Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A maszturbálás az bűn?

A maszturbálás az bűn?

Figyelt kérdés

jún. 28. 21:33
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Aki maszturbál, az a pokolba fog jutni?
jún. 28. 21:38
 2/29 A kérdező kommentje:
Ugye a spermiumból potenciálisan élet születhet. Akkor aki a magjait "megöli" , az az abortusszal egyenértékű dolog? Kérlek ne oktassatok ki..
jún. 28. 21:41
 3/29 Thunderfairy ***** válasza:
28%
Semmi tudományos bizonyiték nincs isten létezésére. Sőt, nálam most nagyon el fog bukni egy próbát.
jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Nem trollkodom, csak nagyon össze vagyok zavarodva, azért kérdezem.
jún. 28. 21:54
 5/29 anonim ***** válasza:
56%
Ártasz vele valakinek? Nem. Akkor bűn? Nem.
jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
57%
A tízparancsolat alapján a ,,Ne paráználkodj" bűnt sérti meg, elvileg azért, mert itt a szexuális élvezetet nem egy társsal éled meg -akivel gyereketek lehetne-, hanem egyedül, amiből nem születik élet. Én legalábbis ezt hallottam papoktól.
jún. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
37%

A Bibliában nincs olyan parancsolat,vagy tanács,hogy "ne maszturbálj",vagy ne elégítsd ki magadat.


Amint a zsidók,úgy más felekezetek is kitaláltak újabb és újabb törvényeket, hogy búntudatot gerjesszenek,ami -ösztönösen- adakozásra,anyagi áldozatokra serkellnek.( A "Riói karnevál" lényege is ez. A pucér latinók látványától felajzott férfiak párosodnak,mint a nyulak-sokszor erőszakkal-, hogy utána menjenek gyónni és adakozni.A lényeg,a bűntudat és annak következménye, az adakozás!)

jún. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 adenin ***** válasza:
84%

A legtöbb keresztény szerint igen. Leírom az érveiket, meg a leggyakoribb ellenérveket.


- Szoktak hivatkozni a "ne paráználkodj" parancsolatra. Itt az a baj, hogy a paráználkodás szó jelentése nem eléggé definiált; minden valószínűség szerint megcsalást jelent eredetileg.

- Van egy történet az Ószövetségben Onánról, aki "a földre pazarolta a magját", és Isten megölte. Általában ezzel szokták indokolni a maszturbálás tiltását. Ez nem egy túl jó érv, mert egyrészt itt nem maszturbálás történt, hanem megszakításos közösülés, másrészt Onán cselekedetével az volt a probléma, hogy ki akart forgatni egy embert az örökségéből, nem maga a szexuális aktus.

- Vannak versek a mások megkívánásának, testi örömöknek az elkerüléséről. A maszturbálás ezekkel elég szorosan összefügg.

- Van kismillió vers a szexuális bűnök elkerüléséről. Ezek természetesen csak akkor relevánsak, ha a maszturbálást annak tekintjük.


Összefoglalva: közvetlenül sehol nincs megemlítve, közvetett módon szokták levezetni, hogy baj van vele. Azt döntsd el magadnak, hogy meggyőzőek-e ezek az érvek.

jún. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

az attól függ, hogy melyik egyházat kérdezed

ha engem, vagy az enyémet, akkor nem bűn

"abortusszal egyenértékű dolog": ezt még a legszigorúbb egyházak sem mondják

nyugodj meg szerintem!

tegnapelőtt 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 tgt ***** válasza:
78%
A tízparancsolatban nincs olyan, hogy ne paráználkodj, ez hibás fordítás. Az eredeti szövegben az szerepel: ne törj házasságot. A maszturbálás pedig nem házasságtörés.
tegnapelőtt 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!