Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan viszonyultok a nem...

Hogyan viszonyultok a nem keresztèny barátokhoz? Èn az összessel megszakítottama kapcsolatot károsnak vèltem a jellemüket a mentális egèzsègemre. Na de mit ír a biblia a hitetlen barátokról? Èrdemes bárátkozni velük?

Figyelt kérdés
aug. 4. 07:14
1 2 3
 11/26 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Arra gondolj, hogy őket is Isten teremtette. Annyira szerette Jézus Őket (is), hogy meghalt értük (is).
aug. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Jézus saját maga állítja a bibliában, hogy nem mindenkiért fog meghalni csak az ő juhaiért képes meghalni. Én az eleve elrendelés híve vagyok és reformátusnak vallom magam, én nem hiszek a szabad akaratban. Számos ige rész utal az eleve elrendelésre. Gondolj csak bele istennek semmiség egy embert bárkit hogy hitre juttasson mégsem teszi. ez számomra az eleve elrendelést sugallja,
aug. 6. 12:11
 13/26 Kései Sirató ***** válasza:
100%

"Mert úgy szerette Isten a világot (nem csak egyeseket), hogy az Ő egyszülött Fiát adta" János Evangéliuma 3. fejezet: 16.

A zárójelben lévő részt én írtam, hogy értsd, hogy Isten nem személyválogató.


"Isten nem személyválogató".



Ezzel a hozzáállással nem vagy kedves az Úr előtt, kedvesebb lennél, ha szeretettel viszonyulnál hozzájuk és beszélnél a te hitedről, a jó példa által láthatnák, hogy milyen is egy keresztény. Vonzóvá tehetnéd számukra Jézust. Honnan tudod, hogy nem ez az Isten akarata és nem predesztinálta őket is az üdvösségre veled együtt?

aug. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
A Róma 8:29–30 kijelenti, hogy „akiket eleve kiválasztott (angol: eleve ismert), azokról eleve el is rendelte, hogy hasonlókká legyenek Fia képéhez, hogy ő legyen az elsőszülött sok testvér között. Akikről pedig ezt eleve elrendelte, azokat el is hívta, és akiket elhívott, azokat meg is igazította, akiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.” Az Efézus 1:5 és 11 szerint, „Előre el is határozta, hogy fiaivá fogad minket Jézus Krisztus által, akarata és tetszése szerint… Őbenne lettünk örököseivé is, mivel eleve elrendeltettünk erre annak kijelentett végzése szerint, aki mindent saját akarata és elhatározása alapján cselekszik.” Nagyon sok ember hevesen ellenzi az eleve elrendelés tanát. A predesztináció viszont biblikus doktrína. A lényeg, hogy megértsük mit jelent a predesztináció a Biblia tükrében.
aug. 6. 13:03
 15/26 A kérdező kommentje:
Ha Isten választja ki, hogy ki üdvözül, akkor ez nem aknázza alá a szabad akaratunkat, hogy Krisztust válasszuk, és benne higgyünk? A Biblia azt mondja, hogy van választási lehetőségünk — mindenki, aki hisz Jézus Krisztusban megtartatik (János 3:16; Róma 10:9–10). A Biblia egyszer sem ír arról, hogy Isten bárkit is visszautasítana, aki hisz Őbenne vagy elfordulna attól, aki Őt keresi (5 Mózes 4:29). Valahogyan — Isten rejtélye, hogyan — a predesztináció együtt munkálkodik azzal, hogy az Atya vonzza az embert (János 6:44), és hogy az ember hisz és üdvözül (Róma 1:16). Isten eleve elrendeli, hogy ki jut üdvösségre, de nekünk ehhez Krisztust kell választanunk. Mindkét megállapítás egyaránt igaz. Róma 11:33 azt mondja, hogy „Ó, Isten gazdagságának, bölcsességének és ismeretének mélysége! Milyen megfoghatatlanok az ő ítéletei, és milyen kikutathatatlanok az ő útjai!” forrás: Got qestions
aug. 6. 13:37
 16/26 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Így van de te nem tudhatod, hogy nem általad akarje-e elhívni őket Isten?

Engem is egy barátom által hívott el. Ha így viszonyult volna hozzám, hogy kiközösít, akkor nem lennék most hívő. Ezért rossz ez az ítélkező magatartás, mert csak Isten ítélhet meg.

aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Az eleve elrendelés tana elleni legelterjedtebb ellenvetés az, hogy igazságtalan. Miért választana ki Isten bizonyos embereket, másokat pedig nem? A legfontosabb dolog, amit meg kell jegyezni ezzel kapcsolatban, hogy senki sem érdemli meg az üdvösséget. Mindannyian vétkeztünk (Róma 3:23), és mindnyájan méltók vagyunk az örök ítéletre (Róma 6:23). Ezért Isten tökéletesen igazságos lenne, ha engedné, hogy mindannyian a pokolban töltsük az örökkévalóságot. Isten mégis úgy döntött, hogy némelyeket megment közülünk. Ő nem igazságtalan azokkal, akik nincsenek kiválasztva, mert ők azt kapják, amit megérdemelnek. Hogy Isten némelyekhez kegyelmes még nem jelenti azt, hogy igazságtalan a többiekkel. Egy ember sem érdemel Istentől semmit; ezért senki sem kifogásolhatja, ha semmit nem kap Istentől. Illusztrációként például vegyünk valakit, aki véletlenszerűen kiválaszt öt embert egy húszfős csoportból, akiknek pénzt ad. Fel lenne háborodva a tizenöt ember, aki nem kapott pénzt? Valószínűleg igen. Jogukban áll felháborodni? Nem, nincsen. Miért? Mert a férfi senkinek sem tartozott a pénzzel. Ő egyszerűen csak kegyes volt néhányukkal.
aug. 6. 13:43
 18/26 Kései Sirató ***** válasza:

Nem vitatkozom az eleve elrendelés tanával (bár én nem hiszek benne, mert az I. Timóteusi levél 2 fejezet 4 . versében tisztán le van írva, hogy Isten azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön), szóval tiszteletben tartom a hitedet, de a te logikáddal élve és ismerve számos bibliai történetet, simán feltételezhetnéd Istenről, hogy ugyanúgy elhívja a barátaidat is általad, mint más kiválasztottakat.

Amúgy jól értem, hogy te hited szerint Isten nem is váltott meg mindenkit, csak egyeseket, nem minden emberért halt meg?

aug. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Az Újszövetségben több igevers is arra utal, hogy Jézus áldozata azoknak a bűneinek megváltására történt, akik Isten által kiválasztottak. Például a következő igeversek kapcsolódnak ehhez a tantételezéshez:


Máté 1:21 — „És szül fiút, és nevezd az ő nevét Jézusnak; mert ő szabadítja meg az ő népét az ő bűneiktől.” Itt az „ő népe” kifejezés a kiválasztottakat jelöli.


János 10:14-15 — „Én vagyok a jó pásztor; és ismerem az enyéimet, és az enyéim is ismernek engem; mint ahogyan az Atya ismer engem, én is ismerem az Atyát; és életemet adom a juhaimért.” Jézus itt azt mondja, hogy az áldozata a "juhaim" (azaz a hívek) érdekében történt.


János 17:9 — „Én értük könyörgök; nem a világért könyörgök, hanem azokért, akiket nekem adtál, mert a tietéid.” Jézus itt világosan megkülönbözteti azokat, akiket Isten neki adott, azoktól, akik a világ részei.


Róma 8:29-30 — „Mert akiket eleve ismert, azokat eleve el is rendelte, hogy hasonlók legyenek fia képéhez, hogy ő legyen az elsőszülött sok testvér között. Akiket pedig elrendelt, azokat el is hívta; akiket pedig elhívott, azokat meg is igazította; akiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.” Ez a vers a kiválasztás és az üdvözülés folyamatát írja le.


Ezek az igehelyek alátámasztják azt a nézetet, hogy Jézus áldozata a kiválasztottak számára történt, és jelzik a teológiai diskurzus ezen irányát is.

aug. 7. 09:50
 20/26 Kései Sirató ***** válasza:

De azt azért te is tudod, hogy azok a kiválasztottak, akik Jézus mellett döntenek? Vagy ezt nem sejted?

Nem sejted, hogy minden ember szabad akaratot kapott és mindenki dönthet Jézus mellett?

Ha nem így lenne, akkor miért kellett volna hirdetnie az evangéliumot Pál apostolnak, meg az összes többi apostolnak?

Ha Isten eldöntené születéskor, hogy ki a kiválasztott és ki nem, akkor nem lenne értelme az evangélizációnak sem. Akkor mindenki azt csináljon, amit akar, úgyis az üdvözül, akit Isten kiválasztott. Lophatsz is, ha téged kiválasztott, mert ez már el van döntve és kész?

Másrészt a Heidelbergi Káté tartalmazza a református hitelveket, de sehol sem szerepel benne az eleve elrendelés, sem a predesztináció kifejezés.

Ehhez mit szólsz?


Még egy idézet a Bibliából:

"Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül, aki nem hisz, az elkárhozik." Márk 19.9 Ha itt lenne még egy feltétel, akkor azt írná a a Biblia.

aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!