Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan győzzem meg a családoma...

Hogyan győzzem meg a családomat, hogy a torrent, és az illegális filmnézés bűn a kereszténységben?

Figyelt kérdés
Sajnos még mindig legális ez a dolog.
aug. 9. 13:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
47%
Ja és egyébként a GDP szolgálata és a gazdagok még gazdagabbá tétele egyáltalán nem az egységélményt segíti elő, sokkal inkább a kétséget és a szétesést.
aug. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
52%

(Lukács 16:10) 10 Aki hű a legkevesebben, az a sokon is hű, és aki igazságtalan a legkevesebben, az a sokon is igazságtalan.


Ha nem érdekli őket Isten erkölcsre vonatkozó tilalma, akkor sehogy nem tudod meggyőzni.

Ilyen, hogy kis lopás, vagy nagy lopás nem létezik Isten szótárában.

A lopás az lopás.

aug. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Ahogy a család az család :D


Amúgy ha néznek illegálisan filmet, akkor én mit csináljak?

aug. 9. 17:55
 14/25 anonim ***** válasza:
35%

Kérdezd meg magadtól, Jézus mit tenne a Te helyzetedben?

Támogatná az illegalitást, vagy sem?

Tedd azt Te is. A döntést neked kell meghozni.


Én biztos, hogy keresnék más elfoglaltságot, ami által tiszta maradhat a lelkiismeretem.

aug. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
35%

13

"Ahogy a család az család"


Vajon Jézus hogyan gondolkodott erről?

Jézus nem mondta, hogy a családod ne tiszteld, és ne szeresd.

Azonban azt sem mondta, hogy a családoddal tarts a bűnbe, mivel mindenki saját magáról ad számot Istennek, és nem kollektívan.

(Máté 12:47–50) . . .valaki ezt mondta neki: „Nézd! Anyád és a testvéreid odakint állnak, és beszélni akarnak veled.” 48 Ő erre ezt mondta annak, aki szólt neki: „Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” 49 És kinyújtva a kezét a tanítványai felé, ezt mondta: „Nézd, ők az én anyám és az én testvéreim! 50 Mert aki cselekszi égi Atyám akaratát, az az én testvérem és anyám.”


Jézus a szeretetet magasabb szintre emelte a vér szerinti családnál azok iránt akik összhangban élnek Isten akaratával.

Ezt sokan nem értik, vagy nem akarják elfogadni.

Több embert hallottam úgy nyilatkozni, hogy inkább meghal a családjával, mint, hogy nélkülük éljen örökké.

(Máté 10:37) 37 Aki jobban szereti az apját vagy az anyját, mint engem, nem méltó hozzám, és aki jobban szereti a fiát vagy a lányát, mint engem, nem méltó hozzám.


Jézus kemény szavakat használt. Viszont ezzel érzékeltette, hogy az élet többet ér mindennél. Aki nem hálás az Istennek, hogy élhet, az nem értékeli az életet, sem azt Aki adja azt.

aug. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Ha vettél egy merevlemezt, egy pendrive-t, vagy bármi más adathordozót, akkor ezért is fizettél. Mert van rajta egy plusz teher, amit akkor is meg kell fizetni, ha csak a családi képek tárolására veszed.
aug. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
De attól még lopás. Mint csokit lenyúlni a polcról.
aug. 10. 11:33
 18/25 anonim ***** válasza:
81%

De ez nem lopás, a csoki eltűnik a polcról az akció után, a torrenten letöltött film nem tűnik el attól, hogy te lemásolod. Ez sokszorosítás, nem lopás.

Ennyi erővel az iskolában is lopnak a diákok, mikor leírják a tábláról azt, amit a tanár felírt oda.

aug. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Akkor a készítők kiesnek a bevételből, mert nem ingyen csinálják.

A kenyered is inkább majd másolod a jövőben, minthogy megvásárolod?

aug. 10. 11:41
 20/25 anonim ***** válasza:
71%

"A kenyered is inkább majd másolod a jövőben, minthogy megvásárolod?"

Technikailag tényleg ezt csinálom.

aug. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!