Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha bemegyek egy templomba és...

Ha bemegyek egy templomba és ott imádkozok, az másabb mint ha itthon imádkozok ugyanazért?

Figyelt kérdés
Tehát erősebb, eredményesebb lesz, jobban meghallgattatik?

júl. 16. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Ha az igaz hit számít, nem gondolom, hogy lenne különbség, hogy otthon teszed össze a kezed vagy ott. Ha istennek nem fontosak a külsőségek, akár rongyokban is meghall, nem attól lát felé irányuló tiszteletet, hogy szép ruhában bevonulsz.
júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Jégszív ***** válasza:
23%

Nem sokkal, de kicsit másabb!

Gondolj bele: Otthon vagy. Imádkozás közben ezernyi dolog történhet! Családtagok (gyerekek!) élik nem éppen csendes életüket, figyelmedet leköthetik háztartási fennforgások.


Ellenben a templom csendjében - főleg, ha nyitva van... -, teljes figyelemmel "adorálhatsz", elmélyültségedet elméletileg semmi nem zavarja.


A lényeg: A Címzettnek tökmindegy, hogy honnan szól, neked -"lelki békédnek" - nem közömbös, honnan szól a fohász.

júl. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
6%
A személyes ima nem kifejezetten másabb, viszont a templomban van közösségi ima, ami a Biblia alapján is másabb, jelentősebb.
júl. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Csak akkor,ha otthon nem tudsz a templomihoz hasonló csendben,nyugalomban koncentrálni az Istennel való kommunikációra.


(Nem a különböző imádságok szajkózására gondolok. Azok ugyanúgy önszugerálások bárhol gyakoroljuk is azokat.)

júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Itthon is hasonló nyugalomban tudok imádkozni.

Azért kérdeztem, mert iránymutatást kérek már rég óta egy bizonyos valamivel kapcsolatban, és amelyik nap a templomban jártam, aznap indult el valami a dologgal kapcsolatban.

júl. 16. 20:12
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

# 5.


Jézus szerint Isten nem emberek által épített templomokban lakik,hanem az emberi szívben....Én nem próbálom Őt vitatni!


Az imakéréseinkhez:


Kérhetünk bármit s annak az ellenkezőjét is. Isten biztosan meghallgatja,de ha szerencsénk van,nem azt teljesíti,hanem azt ami javunkra van és az Ő tervébe illeszkedik.


Minden jó imádság vége követi Jézus kijelentését:"...ne úgy legyen, ahogy én akarom, hanem ahogyan te!”

júl. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6

Én is úgy gondolom, hogy nem az imádság helye számít. Ezért kérdeztem, hogy talán rosszul tudom?


Nem valamit kértem, hanem valamivel kapcsolatban iránymutatást. Ahogy szerinte nekem a legjobb lesz.

júl. 16. 20:41
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

# 7.


Bölcs hozzáállás!

júl. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

A "kézzel csinált templomokról":


Jó esetben a templomokban ihletett emberek kompozícióit hallhatjuk,ami

3x -os imádság. Ima azok szövege,dallama és ritmusa. Jó esetben azok előadói Istent dicsőítik énekeikkel, ami magával ragadhatja a kereső szíveket. Nyitottá teheti Isten Lelke halk,szelíd hangja felfogására.


A fentiek ellenére nem a hely szent,hanem az,aki énekel s aki annak hallgatója.

júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 KZitus ***** válasza:

Szia

Ha iránymutatást kérsz, Krisztus megadja neked: "„a mikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van . . . Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved” Máté 6:6, 9.

júl. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!