Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelképez a forgószél a...

Mit jelképez a forgószél a Bibliában?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a forgószél , többször is emlitve van a Bibliában. Mit jelképez? köszönöm a válaszokat.
tegnap 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Isten haragját jelenti ami elsöprő erejű, a gonoszoknak biztos véget ér az élete, illetve Isten akaratának visszafordulás nélküli megvalósulását.

(Jeremiás 23:19) 19 Jehova szélvihara dühödten kitör, és úgy fog a gonoszok feje fölött kavarogni, mint egy forgószél.

A Biblia heves szélviharhoz hasonlítja Isten haragját, haragja nem fog visszafordulni, míg meg nem valósította, végre nem hajtotta szívének gondolatait.

tegnap 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 IstenGyermeke1 ***** válasza:
Isten haragját is. Viszont a Szentlélekre is használja a Szentírás, az Ő jelképe is a szél.
tegnap 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1 és IstenGyermeke1 , ez biztos buta kérdés de emberek vagyunk emberi ésszel, szerintetek 1 tornádó tipusú forgoszélre utalhat a Biblia, vagy inkább 1 ciklon szerü valamire, ? (a hurrikán az jó nagy), én az utóbbit tudom elképzelni, nem 1 ",kicsi" hurrikánt, hanem mondjuk 1 felhőrvényt, ugye a ciklonok, én nézegettem őket müholdképen, hát a Teremtő jutott eszembe,,, (ezt most itt áttvittbe értsétek, jön a nagy szél és mindent söpör) .
tegnap 16:52
 4/8 A kérdező kommentje:

Lemaradt köszi a választ mindkettőtöknek.


"a Szentírás, az Ő jelképe is a szél." ezt hol irja a Biblia? Ezt nem tudtam.

tegnap 16:54
 5/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Igen, Isten gyakran használ olyan hasonlatokat, hogy az ember eltudja képzelni Isten erejét. Igaz, a tornádó kevésbé olyan erős Isten erejéhez képest, azonban segít megérteni, hogy ha egy ilyen forgószél hatalmas pusztítást tud végezni mennyivel inkább Isten ereje. Arra utal, hogy abból semmilyen módon nincs helyreállítás, vagy is a gonoszoknak az élete megszűnik a feltmadás lehetősége nélkül.

tegnap 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Isten gyermeke mást ért Isten szelleme alatt, Ő személynek véli, Isten "harmadik személyének"


Én másként vélekedem erről, nem személyként értelmezem, de az értelmezéshez hasonlóan.

A görög pneuʹma (szellem) szó a pneʹó szóból származik, amelynek a jelentése: ’lehel vagy fúj’. A héber rúʹach (szellem) szóról is azt gondolják.Tehát a rúʹach és a pneuʹma szavak alapjelentése ’lélegzet, lehelet’, de tágabb értelemben is használatosak.

A következőket is jelenthetik még: szél;

az élő teremtmények életereje;

az ember szelleme;

szellemi lények, például Isten és az angyalok;

Isten tevékeny ereje vagy szent szelleme.

KBL. 877–879. o.; BDB. 924–926. o.; G. Friedrich [szerk.]: Theologisches Wörterbuch zum Neuen Testament. VI. köt. 1959, 330–450. o. : ezt írja:


"Mindezekben egyvalami közös: olyan erőre utalnak, amely ugyan láthatatlan az emberek számára, de van rá bizonyíték, hogy aktívan működik. Vagyis ennek a láthatatlan erőnek látható jelei vannak."

tegnap 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
1es és 6 os én ezért irtam, hogy én inkább 1 hurrikánt képzelnék el mint 1 tornádót. Nézegettem tornádós videokat , és nézegettem müholdképeket ciklonokról, Isten jutott eszembe és az ereje, BORZONGTAM, nem tudom lehet butaság de ezt éreztem,,,, Esküszöm tényleg a borzongás fog el ha a Ciklonokra gondolok, egyik elsőpri a másikat, sajnos a hurrikán tudjuk mit okoz,,,,. És a müholdképeken is ha látom azt a Bazinagy felhő örvényt...
tegnap 17:31
 8/8 anonim ***** válasza:

7

Kedves Kérdező


Megértem az érzéseidet. Valóban félelmetesek a természeti katasztrófák, amikor nagy méreteket öltenek. Bár ezek Isten erejéhez mérten is csekélyek, nem kell félnünk, ha helyeselt állapotban jó kapcsolatban vagyunk Istennel.

Félni valójuk azoknak van, akikre Isten annyira haragszik, hogy méltatlannak tartja őket az életre, mivel semmilyen megbánást nem mutatnak.

tegnap 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!