Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell akkor csinálni ha...

Mit kell akkor csinálni ha olyat ígértünk Jézusnak amit végül nem tudtunk megcsinálni?

Figyelt kérdés
Kérlek ne ítéljetek el tanulok még...

szept. 4. 20:21
1 2
 1/11 Thunderfairy ***** válasza:
12%
Semmi bizonyiték nincs isten létezésére.
szept. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánatot kérsz tőle
szept. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
#1 Még is a vallás topicot olvasgatod nincs jobb dolgod
szept. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Különbséget kell tenni aközött, hogy lustaságból e nem tudod megcsinálni, vagy az ígért dolog meghaladja a képességeidet.
szept. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mindkettő. Meghaladta képességem mert lusta voltam😔
szept. 4. 23:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor imádkozol, mond el őszintén, hogy ezt az ígéretet nem tudtad teljesíteni.

Gondolj bele, Jézus, aki látta a jövőt, már 2000 évvel ezelőtt is tudta jól, hogy mit fogsz ígérni és, hogy nem fogod tudni teljesíteni. Úgy vélem jót mosolygott rajta .


Mit lehet tenni? Hát tanulni ebből. Ne ígérgess, ne esküdözz, pláne ne az Istenre és az Istennek. Istennek, Jézusnak nem kellenek az ígéretek. Előre tudja, hogy beteljesíted-e vagy sem. Alkut sem lehet kötni az Istennel.

Az van, amit Isten akar. Ezért ő Isten. Helyesebb kérni tőle és lehetőleg betartani azt, amit Ő kér és amire Jézus tanított.


"Hallottátok ezt a régieknek szóló parancsot is: Ne esküdjél hamisan, hanem tartsd meg az Úrnak tett esküdet. Én pedig azt mondom nektek: Egyáltalán ne esküdjetek, sem az égre, mert az Isten trónja, sem a földre, mert az lába zsámolya, sem Jeruzsálemre, mert az a nagy Király városa. Még saját fejedre se esküdjél, mert egyetlen hajszáladat sem tudod fehérré vagy feketévé tenni. Így beszéljetek inkább: az igen igen, a nem nem. Ami ezenfelül van, a gonosztól való." (Máté 5: 33-34)


Magyarán, ha imádkozol, mond, hogy Bocs főnök, ezt az ígéret dolgot benéztem, Ne hari, inkább hagyjuk, ha lehet.

Egyebet tenni nem tudsz. Mondjuk tudatlanságodban ígérgettél Istennek. Ne ígérj, Ő az, aki ígér. Te kérj és adatik neked lehetőség, hogy a kérésed beteljesüljön. Ez így működik tapasztalatom szerint. Kérsz és lehetőség adatik, amivel vagy élsz vagy nem.


Tehát nem ítélt el téged senki, én sem ítéllek el. Menj és többet ne vétkezz. Aki pedig téged megítél noha tudatlanságból ígértél, az már saját magára is vonta az ítéletet.

szept. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Ja, hát a lustaságnak nincs büntetése, hanem csak következménye. De azért ne ígérgess. Mert, ha te lustaságból nem teljesítetted Istennek tett ígéreted, akkor ő miért is szorgoskodna érted? Nem szorgoskodik, de meglásd, hogy gondja lesz rád.
szept. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg te legalább beszélgetsz istennel, ez mindenképpen pozitívum. Sokan semminek nézik, de ők is semminek lettek nézve.
szept. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy tudat alatt ígértem. Naiv voltam😔
szept. 4. 23:29
 10/11 Jégszív ***** válasza:
100%
"Bűnbánatot gyakorolni!"
szept. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!