Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a védőszentem?

Talabér Zoltánné kérdése:

Ki a védőszentem?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
sztem erre nem fog senki válaszolni
2010. okt. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kzs ***** válasza:

Ezzel kapcsolatban megoszlanak a vélemények.

Elterjedt katolikus vallásgyakorlat szerint sok védőszent van (vagyis lehet). Ennek alapján - pusztán évszázados hagyományokból merítve - van védőszentje pl. a családnak.

Ezzel szemben a SzentÍrás kizárólag egyvalakit nevez meg védőszentnek. Azt a valakit, aki az Atya jobbján van, és esedezik miérettünk az Ő Szelleme által. Az Ő neve pedig: JÉZUS.

És ez így is van rendjén. Mert az Ő áldozata volt teljes, megismételhetetlen, tökéletes áldozat.

Innentől kezdve én, mint keresztény, kizárólag Jézushoz imádkozok, Őhozzá járulok, és csak Őt (mármint Jézust) tekintem - sőt tekintHETem - védőszentnek.

2010. okt. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
akit választasz.
2010. okt. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem választás kérdése. Isten örködik felettünk és olykor megbízhat angyalokat is arra hogy örködjenek felettünk.
2010. okt. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy Védő Szented van, az pedig nem más, mint Jézus!


Pál Apostolnak Timóteushoz írt első levele » 2. fejezet/5.


Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,

2010. okt. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kzs ***** válasza:

Végigolvastam a hozzászólásokat, és TELJESEN egyetértek, és örülök mindazok szavainak, akik Jézust tekintik egy és kizárólagos védőszentnek.

Valóban így van: Jézus mindenben kipróbáltatott miérettünk úgy, hogy bűn Őt nem érte. Isten az Ő áldozatát fogadta el, és nem másét. Vagyis Jézus méltó és igazságos arra, hogy miérettünk esedezzen.

Innentől kezdve minden olyan tanítás, amelyik másvalakit nevez meg védőszentnek - hazugság. Olyan hazug álláspont, ami megtapossa Jézus áldozatát, érdemeit, kiváltságait.


Úgyhogy kedves Kérdező, ne legyenek kétségeid (netán kérdéseid) afelől, hogy kizárólag Jézus a védőszentünk, és nem más!

2010. okt. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!