Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták a Túlvilágban meg...

Az ateisták a Túlvilágban meg a Halál utáni dolgokban sem hisznek, vagy csak Istenben nem?

Figyelt kérdés
2023. szept. 23. 10:18
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
"Mondta neked valaki, hogy a világon mindennek értelme kell, hogy legyen?" - És ha nincs, akkor minek van mindez?
2023. okt. 29. 11:06
 12/25 anonim ***** válasza:

Még egyszer: KELL, hogy legyen értelme?

Mert ismét csak ezt kérdezted.

Fogd már fel, hogy nem kell!

Azért van, mert kialakult. Valószínűleg magától, azért nincs benne semmiféle logika.

2023. okt. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
12: Te csinálsz olyant, aminek nincs célja, értelme?
2023. okt. 29. 12:32
 14/25 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos csinálok.

De én (elvileg) egy értelmes lény vagyok, nekem általában van célom. A világegyetemnek meg nincs.

2023. okt. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
14: Mondasz példát, miket csinálsz, ami értelmetlen?
2023. okt. 29. 20:41
 16/25 anonim ***** válasza:

Például időnként, amikor látom, hogy nem értelmes emberrel vitatkozom, de mégis próbálom meggyőzni.

Vagy csinálok valami olyat, ami jó, de tudom, hogy 2 perc alatt tönkre fogják tenni.

2023. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Hát, ezeket könnyű elengedni, én rá szoktam hagyni, ha totál értelmetlen a beszélgetés, mert úgysem fogjuk egymást meggyőzni (tipikusan a politika ilyen).


Legutoljára a homokváram volt ilyen, amit felépítettem, és pár perc múlva valami hülye szétrúgta... :o)

2023. okt. 29. 22:24
 18/25 anonim ***** válasza:
Attól hogy valaki ateista még hihett a reinkarnációban.
márc. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Hát, nem nagyon.

Ha létezik reinkarnáció, azt valamilyen isten irányítja, különben nem tudna különbséget tenni a jó és a rossz között.

márc. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#19

A buddhisták szerint meg nem, valószínűleg, nekik sokkal kifinomultabb tanításuk van erre vonatkozóan, mint neked, s többségük ateista.

márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!