Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek ha szeretnék...

Mit tegyek ha szeretnék vallásos ember lenni, de nem szeretném, hogy aztán csalódjak, hogy mégsem igaz az adott hit? Félek a jövőtől, és a bizonytalanságtól. Akarok válaszokat, de nem akarom bedrogozni magam.

Figyelt kérdés
júl. 5. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az igazság az hogy nem vallást kell találnod hanem szükséged van a Jézussal való találkozásra ha ez sikerül akkor ad neked hitet is és egy biztos Jézusban nem fogsz csalódni, a félelem a hit ellentéte ha van hit amit kaptál akkor nem lehet a jövőtől való félelem...



Máté 11:28 Gyertek ide hozzám mindannyian, akik fáradtak vagytok, és meg vagytok terhelve, én majd megpihentetlek benneteket!

Máté 11:29 Vegyétek magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelíd vagyok és alázatos szívű, „és nyugalmat találtok majd a lelketeknek”!



Máté 16:13 Miközben Fülöp Caesareájának vidéke felé haladtak, Jézus megkérdezte tanítványait: - Mit mondanak az emberek, kicsoda az Emberfia?

Máté 16:14 Így válaszoltak: - Egyesek szerint Keresztelő János, mások szerint Illés; vannak, akik azt mondják, hogy Jeremiás vagy egy a próféták közül.

Máté 16:15 Erre ő így szólt: - És ti minek mondotok engem, ki vagyok?

Máté 16:16 Simon Péter ezt felelte: - Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia!

Máté 16:17 Jézus erre így válaszolt neki: - Boldog vagy Simon, Jóna fia, hogy nem test és vér nyilatkoztatta ezt ki neked, hanem az én mennyei Atyám! És én mondom neked: te Péter vagy,

Máté 16:18 én pedig ezen a sziklaszirten fogom felépíteni egyházamat, s a pokol kapui sem fogják azt legyőzni!



Luk 12:6 Ugye öt verébfiókát adnak két fillérkéért? Még sincs közülük egy sem elfelejtve Isten előtt!

Luk 12:7 Nektek pedig még a hajszálaitok is mind meg vannak számolva! Ne féljetek: hiszen többet értek sok verébfiókánál!



Máté 6:25 Ezért azt mondom nektek: ne aggódjatok az életetek miatt, hogy mit egyetek és mit igyatok, se a testetek miatt, hogy milyen ruhát vegyetek fel! Nem több az élet az ennivalónál, és a test a ruhánál?!

Máté 6:26 Vessetek csak egy pillantást az ég madaraira: nem vetnek, nem aratnak, nem gyűjtenek raktárakba, a ti mennyei Atyátok mégis gondoskodik róluk. Nem sokkal fontosabbak vagytok náluk?

Máté 6:27 Melyikőtök képes aggódásával élete idejéhez egy arasznyit is hozzátenni?!

Máté 6:28 A ruha miatt is mit aggódtok? Vegyétek észre a mezőn a liliomokat, hogyan növekednek: nem fáradoznak, nem szőnek!

Máté 6:29 De azt mondom nektek: Salamon dicsősége teljében sem öltözködött úgy, mint egy ezek közül!

Máté 6:30 És ha Isten azt a mezei virágot, amely ma még virul, de holnap már a kemencébe dobják, így öltözteti, titeket nem sokkal inkább, kishitűek?!

Máté 6:31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, ne mondjatok ilyeneket: „Mit együnk?”; „Mit igyunk?”; vagy: „Mit vegyünk magunkra?”

Máté 6:32 Mindezeket ugyanis a nemzetekhez tartozók kérdezgetik; mert a ti mennyei Atyátok tudja, hogy mindezekre szükségetek van.

Máté 6:33 Hanem keressétek először Isten királyságát és az Ő igazságosságát - ezek a dolgok pedig mind elétek lesznek téve!

Máté 6:34 Ne aggódjatok tehát a holnap miatt: majd a holnap aggódik maga miatt! Elég a napnak a maga baja.

júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez is vallás, a kereszténység vallás. Mint a többi.
júl. 5. 20:04
 3/4 Jégszív ***** válasza:

"Ne kérdezd, merre visz az út

A válasz biztonságot úgyse nyújt

Nem tudja senki, hogy hová érkezel

Magadtól indulj egyszer el"

/Bródy János/


Olvasd végig figyelemmel! Mintha pont neked írták volna...

júl. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél vallásos ember lenni? Ha az Igazságot akarod megtalálni, keresd! Hallgass az igazságérzetedre és a lelkiismeretedre, és akkor a beléd ültetett vágy az Igazságra be tud teljesülni, és boldog leszel! Az Igazság néha nem kellemes, hanem fájdalmas, mint például az elvonási tünet, de jó, mert megtisztít. Isten felkutat téged, ha keresni kezded.
júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!