Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Etikus ha egy lelkész vagy...

Etikus ha egy lelkész vagy pap idős emberekkel lakás fejében eltartási szerződést köt?

Figyelt kérdés
Holott neki is van szolgálati lakása stb.
2009. jan. 4. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Miert ne lenne etikus?

Valamit valamiert.

Jezus sirjat sem oriztek ingyen...

2009. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy papnak a plébánialakás nem sajátja, ha mondjuk bármi okból (lehet az betegség is) visszavonul, a plébánialakás az utána következő plébánosé lesz (ugyanígy a plébános által használt autó is, a plébánián található műszaki cikkek, egyedül az sajátja, ami a ruhája, és amit megeszik-megiszik), akadhat olyan eset, amikor szüksége lehet egy saját lakásra, ami nem az egyház tulajdona, nem tudom, attól függ, mi célból kell neki az a lakás. Ha a cél jó, illetve ha van esélye olyan dolognak, amit fentebb írtam, akkor semmi kivetnivaló nincs benne. A mi plébániánk egy már nem használt óvoda épületéből csinált közösségi házat, szó szerint mi építettük újjá. Kivetnivaló akkor van benne, ha visszaél a dologgal, de ilyenről nem hallottam, szóval nem tudom, sok oka lehet. Nem tudom, általánosságban kérdezed-e, vagy konkrét esetet tudsz (de konkrétum esetén kicsit többet kéne tudni).
2009. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Miért ne lenne etikus! Leglább valamilyen formában segít, még ha nem is önzetlenül.


Szerintem az nem etikus, adott egy egyház község,és a hívek közt be van osztva mikor ki megy takarítani, mosni, főzni-sütni a paplakba (persze nők). A férfiak pedig az udvart,a kertet tartják renbe! A papnak azinte a kisuját sem kell mozdítania! Na ezt már durvának tartom!

2009. jan. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A történet amit tudok régi.

Adott egy néni akinek van egy igen jó helyen levő lakása a városban.

A néni életkora igen szép már 90 éves. A még élő közeli hozzátartozója nincs. Azok a rokonai akik látogatják és néha rá nyitják az ajtót több száz km-re élnek tőle. Ezek az élő rokonok amit ilyen távolságból lehet megtesznek érte. Megbeszélik a házban lakó egyik szomszéddal,hogy naponta ránéz és ellátja amit a néni körül kell. Mivel a néni értelmileg ép ezért maga gazdálkodik a nyugdíjával- így pl a gondozásáért is maga fizet.

Adott egy templom ahová már két bottal sem tud eljárni, de az ottani lelkész néha meglátogatja.

Aztán feltünik egy másik fiatal lekész aki belopja magát a néni szívébe azzal,hogy a sok gyereke is néha meglátogatja.

Mikor a nén érzi,hogy lassan itt a vég csináltat egy végrendelete, mely a rokonoknak kedves. De sajnos néhány pontatlanság miatt nem tökéletes. De a rokonok úgy vannak vele, hogy ha bekövetkezik a halála a néninek van náluk közelebbi örükös is.

( A néni temetésén kiderült, hogy több kedves rokon is látogatta. De amin ezek a rokonok megdöbbentek,hogy kiderült az is amit nem tudtak. a Nén hiszékenységével visszaélve időközben eltartási szerződést iratott vele alá a fiatal lelkész. Nem is a saját nevére hanem a feleségéjre. A temetésre pedig elhozta ezt ( mert ő temette) és elhozta a néni néhány személyes tulajdonát. A rokonokat onnantól a lakásba sem engedte be)

Nyilvánvalóan haszonszerzésről szólt ez a történet, mert ennek az ifjú lelkésznek saját tulajdonú háza volt a város egyik jól frekventált környékén. A temetés után a 10 éves susukit lecserélte egy vadi új másik középkategóriás autóra.


Szóval etikátlan?

2009. jan. 4. 16:59
 5/8 anonim válasza:
A 15:00 vagyok, hát így már érthető a kérdésed! "Segített",igaz nem önzetlenül (ahogy fentebb írtam is).
2009. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A konkrét esetben valóban nem etikus :-)

De valószínűleg nem mind ilyen, sőt, biztos vagyok benne.

Van pap rokonom, a görög papok házasodhatnak, szóval neki is van családja, 5 gyerek (persze már nagyok), ők a helyi plébánialakásban élnek, egyik lánya szintén paphoz ment hozzá, ugyancsak plébánialakás, ha áthelyezik, költözniük kell, úgyhogy alapjáraton ahol ők élnek, az nem sajátjuk, hanem az egyház tulajdona, és nemhogy nem örökíthetik, de el se adhatják, és albérletnek se adhatnak ki belőle még egy szobát se.


A te eseted pont az, amit nem lenne szabad egy hívőnek se, nemhogy egy hivatalos egyházi embernek elkövetnie, nem is teszik, az a néhány elvetemült meg nem nevezheti magát igaz jó hívőnek, és még a hívők is kinézik, ha kiderül.

2009. jan. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mindenki ott lop csal hazudik ahol tud ez az élet majdnem rendje

a szakács kaját lop a pék kenyeret a rendőr korrupt a

akkor mit várjunk egy paptol ha a rendes ember is lop csal természetes hogy a a pap is vizet prédikál és a bort meg issza vagyy hogy is van ez

2009. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnálom,hogy ezt van aki természetesnek tartja.

Nekem nem az és ezért háborít fel az ilyen. S tudom nem ez az egyetlen ilyen eset.

2009. jan. 8. 21:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!