A vallási könyveket helyes-e mesével címkézni?
Természetesen nem helyes a vallás híveire való tekintettel, akik azt nem tartják mesének. A vallásos témájú könyvekre a vallás címke a megfelelő.
Természetesen nem lehet mindenkire egyformán tekintettel lenni. Tegyük fel, hogy valaki a Harry Potter könyveket a történelem közé sorolná, vagy az asztrológiát a tudomány közé. Muszáj a többségi véleményt figyelembe venni, nem lehet minden egyéni elképzeléshez alkalmazkodni.
Ha azonban a Harry Potter vallásnak sok híve lenne, akkor tetszik-nem tetszik már a vallás kategóriába esne. Vagy ha az asztrológiát a döntő többség ne adj Isten valamiért egyszercsak tudományként kezelné, akkor az is kategóriát váltana. A hülyeség természetesen ezzel nem válik igazzá, de sajnos számos hülyeség volt már tudománynak kikiáltva.
Régebben mindig vitába szálltam azzal, aki mesének nevezte a Bibliát, vagy akár más vallás szent könyveit. Ma már nem feltétlenül vitatkoznék ezen. Nem azért, mert már kevesebbre tartom a Bibliát, hanem inkább a meséket tartom többre...:)
Általában úgy szoktam fogalmazni, hogy a vallási iratok az emberiség transzcendens tapasztalatainak összegzését, kikristályosítását testesítik meg. Nade ha belegondolunk, alapvetően a mesék is valami ilyesféle alapból indulnak ki, csak azokban jobban elszabadul a fantázia. Ami pedig egyáltalán nem rossz dolog szerintem...
Milyen különös,hogy az Odüsszeuszt nem szokták tanmesének nevezni,pedig a Napnál világosabb,hogy az.
Miért pont a Bibliát támadják az istentelenek ilyen vehemenciával?...Talán érzik az abban rejlő isteni erőt?
7.
Szép,követendő hozzááálás!
Nyilván,egyeseknél a gyűlölet meghatározóbb létező attitüd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!