Hogyan lázadhatott fel Lucifer ( Samael) Isten ellen ha az angyaloknak nem volt szabad akaratuk?
#16
Ezt írod: "Lucifer nekem picit olyan Prométheusz szerepkörben tūnik fel. Teremtéstörténetben buzdítja Évát, hogy fogyasszon a Tudás fájáról." - miből következtettél arra, hogy Évát Lucifer kísértette meg?
Nézd hogyan azonosítja a "kísértőt" a Biblia. A teremtéstörténetben ezt olvassuk: "Az asszony erre így felelt a kígyónak: „A kert fáinak gyümölcséből ehetünk. De a kert közepén lévő fának a gyümölcséről Isten ezt mondta: »Abból ne egyetek, ne is érintsétek, mert különben meghaltok.«” A kígyó erre ezt mondta az asszonynak: „Bizony nem haltok meg." 1Mózes 3:2-4
Ki volt a kígyó? később ezt olvashatjuk róla: "De félek, hogy amint a kígyó ravaszul tévútra vezette Évát, úgy a ti gondolkodásotok is megromolhat, és már nem lesztek olyan őszinték és tiszták, mint ahogy az Krisztushoz illik." 2Korintusz 11:3
Jelenések 12:9
"Ledobták hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti. Ledobták őt a földre, és az angyalait is ledobták vele együtt."
Jelenések 20:2
Megfogta a sárkányt, az őskígyót, aki az Ördög és Sátán, és 1000 évre láncra verte."
Szabad akarat az angyaloknál.
Csak logikusan. Sátán (Héber eredetű szó, mely azt jelenti, hogy ’ellenálló’), mielőtt fellázadt a Teremtője ellen, magasrangú angyal volt (oltalmazó kerub) az Ezékiel 28:11–19 leírása szerint.
Ha nem lett volna szabad akarata(amellyel visszaélt), nem dönthetett volna az Istennel szembeni lázadás mellett.
Kzitus- Leegyszerüsitva amit írtál: Kísértõ=Kígyó=„akit ördögnek,sátánnak neveznek“=Ellenálló ( a neve alapján) = Lucifer.
Lucifer volt az aki szembefordult Istennel. Tehát valójában akkor jól következtettem. De akkor nem értem miért írják néhány helyen, hogy nincs szabad akaratuk.
De már nem is ez a lényeg, hogy volt szabad akaratuk vagy sem.
A lényeg amit 16#ban kifejtettem:
„A kert fáinak gyümölcséből ehetünk. De a kert közepén lévő fának a gyümölcséről Isten ezt mondta: »Abból ne egyetek, ne is érintsétek, mert különben meghaltok.«” A kígyó erre ezt mondta az asszonynak: „Bizony nem haltok meg." 1Mózes 3:2-4
Isten féltette a tudást az emberektõl , miért?
Mivel õ teremtette az édenkertet megengedhette volna ,hogy mindenbõl egyenek az emberek. Nem tette. A legfotosabb dologból ki akarta zárni õket.
#28
Tegyük fel, születik egy gyermeked. Nagyon szereted, minden rossztól meg akarod óvni; azt akarod, hogy mindig örvendezzen, szomorúság ne érje. Viszont tudod, ha elzárod a külvilágtól, "megmenekül" annak szörnyűségeitől; de nem fog szocializálódni, hatalmas hátrány lesz ez később számára; vagy végig hazudnod kell neki. Viszont ha kiengeded nem áll módodban megvédeni. Ilyen volt Isten helyzete. Szabad akaratunkkal együtt megadta a választás lehetőségét is. Nem a tudást féltette, hanem minket.
Remélem sikerül egy érthető metaforát választanom.
#29
Attól hogy kiengedem a külvilágba a gyereket, még hazajön és el lehet mondani neki, mi rossz és mi nem.
Logikai hiba: szélsőségekbe esel és azokat a szélsőségeket sem prezentálod jól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!