Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evangélimból a napin kivül...

Evangélimból a napin kivül bármelyiket olvashatom? (van vallási portá ahol a napi evangélium kb évekre visszamenőleg kinn van)

Figyelt kérdés
Sziasztok pl itt [link] talán évekre visszamenőleg van arhivum, ha a napi evangéliumon kivül, másikakat "régieket" is olvasgatok, nem "baj"? köszi.
márc. 22. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Miért lenne baj?

Egyébként a misekönyvekből van A, B és C, tehát három évente ugyanazok vannak.

márc. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom azt hittem 1 nap egyet ildomos olvasni.


"Egyébként a misekönyvekből van A, B és C, tehát három évente ugyanazok vannak." ezt nem értem

márc. 22. 18:55
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

#2

Lehet rosszul fogalmaztam, nem misekönyvből, hanem olvasmányos könyvből van A, B és C év, remélem, így most már világos.

márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Háromévente cserélik, ? Nem járok templomba.
márc. 22. 20:29
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

3 évre van felosztva az egész, tehat van A,B es C ev. C év után kezdodik elolrol az A évvel.

Nyugodtan olvashatsz barmit, barmennyit.

Olvashatod az imaorak liturgiait is, (zsolozsma) az napi tobb ima, vagyis ahitat.

[link]

márc. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Prókátor ***** válasza:
78%

Semmisem tiltja, hogy más napokhoz kötődő Evangéliumi részeket olvass el. Ahogy azt sem, hogy akár fogj egy Bibliát vagy egy Új-szövetségi szentírást, és akár sorban olvasd el valamelyik evangélista teljes írását.


Ezek a Napi Evangéliumok arról szólnak, hogy ezek az előírt, felolvasandó részletek a róm. kat. egyház napi szentmiséin. Ahogy előttem írták, ezek a részletek három évente változnak, mindegyik külön könyvekbe összeszedve. A könyvön belül pedig időszakok szerint vannak csoportosítva, vagyis Évközi idő, Adventi idő, Karácsonyi idő, Nagyböjti idő, Húsvéti idő szerint. Ezekben a könyvekben még benne vannak az adott naphoz tartozó olvasmányok (ó-szövetségi részletek) vagy szentleckék (új-szövetségi részletek), az olvasmányközi válaszos zsoltárok, Alleluja szövegek, és a könyörgések. Egy adott napon, világszerte ugyan azok a részletek kerülnek felolvasásra a szentmiséken, de ez nem azt jelenti, hogy valaki nem olvashatja más napok szövegeit.

Talán még annyit érdemes tudni, hogy ezek a Napi Evangéliumok néha összekapcsolódnak, és általában a vasárnapi Evangéliummal kerülnek szorosabb kapcsolatba. Vagyis a vasárnap felolvasott rész előtti események vannak felolvasva a vasárnap előtti napokon, vagy pont fordítva, a vasárnap utáni napokon a vasárnap megismert részlet utóélete van felolvasva.

márc. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 IstenGyermeke1 ***** válasza:
73%
Több Szentírásolvasás sosem árt meg. Ennyit tudnék hozzátenni az előttem kommentelőkhöz.
márc. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, Prókátor az evangéliumokat már végig olvastam. Nem tudtam, hogy a napi részletek, hogyan tagozódnak egymásra, köszönöm, hogy leirtad.
márc. 23. 08:53
 9/12 A kérdező kommentje:
Online olvastam a Bibliát, de a jelenlegi életszakaszomban úgy érzem elég csak az evangélium , ez is Biblia.. ezek megnyugtatnak, ezért kérdeztem, hogy olvashatok e több részletet is. Most csak ez kell nekem JÉZUS .
márc. 23. 08:55
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem, sőt. A gyakori szentírás-olvasás kifejezetten ajánlott.

Kinek mi válik be jobban. Van, akinek az, hogy többet olvas. Van, akinek az, hogy viszonylag rövidebb részt, majd azon elmélkedik, ismétli, egy-egy mondatot forgat.

márc. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!