózestől STB!
2010. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
szerintem inkább azért mert a Bibliai Isten alapvetően férfi találmány,és a saját tulajdonságaikkal ruházták fel.
2010. nov. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem egészen. Azért vetíti a gyermek az apa képét az Istenre, mert egyfolytában ezt hallja: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, Mennyei Atyánk, stb. Hogyan máshogy képzelné el Istent mint a saját apját?


De a Biblia pontosan arról szól hogy az emberek a kijelentések ellenére sem tudták Istent megismerni. Az Atya kifejezést azért használjuk rá, mert teremtő, gondoskodó stb. Anyának nem nevezhetjük (monoteistákról beszélek) mert az apa legalábbis fizikailag általában erősebb mint az anya, és Isten erejét és hatalmát nem az anya mintázza.


Egyébként érdekes feltevés, de nem hiszem,hogy az emberek poénból találtak ki egy ilyen Istenképet, ahol még paráználkodni sem lehet, épeszű ember ilyet nem talál ki, ebben kell hogy legyen valami igazság....

2010. nov. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Anyának nem nevezhetjük"


Szerintem ez így butaság. Ahogy az apa erősíti meg az erőt és hatalmat, úgy az anya a szeretetet és gondoskodást.

És Isten hatalma nem fizikai erőben nyilvánul meg, és a nőies vonásait éppúgy kiemelik, minta férfiasat.

S főleg: nincs neme. akkor miért ne hívhatnám Anyának. ez csak attól függ, milyen tulajdonságot értékelek nagyobbra.


Mellesleg nem vagyok keresztény, én az Istennőben és Istenben hiszek - akkor ez hogy is van? :)

2010. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia.


"Teremtsünk embert a mi képünkre, hasonlóságunkra"/nem pontos/.

Teremtettek: Ádámot = Ádám hasonlított az atyára/ nem Éva/.

Vagyis nem az emberöl mintázták az atyát hanem az atyáról az embert.

2010. nov. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

17:20


Ha valamit nem jól tudsz, és még csak biztos sem vagy benne, legalább nézz utána a dolognak, mielőtt hülyeséget mondasz.


Az a rész így szól:

"És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket."


Tehát minta Biblia írja, Isten a maga arcára férfit és nőt formált. Nem csak Ádámot.

2010. nov. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

17:28!


Kedves vagy, hogy mindezekre felhívtad a figyelmemet, főként a stílusod tetszik amelyből érezni, hogy mélyen vallásos vagy.

De had kérjelek meg, hogy halad egy kicsit tovább a bibliában / mondjuk a második fejezetig/ ahol látni fogod, hogy bizony először csak Ádám lett teremtve és csak később teremtett meg a nőt.

De ha ezt is rosszul tudnám - kérlek, kérlek nézd el nekem.

2010. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

17:57


Kérlek, igazán nincs mit s további tudatlanságod is elnézem, de engedd meg, hogy ismét kijavítsalak.


Az eredeti Bibliában (tehát nem a magyar fordításban, amely nem adja vissza a nyelvi szimbólumokat) Ádámot egyszer sem említik férfiként, amíg Éva úgy mondva meg nem születik a bordájából. Sőt, még maga az Ádám szó jelentése is Ember, nem pedig férfinév.

Épp innen ered az az elgondolás, miszerint Ádám androgün volt, azaz egy személyben férfi és nő - kétnemű. Ami egyébként tökéletesen harmóniában van azzal a kijelentéssel, hogy Isten férfivé és nővé formálta az Embert.


Csak onnantól kezdve nevezik Ádámot férfinak (ish) és Évát nőnek (isháh), hogy megtörténik a bordából való kivétel - tehát az addig egyetlen kétnemű Ember két darab különböző nemű lénnyé válik. Egyszerre született a nő és a férfi, csupán az egyiknek Ádám maradt a neve, a másik pedig újat kapott...


Egyébként nem vagyok keresztény. Sőt, a Bibliában sem hiszek, és még Ádámot és Évát sem tekintem többnek szimbólumnál. De azért ne ferdítsük a tényeket.

2010. nov. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!