Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mi alapján nem képes...

Isten mi alapján nem képes logikai ellentmondásokra? (Ami nem csorbítja a mindenhatóságát)

Figyelt kérdés

Többször is találkoztam már ezzel az érvvel, hogy Isten erre nem képes. De honnan tudjátok, hogy Isten nem képes valamilyen módon mégis teremteni egy olyan követ például amit nem képes fel emelni és feloldani a logikai ellentmondást?



Azért kérdezem mert nem tudok róla, hogy a Bibliában lenne erre utalás azonban egy másik érv szokott lenni, hogy Isten mennyire másként gondolkodik és mennyire nem érthetjük meg Istent...


Ezek mellett pedig kicsit alaptalannak látom ezt a fajta ellenérvet.


Ezenfelül azért mert a világunkban ezt nem tudjuk elképzelni, meg nem jelenti, hogy ez a korlát bármilyen módon igaz lenne a világot teremtőre aki azon kívül (is) létezik.



jan. 11. 07:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nincs sok értelme ennek a kategóriának.
jan. 12. 18:08
 12/21 anonim ***** válasza:

Mert az paradoxon.


Isten nem mond ellent önmagának semmilyen módon. Ez emberi okoskodás,Isten pedig nem anyagi testtel rendelkezik.

Isten egy kifogyhatatlan energia forrás, aki az energiát anyaggá tudja változtatni, ugyan akkor intelligenciával is rendelkezik.

jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Isten képes lenne erre arra de nem teszi meg.


Jönnek hőzöngők, nem képes erre arra.


Ha neveltél már gyereket, te voltál aki a leckéjét megírta? Te végeztél mindent el gyereked helyet, hogy ő kényelemben maradjon?


Ezért nem oldja meg helyettünk dolgainkat. Valószínűleg helyzetbe hoz minket de a döntéseket mindig az embernek kell meghozni.


Ugyanakkor a csodákat, ami képességét bizonyítja,nem a város főterein mutatja be épp hogy perifériás részeken.

jan. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Látom nem csak megválaszolni nehéz a kérdésem de megérteni is.


Mert az paradoxon. -> De jó, találtál egy szebb szót a helyzetre. A felvetett problémát azonban egyáltalán nem oldja fel.


Isten nem mond ellent önmagának semmilyen módon. Ez emberi okoskodás,Isten pedig nem anyagi testtel rendelkezik. -> Ötletem sincs, hogy ez honnan jött neked mert például sehol nem állítottam, hogy ellent kéne mondani magának.



Isten egy kifogyhatatlan energia forrás, aki az energiát anyaggá tudja változtatni, ugyan akkor intelligenciával is rendelkezik. -> A macska pedig egy szőrös, ragadozó állat. De van belőle szőrtelen is.

Most mivel vagyunk előrébb?


Isten képes lenne erre arra de nem teszi meg. -> Szuper. Csak most egy teljesen másik kérdésre kezdesz el válaszolni.


Jönnek hőzöngők, nem képes erre arra. -> Pistike meg felment a padlásra. Na pont ugyan ennyire számít ez is.



Ezért nem oldja meg helyettünk dolgainkat. Valószínűleg helyzetbe hoz minket de a döntéseket mindig az embernek kell meghozni. -> Elvártam bárhol is ennél a kérdésnél, hogy oldjon meg bármit is helyettem? Segítek. NEM! Szóval amit leírtál egyáltalán nem tartozik a kérdéshez.



Értem, hogy nem akarjátok megerőltetni magatokat, de ha nem tudtok válaszolni egy kérdésre akkor minek írtok mindenféle ide egyáltalán nem tartozó választ kényszeresen??

jan. 13. 09:55
 15/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Ez a kérdés nem oldja meg napjaink problémáját, és eltereli a valóságról a figyelmet.

Az ilyen irányú kérdések, Isten személyiségét akarják felülbírálni, vagy nemlétezővé tenni.

E közben a Teremtő azon dolgozik, hogy a Földre és az emberekre vonatkozó szándékát megvalósítsa.

Az embereket ez nem érdekli,/tisztelet a kevés kivételnek/ inkább mássalvannak elfoglalva, mint pl: az ilyen kérdésekre választ keresni.

jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló,


Ennyire korán ne kezdjél el inni máskor.


Ez a kérdés nem oldja meg napjaink problémáját, és eltereli a valóságról a figyelmet. -> Magadnál vagy? Mit ittál vagy szívtál, hogy ilyen elvárásoknak szerinted meg kéne itt felelnie egy kérdésnek?


Az ilyen irányú kérdések, Isten személyiségét akarják felülbírálni, vagy nemlétezővé tenni. -> Látom nem csak pia volt ott. Már hallucinálsz is.


Eddig is nagyon alacsony szinten voltak a válaszok de te alulmúltad mindet eddig.

jan. 13. 11:28
 17/21 anonim ***** válasza:
Mit ittam? Teát, és téliszalámis kenyeret reggeliztem....😒
jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Valami lehetett benne mert nagyon beütött tekintve, hogy miket írtál.

De lehet ez nálad a normális, hogy ilyen értelmetlen, h____ket hordasz össze.

Jobbulást.

jan. 13. 12:05
 19/21 szp72 ***** válasza:

A logikai önellentmondás definitíve lehetetlen, hiszen egy állítás ugyanabban az értelemben vagy igaz vagy nem igaz harmadik lehetőség nincs.


Ha Isten mindenható, akkor logikusan nem tud nem mindenható lenni, s nem tud nem Isten lenni, hiszen definitíve ő a mindenható Isten. A logikai önellentmondást bevinni Isten mindenhatóságába ostobaság.

jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Kedves szp72


Többszőr előkerül, hogy Istent az ember nem értheti meg, az ő gondolkodása sokkal az ember felett áll és független a mi világunktól és szabályaitól amiket ő hozott létre.


A Bibliában tudtommal egy olyan rész nincsen ami szerint Isten is a mi logikánk szerint gondolkodna és ne lenne egy felsőbb logikája.


Sőt még a jellemzésében is a végtelenül megbocsátó és igazságossága is egyfajta ilyen ellentmondás például. Tehát ha a mindenhatósága esetén nem elfogadható ez akkor Isten puszta létét sem lehet elfogadni pont ugyan ilyen alapon.

jan. 15. 06:37
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!