Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nehéz elfogadni sokonak...

Miért nehéz elfogadni sokonak azt, hogy a halál után nincs semmi sem?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy, ahogy a figantatás előtt sem volt, ugyanúgy a halál után sem lesz. Az istent és vele együtt a túlvilágot csak azért találták ki, hogy a sok bita emberrel elhitessék, hogy na majd a haláluk után milyen jó lesz nekik, a gazdag úrak meg, akik kihasználják őket milyen rossz.

2023. máj. 21. 19:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
83%
Senki sem tudhatja, hogy mi van a halál után. Sokan vannak akik azt állítják, hogy észlelik a szellemeket, vagy emlékeznek előző életükre, de nem lehet tudni, hogy pontosan mi az igazság. Lehet, hogy Jézus valóban Isten fia volt, de az is lehet, hogy valójában nem is volt neki fia, de az is lehet, hogy nincs is Isten, és amíg meg nem halunk, addig úgysem tudhatjuk biztosra. Én egy agnosztikus vagyok. Miből gondolod biztosra, hogy nincs élet a halál után, vagy nem volt élet a fogantatás előtt?
2023. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Én örülnék ha semmi nem lenne, mert akkor lenne kerek a történet vége, de sajnos nem sok minden utal erre.
2023. máj. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
77%
1. vagyok. Simán lehet, hogy volt előző életem és lehet, hogy lesz következő is. Ma már rengeteg olyan dolgot veszünk természetesnek, amire régebben azt mondták volna, hogy természetfeletti. Ha mondjuk 200 évvel ezelőtt valakinek elmondtad volna, hogy milyen lesz az internet azt hitte volna nem vagy normális és, hogy ez természetfeletti. Lehet, hogy egy pár év múlva már bizonyítva lesz, hogy van élet a halál után és/vagy újászületés van.
2023. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Ez speciel nem vallásossági kérdés. Attól, hogy nincsenek istenek és mennyországok még ugyanúgy a világ legtermészetesebb dolga, hogy az élő nem szeretne meghalni. A prédaállat is azért fut.
2023. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem ez nem a félelem miatt van. Mindig van sok tízezer -százezer ember, aki azt mondja hogy emlékszik előző életeire, pár éves kisgyerekek és felnőttek is. Ezt tudományosan is vizsgálták már, és sok kötetben kiadták, igazolták.

Jogosan hiheti azt bárki ezek alapján, hogy volt előző élet, és lesz következő is.

2023. máj. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert az ember fél az ismeretlentől, és a halál egy ilyen állapot. Amikor meghal az ember, akkor megszűnik létezni.


Én mondjuk ateistaként nem igazán félek a haláltól, de megértem, ha mások igen.

2023. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
52%

Szia kedves kérdező! Az természetes, hogy félsz attól és nem akarod elfogadni, de ilyesmit ne mondj kérlek ha nincs személyes tapasztalatod..


7 éves koromban láttam először paranormális jelenségeket, rémisztő volt, mostmar itt vagyok 30 évesen és sokmindent láttam, megálmodtam és sokszor tényleg egyszerűbb volna ha semmi sem volna.


Én sem hinném el, ha valaki mondaná, de mivel saját szemeimmel láttam így már megtapasztalta, hogy bizony létezik egy másik dimenzió, nem mondom, hogy van menyország fent és lent pokol, inkább úgy mondanám, hogy mind egyhelyen vagyunk csak más dimenzióban, egy párhuzamos univerzummal.


Először én is féltem, voltak dolgok amik után hónapokig nem mertem aludni esténként, de elfogadtam és megbékéltem vele. Bár nem látja mindenki, de akiknek megadatott ez a "csoda" azok szerintem mind másképp gondolják.

2023. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
22%

Előző vagyok. A kislányom 2 éves kora körül elmesélte jatszás közben, hogy ő a messzi némán aki Erzsi és sokszor mentem hozzá kiskoromban meg nagyok sok mindent amiről nem is tudhatna mivel nem beszéltünk előtte sosem ilyesmiről, a nenám még akkor halt meg amikor a lányom a pocakban volt 🙂


3 éves korára elfelejtette azóta nem említi...

2023. máj. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt Neked 7&8-as, angol nyelvű, de ingyenesen letölthető a könyv.

[link]

2023. máj. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, aki azt mondta, hogy ez nem vallásossági kérdés.


Apám halála óta már én sem tudom azt állítani, hogy a halál után nincs semmi. Amit akkor megtapasztaltam masszív ateistaként, az pont másról győzött meg.

2023. máj. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!