Hogyan lehet elérni vágy nélkül a vágytalanságot ?
A tan szerint a Buddhának 3 teste van. Ebből az egyik a dharmakája vagyis az igazságtest. Ha valaki azt állítja, hogy egy tanítás képes az igazon túl mutatni, az olyan, mint ha azt állítaná, hogy van több az összesnél.
Aki írta ezt a történetet, az nem volt tisztában az alapokkal, tehát hamis képet fest ez a történet a buddhizmusról.
Véleményem szerint a legtöbb nézetnek ugyanaz a közlendője, csak másként írják le. Szóval a megvilágosodás, a feltámadás és a hinduizmus szerinti újjászületések végének a mögöttes tartalma ugyanaz. A Nirvánának és Isten országának a mögöttes tartalma ugyanaz. Lao-cénél a tao az a forrás, amelyből minden jelenség származik, minden dolog teremtetlen teremtője, amely biztosítja a dolgok stabilitását és szabályosságát. (wiki) Úgy gondolom, hogy Isten akarata szerint cselekedni ugyanaz, mint követni a Tao-t.
A hívek általában nem nyitottak más nézetekre és nem látják a közös igaz valóságot. Az Isten szó mögöttes tartalmát se tudják pontosan megfogalmazni, csak a Biblia és a szent írások alapján körülírják valamiképpen. A lélek, a reinkarnáció, az újjá- és újra születés, valamint lélekvándorlás szavak mögé is elképzel mindenki valamit, de sejtésem szerint nagyon mellélőnek az emberek. Ezek mindegyikének van valós mögöttes tartalma, csak nem látják az emberek tisztán.
Na, szóval ne higgye senki se azt, hogy az ő nézete különb, mint a másik. Bizonyítsa annak valós mögöttes tartalmát VALÓDI bizonyítékkal és ne különféle magyarázatokkal, meg írásokkal! Mutassa meg valaki, hogy mi a megvilágosodás, a feltámadás vagy az újjászületések vége. Amíg ezt nem teszik meg, addig nincs helye vitának!
Vágy nélkül csupán üres és közömbös leszel.
A boldogsághoz vágy kell és célok. Legyen miért küzdeni. Kell egy út, amin elindulj és az út végén van a cél.
A vágytalanság csak demotivál. Minek tanulj, ha nem vágysz végzettségre, ha nem vágysz jó jegyekre? Minek dolgozz, ha nem vágysz pénzre, fizetésre, nem vágsz arra, hogy munkával hasznossá tedd magad? Minek élj, ha nem vágysz semmire.
Az 1-es jól tudja, hogy ez a vágy nélküli állapot nem egy egészséges állapot. nem így lettünk teremtve.
Az ember társas lény, vágyik a társaságra, vágyik arra, hogy megértésék, vágyik arra, hogy jóllakjon, hogy társa legyen, hogy hasznos legyen, hogy hobbija legyen. Minél kevesebb dologra vágysz , annál inkább nem érdekel semmi. A depressziós betegek ilyenek.
A buddhizmus nem az út. Jézus az út, az igazság és az élet.
A Krisztus a Buddha és fordítva. Más szavak, de a tartalom ugyanaz.
Dr. Hetényi Ernő : Buddha Dharma Sangha
34.o.: "A legtöbb ember lemondásnak nevezi azt, ami a szellem legnagyobb szabadsága. Pusztulást látnak ott az emberek, ahol halhatatlanság lakozik. Halálnak nevezik az emberek azt, ami a legteljesebb élet."
Én nem fogom neked megmagyarázni azt, amit én még nem éltem át :)
Neked ennyi megértés rendeltetett. Na csá :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!