Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Albán mecset vs török mecset?

Albán mecset vs török mecset?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy áttérsz az iszlámra. Hova mennél inkább imádkozni ha ez a két mecset közül kellene választanod:

- Albán mecset 🇽🇰🇲🇰 - ide döntőrészt az ex Jugoszlávia területéről jövő albánok jönnek, a khutba is albánul van

- Török mecset 🇹🇷 - ide döntőrészt törökök mennek és a khutba is törökül van


A többi tényező kb ugyanaz. Tehát mindkettőba van klíma, tiszta a fürdőszoba stb. Tehát kizárólag a fenti kettő alapján



júl. 24. 20:29
A kérdező szavazást indított:
Inkább a szinte szomszéd albánokkal haverkodnék össze 🇽🇰🇲🇰
Inkább a turáni testvérnépünkkel, a törökökkel 🇹🇷
11 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Albán mecsetet írtál, erre koszovói és macedón zászlót tettél oda..na mindegy. Boszniai mecset nincs? Van 2 bosnyák ismerősöm, én oda mennék.
júl. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1


Mert koszovói meg makedóniai albánok. Albániai albán nagyon nagyon kevés van itt.


Biztos van bosnyák is, csak nem a közelemben.

júl. 24. 21:21
 3/12 anonim ***** válasza:
33%

Oda mennék ahol kevesebben vannak. Hogy legyünk minél többen.

Én az arab khutbára megyek mindig mert ott vannak a barátaim és segít a kiejtésben is minél többet hallgatom

júl. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Amelyikben huvosebb van
júl. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3


Szerencsére én tudok arabul, így nekem ilyen problémáim nincsenek. De alapvetően pont emiatt én is olyanba mennék ahova javarészt arabok mennek. Viszont Svájc német részén élek, itt az umma döntőrészt albánok és törökökből áll.

Vannak nyilván más nyelvű mecsetek is, de nem az a gyakori. A fenti kettő pedig egy gemeindével odébb vannak tőlem, tehát egyáltalán nem messze.

Viszont a francia részen ott volt több arab meg afrikai is (tekintve, hogy az észak-afrikaiak tudnak franciául).

De emlékszem Budapesten is arabul volt a legtöbb helyen.


#4


Szerencsére Nyugat-Európában idén nyáron egyáltalán nincs olyan gatyarohasztó forróság.

júl. 25. 13:04
 6/12 anonim ***** válasza:
28%
3 vagyok most miért kellett lepontozni?
júl. 27. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6


A gyakori ilyen. Itt a pontozásnak semmi értelme nincs. Össze-vissza nyomkodják.


Egyébként meg igazad van.

júl. 27. 15:33
 8/12 Abdullah_ ***** válasza:
0%

Figyelj ez inkább vallásgyakorlási kérdés kéne legyen, nem pedig nemzetiségi/etnikai.


Tehát melyik mecsetben milyen felfogással tanítanak az Iszlámról?


Én például a szúfi tanokat messziről kerülöm.


Jazakallah Khayran.

júl. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mindegyik hanefi.


A szúfizmussal szerintem semmi gond nincs. Csak sajnos manapság nagyon erős a szalafi-deobandi agymosás és emiatt egyesek üldözik a szúfikat.

júl. 29. 02:00
 10/12 Abdullah_ ***** válasza:
0%
Rasoolallah soha nem mondott ilyet hogy kövessünk szúfi mesterek tanításait
júl. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!