Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gábriel arkangyal tényleg az...

Gábriel arkangyal tényleg az űrből szállt le?

Figyelt kérdés

szept. 16. 09:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Dániel könyvében nincs "Gábriel arkangyal".


S nem vagyok szekta tag, más elfogadott vallások sem fogadják el Tóbiás könyvét, mivel nincs összhangban a többi írásokkal.


Abból lehet felismerni, hogy mi az apokriff, hogy nem idéznek más Biblia írók a könyvből, illetve nem tartalmaz próféciákat, prófétai kijelentéseket.

Valamint Isten szándékával sincs összhangban.

szept. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
De a bibliában nincsenek UFO-K?
szept. 17. 12:43
 13/19 anonim ***** válasza:

#11

Jó, látom, hogy nem ismered Dániel könyvét, csak amit a szektád kiadványa megenged belőle.

"de íme, Mihály, a legfőbb fejedelmek egyike segítségemre jött"

Az őrtorony szerint egy van, Dániel próféta szerint több. Kinek kéne hinni?


"Abból lehet felismerni, hogy mi az apokriff, hogy nem idéznek más Biblia írók a könyvből, illetve nem tartalmaz próféciákat, prófétai kijelentéseket."

Elég sok bibliai könyv nem tartalmaz próféciát, de az apostolok és Jézus több helyen is idézik:


"Óriási hiányt pótolt tehát annak idején a Magyar Bibliatársulat és kiadója, a Kálvin Kiadó, amikor újra a kezünkbe adta jól érthető magyar fordításban ezeket az iratokat. Az Ószövetség világának megértéséhez és az újszövetségi könyvek értelmezéséhez (az újszövetségi szentírók 327 helyen utalnak ezekre a könyvekre) nélkülözhetetlen írásokkal van dolgunk, amelyeknek újrafelfedezése minden bibliaolvasó keresztyén ember kötelessége."


Tehát legalább 327 helyen. Miért hazudsz, hogy nem idézik?


"Valamint Isten szándékával sincs összhangban."

Kétlem, hogy te határozod meg Isten szándékát, vagy a brooklyni vének testülete.

szept. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

13


Szia

Sajnálom, hogy nem értünk egyet, azonban kérlek tedd fel a kérdést magadnak. Az angyalok miért háborúznak egymással?

Isten nemosztotta szét az angyalok között a föld országait. ezt Sátán tette meg, és a démonainak, fejedelmi címet adott.


(Dániel 10:13) . . .a perzsa királyi birodalom fejedelme 21 napig szembeszállt velem. Aztán Mihály, az egyik legfőbb fejedelem, a segítségemre jött,. . .

Ebben a versben Isten egyik angyala késlekedett, mert Sátán egyik démonfejedelme feltartotta, 21 napig. Isten angyala nem bírt vele, ezért jött Mihály fejedelem ennek az angyalnak a segítségére. Ebből látható, hogy az Angyalok fejedelmének, Mihálynak van nagyobb hatalma, ereje a többi angyalhoz képest, a démonok felett.


Csak nem gondolod, hogy Isten angyalai egymás ellen harcolnak?

Ennek csak egy oka lehet. A jelenések könyve is leírja, hogy Mihály arkangyal levetette Sátánt és a démonait a Földre.


Isten nem osztozkodik a hatalmán, mert kizárólagos hatalma van

Sátán viszont az "oszd meg és uralkodj" elvet követi.

Istennek nem kell ahhoz segítség, hogy uralkodjon a Föld felett, Sátánnak viszont igen.

A politikia uralkodók is ezt a módszert követik.


A Bibliában pedig sehol nem idéznek Tóbiás könyvéből.

Írj nekem egy Biblia verset, ahol az egyik Biblia ír, megemlíti Tóbiás könyvét, vagy utal rá.

szept. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

13

Isten szándékát pedig sem Én, sem pedig Brooklynban nem határozzák meg.

A Bibliában le van írva, hogy mi a szándéka. Mi csak elmondjuk, mert mások nem tudnak róla.

szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#14

Az Énekek énekéből sincs idézet másik Bibliai könyvben, sem az Apostolok cselekedeteiből. Ez nem így megy.

Ha ez lenne a helyes logika, Énokh apokalipszise is kanonikus lenne, pedig az inkább estimese.

szept. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

16

Kedves Gyermek.


A bizonyítékok azt mutatják, hogy ezek a könyvek, csakis az i. e. II. vagy III. század után íródhattak, viszont az írások az i.e. V. században zárultak le, Malakiás könyvével.

Ezekben az iratokban egyáltalán nincsenek próféciák. Időnként az apokrif könyvek tartalma és a tanításai ellentmondanak a kanonikus könyvekéinek, sőt, önmaguknak is. Tele vannak történelmileg és földrajzilag pontatlan elemekkel, illetve anakronisztikus részletekkel. Előfordul, hogy az íróik nem őszinték, mivel hamisan azt állítják a műveikről, hogy korábbi ihletett íróktól származnak. Az írásaikból kitűnik, hogy nem voltak mentesek a pogány görög befolyástól, és olykor fellengzős irodalmi stílusban írtak, ami teljesen idegen az ihletett Szentírás stílusától.


Tóbiás könyve: A történet egy istenfélő zsidóról, Tobitról szól, aki Naftali törzséből származott, és akit Ninivébe száműztek. Egyszer, amikor madárürülék került a szemébe, megvakult. Tobit elküldi a fiát, Tóbiást Médiába, hogy hajtson be egy tartozást. Egy emberi alakban megjelenő angyal elvezeti Tóbiást Ekbatánába (néhány fordítás szerint Rágesbe). Útközben Tóbiás megszerzi egy hal szívét, máját és epéjét. Majd találkozik egy özveggyel, aki bár hétszer volt férjnél, mégis szűz maradt, mert egy gonosz szellem, Azmodeus megölte minden egyes férjét a nászéjszakán. Tóbiás az angyal ösztönzésére feleségül veszi a megözvegyült szüzet, és sikerül elűznie a démont azáltal, hogy elégeti a hal szívét és máját. Hazatérve rákeni az apja szemére a hal epéjét, és így az apja visszanyeri a látását.

A történet arámi nyelven íródott eredetileg, az i. e. III. század táján.

Az elbeszélés nem Istentől ihletett, mert vannak benne babonás elemek, és hibák is.

A beszámoló azt állítja, hogy fiatalkorában Tobit szemtanúja volt annak, hogy fellázadtak az északi törzsek. Erre i. e. 997-ben, Salamon halála után került sor.

Arról is olvashatunk, hogy Tobitot később, i. e. 740-ben Ninivébe száműzték Naftali törzsével együtt. Ez azt jelentené, hogy legalább 257 évig élt, de a Tóbiás 14:1–3 azt írja, hogy Tobit 102 (Dy) vagy 112 (Kat.) évesen halt meg.

Ezért sem lehet ihletett, A Bibliához tartozó.

Jézus Krisztus földi szolgálatának az idejére már rögzítve volt, hogy mely könyvek tartoznak a Héber Iratok kánonjába. Tóbiás könyve nem tartozott ide.

szept. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%

#14

Én is sajnálom, hogy ennyire nem értesz egyet Isten szavával. Dániel könyve alapján egyértelmű, hogy több olyan rangú angyal is van, mint Mihály. S ennek semmi köze a sátánhoz és angyalaihoz, már már káromlás, hogy Mihály kapcsán róluk kezdesz beszélni.


"A Bibliában pedig sehol nem idéznek Tóbiás könyvéből."

Nem tudom miért próbálod az embereket megtéveszteni. Fentebb is idéztem, hogy a hamis próféták gyülekezete (brooklyni vének) által apokrifnak titulált könyvekből 327 helyen idéznek a szent írók vagy hivatkoznak rájuk. Ezt a református Kálvin kiadó írta.


Lk 1,19

"Én Gábor vagyok - felelte az angyal -, s az Úr színe előtt állok. Az a küldetésem, hogy ezt megmondjam neked, és adjam tudtodra ezt a jó hírt.

Tób 12,15

Ráfael vagyok, egy a hét angyal közül, aki mindig készen áll arra, hogy az Úr fölséges színe elé lépjen."


Gábriel pont úgy mutatkozik be, mint Ráfael.


Jak 2,13

Mert az ítélet irgalmatlanul lesújt arra, aki nem irgalmas. Ám az irgalom győzelmet arat az ítélet fölött.

Tób 4,10

Az alamizsna ugyanis megment a haláltól és attól, hogy a sötétségre kerülj.


Jakab ugyanazt mondja el, csak más szavakkal, mint Tóbiás.


Jel 8,2

Ekkor hét angyalt láttam, az Úr előtt álltak, és hét harsonát kaptak.

Tób 12,15

Ráfael vagyok, egy a hét angyal közül, aki mindig készen áll arra, hogy az Úr fölséges színe elé lépjen."


Jelenések könyve ugyanúgy említi a Tóbiás könyvében szereplő 7 angyalt, akiket ti foggal körömmel tagadtok.


Jel 19,1

Aztán hallottam, hogy nagy sokaság zengi a mennyben, ezt mondva: "Alleluja! Üdv, dicsőség és hatalom legyen a mi Istenünknek,

Tób 13,17

Rubinnal és ofírkővel lesznek kirakva Jeruzsálem utcái, Jeruzsálem kapuiban újra visszhangzik majd az örömének, és minden háza ezt harsogja: Alleluja! Áldott legyen Izrael Istene! Örökre dicsőítsék benned a szent nevet!"


A Jelenések könyve a mennyei Jeruzsálem képét is Tóbiástól veszi át.


Jel 21,19

A város falainak alapjait mindenféle drágakő díszítette.

Tób 13,17

Rubinnal és ofírkővel lesznek kirakva Jeruzsálem utcái...


"viszont az írások az i.e. V. században zárultak le, Malakiás könyvével"

Ez hol szerepel a Bibliában? Mert még a Kr.u. 1. században is elég sok könyv íródott.

szept. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

#17

Nem, a Szentírás nem a világ eseményeinek kronológiája!

De a te meghatározásod alapján Énokh könyve sugalmazott, mert Szent Jakab apostol abból idéz a levelében.

A mellébeszélést, kérlek, fejezd be.

szept. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!