Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református tiszteletesnek...

Református tiszteletesnek milyen ajándékokat szokás adni, hála jelképéül?

Figyelt kérdés
nagyon sokat segít nemcsak tanácsot ad, hanem konkrétan tesz is egyes problémák megoldása érdekében... szeretném valamivel meglepni, megajándékozni...

tegnap 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy sokadik kacatnak biztos nem örül ahogy senki sem.

Akkor már inkább olyant ami témába vág, pl. könyv.

tegnap 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hímzett könyvjelző?

Bibliára borító? (Anno az osztálynaplónkra az egyik csaj (vagy az anyukája) patchwork borítót varrt).

tegnap 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Talán valami kisebb keresztény szobor, vagy olyan egyházi, népi dolog, ami ritkaság.
ma 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tiszteletes ide vagy oda, én teljesen biztos, hogy általános ajándékot adnék neki. Valószínűleg Dunát tud rekeszteni bibliaboritobol és kegytargyakbol. Konyvutalvany, egy finom bor, vagy egy nagy doboz Mercie.
ma 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Talán valami kisebb keresztény szobor, vagy olyan egyházi, népi dolog, ami ritkaság."


Ugye csak viccelsz? Egy reformátusnak? Megnézném az arcát, ahogy kap mondjuk egy Mária szobrot. XD


Igazából, én is simán azt adnám neki, amit bárkinek akinek hálás vagyok. Lehetőleg valami olyasmit adnék, aminek bárki örülne vagy tudom, hogy szereti. A lelkész is csak egy ember. Bor, csoki, ilyesmi. Amit szoktak adni az emberek.


A kegytárgyakat meg eleve felejtsd el. Ha ráformatus vagy biztos tudod, hogy náluk se szobrok, se képek, semmi nincsen. Még a templomban kereszt sincs. Csak a Biblia. Biblia borítóra meg nem hiszem, hogy szüksége van.

ma 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-el egyetertek. Inkabb legyen konyvutalvany, vagy ha tudod, hogy szereti, akkor bor. Es irj melle egy koszono kartyat, amiben leirod ezt, hogy "nemcsak tanacsot ad hanem... stb". A kartyanak es a gesztusnak fog ugyis orulni a legjobban.
ma 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! egy minőségibb bort fogok vásárolni számára! :)
ma 16:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó ötlet! 😃
ma 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!