Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szereted a papokat és miért?

Szereted a papokat és miért?

Figyelt kérdés

máj. 22. 17:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A jó papokat nagyon szeretem.
máj. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 IstenGyermeke1 ***** válasza:
88%
Életem során rengeteg jó pappal találkoztam.
máj. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%

Itt konkretan katolikus papokrol kerdezel, vagy szamitanak reformatus, evangelikus lelkeszek is?

Vegul is, a valaszom az, hogy altalaban a papok, es a lelkeszek kulonosen, ugyanolyan emberek, mint mi. Igy van koztuk buta, bunko, vagy mogorva, ingerlekeny is (iszakos, nocsabasz is). De a tobbseg, akivel en talalkoztam, megerto, kedves es segitokesz volt. Foleg a lelkeszek, feltunoen "semmi kulonosek", ugyanolyanok, mint mi.

Egy ideig egy hihetetlen bunko katolikus pappal dolgoztam - amit lattam belole, kollegakent es emberkent, kiabrandito volt (es minden kollegaval ilyen volt, nemcsak velem, es kerultuk is).

Altalaban veve a papok felé bizalommal fordulok, es nem is szoktam csalodni. (Szerzetessel is dolgoztam, o meglepoen jo fej volt, es minden tekintetben egyutt tudtunk mukodni. Apacakkal tobbekkel: nagyon vegyes, mint minden noi kollega, ugyanaz: direkt szemet es undok, kozombos es nagyon erdeklodo, figyelmes is volt koztuk. Nyilvan az utobbi kategoriat szerettem. Hozzateszem, hogy a direkt undokok kozott volt egy, aki egyszer megkeresett, hogy o tudja, hogy undok velem, es sokszor gondolkodott, hogy miert, igazabol nem akar ilyen lenni, mert nincs velem baja, es bocsanatot kert. Ez az en szememben mar plusz es megoldas is: mert ha tudom, hogy a hiba az o keszulekeben van es kuzd vele, akkor eljohet az ido, mikor tullesz ezen. Amugy no vagyok, ha ez szamit.)


Mas jellegu dolog, hogy nem szeretem, ha egy protestans lelkesz sokaig predikal, 10-12 perc boven eleg. Azon tul mar csak magat vagy a kozhelyeket ismetli, vagy kinlodva probal eljutni A-bol-B-be ujra es ujra. Tisztelet a kivetelnek. Ettol o meg lehet szeretheto, csak nekem van inkabb ez becsipodve. Szeretem, ha a lenyegre tornek. A katolikus papok altalaban nem huzzak az idot.

Tehat a rovid valasz: igen.

máj. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

13-as

Most a keresztény papokról kérdezek elsősorban szóval abban benne van a reformatus,ortodox stb.


Egyébként köszi ,hogy leírtad! :)

máj. 23. 17:02
 15/18 anonim ***** válasza:
37%
Régen bírtam a papot, aki a mi kisvárosunkban misézik, de már utálom. Messengeren zaklatott azzal, hogy egyházellenes, vallásellenes hitetlen vagyok, csak azért, mert nem vagyok abortuszellenes. Kérdeztem tőle, hogy akkor legyek inkább nőellenes? A válasza az volt, hogy igen. Szóval erről ennyit....
máj. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

15-es

Az igen.

Érdekes.

máj. 23. 19:56
 17/18 anonim ***** válasza:
55%
16 én is néztem ott akkor, hogy most mi a franc van.
máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém ÓRIÁSI szeretettel rendelkezik nagyon szeretem🥰
aug. 28. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!