Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen iszlám könyveket...

Milyen iszlám könyveket érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés

Valószínűleg most sokaknak nem fog tetszeni, amit írok, de egyre jobban érdeklődöm az iszlám vallás iránt, és a szívem már jobban húz afelé, mintsem hogy továbbra is keresztény legyek. Ha bárkit érdekel, hogy pontosabban miért, írjon privátban, ott válaszolok erre a kérdésre.

De most a kérdésem a lényeg, aki esetleg jártas ebben a témában, mit tud ajánlani nekem, melyik könyveket érdemes elolvasnom, hogy jobban megismerjem ennek a vallásnak a lényegét,, szokásait, kultúráját? Természetesen magyarra fordított könyvek érdekelnének, de ha van nagyon jó ilyen könyv angolul, azt is ajánlhatjátok.

Illetve aki már olvasta a Koránt, melyik verzióját lenne érdemes elolvasnom? Abból is van 600 féle...

Nagyon megköszönöm előre is, aki tényleg segítőkész válaszokat tud nekem adni, igazán hálás lennék.



szept. 2. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Privi ment!
szept. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Én ezt a Korán értelmezést javaslom.


[link]


Lehet könyvesboltokban már nem kapható, de ha felhívod valamelyik budapesti mecsetet valószínű tudnak segíteni. Azért is javaslom hogy keress fel egy mecsetet mert nekik sok iszlámmal kapcsolatos magyar nyelvű könyvük van.

szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget! Remélem, sikerül majd megszereznem és beszélni velük. :)
szept. 2. 17:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Korán

Sahih Muslim

Sahih al-Bukhari

szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!