Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő társaim: mi a szerepem a...

Hívő társaim: mi a szerepem a lenti (hosszúra sikeredett) történetben? Csodatételre bűnnel felelek?

Figyelt kérdés

Isten csodát tett velem, én mégis bűnös vagyok. 2008 novemberében, egy évekig tartó pszichiátriai "pályafutás" után öngyilkossági kísérletet követtem el. Az előzőleg dobozszám felírt gyógyszerekből két zacskónyi gyűlt fel (amolyan "teszkós" kategória), amit egy átalkoholizált éjszaka után egyedül hazaérve néhány pohár víz kíséretében fölettem. A lakás ajtaját belülről kulcsra zártam, a kulcsot a zárban hagyva - akkor már nagyjából fél éve éltem egyedül. November 21-e volt.

Három nap múlva arra ébredtem, hogy szomjas vagyok. A fürdőszobában nagyon sok vizet ittam, ezután felöltöztem és elmentem a pszichiáterrel megbeszélt konzultációra. Végül Sacher doktor úrnál kötöttem ki, aki már csak a kiszáradást tudta kezelni infúzióval. Tudom, hogy Isten hozott vissza az életbe, hiszen ilyen mennyiségtől egy ötvennéhány kilós nőnek "illett volna" elpusztulnia, főképp ha tekintetbe vesszük az elfogyasztott "gyógyszerek" minőségét is (nem macskagyökér volt vagy orbáncfű, hanem erős antipszichotikumok és trankvillánsok, pl. Rivotril, Zyprexa, Anafranil és társaik). Eldöntöttem, hogy ezután Istennek fogok élni, amelyet nagyon nagy belső küzdelmek árán próbálok tartani. Most egy kétes társadalmi státuszú, de csodaszerű férfi-nő kapcsolatban vagyok szeretőként. Emiatt nagyon szégyellem magam Isten előtt (az emberek véleménye már régóta másodlagos) és sejtem, hogy nem esik jól Neki a dolog (nagyon óvatosan fogalmaztam). Azt tudom, hogy ha az illető jól érezné magát a több mint öt éve tartó kapcsolatában, akkor csöppet sem érdekelném. Azt mondja, a leányon is látszik, hogy boldogtalan. Ezt magam is így gondolom, hiszen ellenkező esetben nem kutatna a párja telefonjában, nem kérné számon vélt sérelmekért (a valósakért kérje, legyen). Ezt a mentalitást egy ember, legyen az férfi vagy nő, nehezen viseli hosszú távon - az is, aki ellenőriz és az is, akit ellenőriznek.


A kérdésem az, hogy mi a szerepem ebben az egészben? Vállalható-e a bűnös szerepe, ha ezzel hozzájárulok egy pozitív irányú változáshoz? Hiszen az is pozitív irány lenne, ha újra tudnák jól szeretni egymást miattam, és az is, ha külön folytatnák útjaikat a boldogság felé. Kérlek, segítsetek, nem akarom Istent bántani.

Trollok, spammerek, társadalom által kitalált szabályokban hívők kíméljenek lehetőleg. Köszönöm előre is. (30/L)


2010. okt. 15. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

A cél SOHA nem szentesít semmiféle rossz eszközt.


"Vállalható-e a bűnös szerepe, ha ezzel hozzájárulok egy pozitív irányú változáshoz?"


Nagyon vigyázz!!! Ne dőlj be a Gonosznak! Ha a szeretődet Isten pozitív irányba akarja terelni, azt biztos nem más bűnre csábításával (ez esetben veled) szándékozik végezni! Az általad leírt helyzet a Gonosz trükkje!!! És látod figyelmeztet a lelkiismereted! Amint lehet lépj ki ebből a "kapcsolatból" és bánd meg Isten előtt! Ha őszinte vagy ne félj, Krisztusnál kegyelmet találsz!!!

2010. okt. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Heló.


Isten nem azért mentett meg a haláltól, hogy eztán bűnös életet élj, de lehetséges, hogy ez pont a te fejlődésedhez segít hozzá. azért is érzed úgy, hogy Istennek ez nem tetszik, mert Isten a mélyebb valód, és szól neked lelkiismeret formájában, hogy nem a szeretet nevében cselekszel, amikor szeretője vagy valakinek, ugye mert Ő csak a legjobbat akarja neked. 2 hang van benned...az egyik győzköd hangosan, a másik csak szól halkan...egy önzetlen ember soha nem győzköd...ellentétben az önzővel, és ezzel eldöntheted melyik hangra figyelj inkább. Ha feladod ezt a szerepet, akkor is ugyanaz a két funkció marad, miszerint vagy szétmennek és keresik boldogságukat külön, vagy egymásra találnak ismét. nincs okod tehát bűnben úszni. :)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszodat, Isten tartson meg szeretetében érte (nemcsak ezért). Közben olvastam egy, az én kérdésem után beérkezett kérdést is, amely a sátánizmus modern (?) formájáról ír és elszörnyedtem. Ez több mint kísértés, ami velem történik. Ezt én nem akarom tenni, hanem egy nagy részét már tettem. Ez nem próbatétel, ehhez én kicsi vagyok. Én nem akarom, hogy szeressenek vagy tiszteljenek, nem akarok összevissza élni a világba, csak senkinek nem akarok rosszat... Kénytelen vagyok kivételezni, hiszen annak idején a szüleim okán haltam meg kis híján. Ezt fölismertem és félek attól, hogy ha komolyabban szóba állok velük, megint megtörténik. Felszínesen nem szeretnék velük beszélni, annak nincs értelme - ma kiderült, hogy apa sem tud velem normálisan beszélni már (vagy még). Emiatt a a szüleimmel való dolog miatt elveszítettem egy 9 és egy 6 évet tartó kapcsolatomat is, habár sosem volt belőlük sem gyermek (meddő vagyok) sem pedig házasság. Majdnem elvesztettem öcsémet, akit anyuék kisebb-nagyobb manipulációkkal maguk mellett tartottak, hiteleket vétettek föl vele etc. Az is a gonosz művének tűnik, hogy nem állok szóba a szüleimmel, pedig tisztelnem kéne őket. Sajnos nem megy. Kérlek szépen, imádkozzatok értem, hogy ki tudjak tartani, hogy ne csináljak semmit, mert nagyon rossz, hogy ennyire közel van az ördög hozzám. Nem akarok visszakerülni a pszichiátriára, nem akarom, hogy megint kísérletezzenek rajtam (ez NEM a Sacher doktor úr osztályán volt!!!), és nem akarok megint olyan tudatállapotba kerülni, hogy meg akarjak halni. Segítsetek... Ez nem acting-out, én nem akarok meghalni, csak... csak félek.
2010. okt. 15. 19:53
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolóknak. Már sokkal tisztább az egész és remélem, kiállom a próbatételt. Jó közétek tartozni (ha mondhatom ezt). Köszönöm Istennek, hogy kérhettelek Titeket az imára. Hálás vagyok Neki értetek. Köszönöm :)
2010. okt. 15. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Ajánlhatok neked egy jó könyvet, ami nem keresztény ugyan, de keresztényként is olvashatod? Gunagriha: Sorsnavigátor. (Vagy Anthony de Mello-tól bármi, ő katolikus pszichológus)


Nézz utána a neten. Én keresztényként is meditálok, és sokkal letisztultabb, egyszerűbb az éltem, értelmesebb a hitem és közelebb vagyok Istenhez mint valaha.


Kívánom neked, hogy jó döntéseket tudj hozni, hogy mindig képes legyél Istenre figyelni, hogy megtanulj a szívedben élni és felfedezd azt, hogy ki vagy, és Isten mennyire szeret.


Freya

2010. okt. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget Istennek, és Általa nektek is. A könyvet el fogom olvasni, remélem megvan a könyvtárunkban :) A fejlemények: tegnap beszéltünk és megállapodtunk abban, hogy segítek neki az életének helyretételében. Elmondta, hogy az utóbbi két évben viszonylag sok helytelen dolgot tett, és ezeket rendben szeretné tudni, nyugodt szívvel szeretne élni. Megígérte, hogy elkerüli azokat a helyzeteket, amelyek miatt bárki is hazugságra kényszerülne. Én megígértem neki, hogy mellette fogok állni és segítem a küzdelmeiben, ahogy csak tudom. Ez a beszélgetés nem történik meg Isten és a Ti segítségetek nélkül. Isten áldjon titeket és tartson meg titeket szeretetében örökké.
2010. okt. 17. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!