A Zeitgeist szerzői hányszor buktak meg történelemből? Vagy ennyire gyatra az amcsi oktatás?
Mi 9.-ben tanultuk, hogy Hórusz Ozirisz és Ízisz fia (tehát nem szűztől született), tanultunk érintőlegesen a Mithrász-kultuszról is (de abból kiderült, hogy kb. a dec. 25-én tartott ünnepen kívül szinte mindenben eltérnek, viszont dec. 25. egyedül e két vallásban volt ünnep, mégpedig épp amiatt, mert 24-én értek véget a római szaturnáliák, így az új misztériumvallások, meg keleti vallások követői ezt követően ünnepeltek, a kereszténység pedig szintén ezt fogadta el, amikor kiélesedett a rivalizálás a két kultusz/vallás között), valamint tanultunk Jézus történeténél arról is, hogy a történészek szerint bizonyos, hogy létezett egy ilyen személy, a hozzá kötődő csodák viszont már kérdések. Ehhez kapcsolódóan tanultunk a keresztre feszítésről is, ami a rómaiak, hellének, valamint valami iszonyatosan elfuserált változatban a föníciaiak kegyetlen és vérszomjas szokása volt egy időben (tehát nem indiai, meg nem a jóval korábbi egyiptomi civilizáció terméke és ismerete volt). Szintén tanultunk történelmi kronológiát, amiből egy gondolkodó embernek könnyen lejöhet, hogy a sumerek írásai már ekkor is régészeti számba mentek. Attól még, hogy ókor, nem biztos, hogy a kettő közel is volt egymáshoz időben, ha már a térbeli táv nyilvánvaló... Erre szokták azt mondani, hogy Kleopátra közelebb élt az első McDonald's megnyitásához, mint az első piramis felhúzásához. Amúgy teljesen hétköznapi, állami gimnázium, egyszerű érettségis követelménnyel.
Ezek az emberek hányszor buktak meg történelemből?
Ha megnézed a készítés és publikálás időszakát, és összeveted a tartalmával, elég jól kirajzolódik, hogy a Zeitgeist választási propaganda film USA-nak.
Mint ilyen, egyetlen célja a szavazók pillanatnyi befolyásolása. A tények mellékesek a hatalom megszeréséhez képest.
"Vagy ennyire gyatra az amcsi oktatás?"
Nem. Nálunk Magyarországon is írnak le újságokban baromságokat. Az emberek nagy része meg kritika nélkül átveszi.
#6.
Amíg többen komolyan veszik, és mint egy tudományos dokumentumfilmet, addig ez nem lényegtelen.
A tiktokos baromságoknak is sokkal több a nézettsége mint a csillagádzatról szóló videóknak (pl galileowebcast), de állítom, hogy a seti.blog.hu-t sem ismerik annyian, mint amennyien búlvárlapokat olvasnak.
De ha a konteók irányába kanyarodunk, nézd meg a holdraszállásról szóló cikkek alatti kommenteket...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!