Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek folytassam teológi...

Szerintetek folytassam teológia reformomat a az általam tovább fejlesztett református hitet?

Figyelt kérdés

az elképzelésem az, hogy lazítani kell ezen a pokol és mennyország témán, miszerint, ha nem hiszel Jézusban akkor pokolra kerulsz. Én nagyon sokat imádkozok az atyához tiszta szívemből és ismerem hogy nem küldené le senkit oda pusztán azokat az embereket akik azonosultak a rosszal és egész életükben a rosszat keresik azok azt is fogják kapni, azt az érzést mert nekik az a életükkel együtt megszokott érzés. Ők elutasítják a szeretetet ezért gyűlöletet fognak kapni és a feltámadás után is hasonlóan fognak érezni, Isten nem kínozza a pokolba az embereket olyan érzéssel amit nem éreztek életükben. Azért mert ateista volt.

A biblia szerint isten előre elrendeli vagy legalábbis számon tartja minden ember napját és tudja és meg is határozza annak kimenetelét. Ez van a bibliában. Atyámtól kértem egy kis segítséget és azt mondta nagyon jó utón indultam el és megsúgta, hogy az ateistáknak is úgy rendelte el a napjait ahogy tehát nekik alapból az van elrendelve, hogy ne higgyenek Istenbe. Megsúgta Isten hogy ezeknek az embereknek akik nem hisznek vagy más vallásban hisznek azért rendelte el így a napjait, hogy majd a jövőben szent tervét a sátán ellen véghezvigye. Tehát ezek az emberek nem tehetnek rola hogy nem hisznek és annyiban kívánok rajta lazítani, hogy minden ateista, tudos orvos vagy más vallásu embernek halála után elvan rendelve az a személyisége vagy ha úgy tetszik az az arca ami Jézushoz és a valláshoz közel vitte volna az illetőt.

Tehát minden embernek ott van a lehetőség mert tudjuk jól hogy a teremtő atya mindenható tehát neki semmiség egy embert hitre juttatni mint ahogy engem is hitre jutatott, és ez a hitre jutott személyiség legyen az hindu, budhhista vagy ateista, mindenkinek ott lesz halála után amit az atya biztosít az emberiség javára


jún. 10. 12:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"A biblia szerint isten előre elrendeli vagy legalábbis számon tartja minden ember napját és tudja és meg is határozza annak kimenetelét. Ez van a bibliában."

Hol?

júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Tehát minden embernek ott van a lehetőség mert tudjuk jól hogy a teremtő atya mindenható tehát neki semmiség egy embert hitre juttatni mint ahogy engem is hitre jutatott, és ez a hitre jutott személyiség legyen az hindu, budhhista vagy ateista, mindenkinek ott lesz halála után amit az atya biztosít az emberiség javára"

Nézz körül a katolikusok háza táján. :)

júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

3

"a katolikus teológia 2000 éves"

attól, hogy valami régi, önmagában nem következik, hogy helyes

júl. 11. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13

Nem jelenti, de akkor maga a Biblia helytelen. Egy keresztény ember számára viszont az azért elég alap, hogy a Biblia helyes.

júl. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!