Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szeret bennünk Isten?

Mit szeret bennünk Isten?

Figyelt kérdés

2022. dec. 22. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Szenvedést, gyűlölködést,
2022. dec. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Önmagát
2022. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Saját magát. Egó kimaxolva.
2022. dec. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

Nem mit szeret bennünk, inkább miért szeretett annyira, hogy a legdrágábbat adta értünk, minden embernek jövőt és reménmyt biztositva?!

Egyszerúen azért, mert agyermekei, a keze műve vagyunk. Ezt mondja a gyermekeinek:

"»Mert én jól tudom, hogy mi a szándékom veletek – ez Jehova kijelentése. – Azt akarom, hogy békében legyetek, és ne érjen csapás benneteket. Jövőt és reménységet akarok adni nektek." Jeremiás 29:11

2022. dec. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 suranyi j andrás ***** válasza:
29%
..azt, hogy a nemlétét a hiszekenységünk révén tudja bagatelizálni... Pontosabban, csak a papság szeret minket, mert belőlünk él, amióta ember létezik...
2022. dec. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mivel a saját istenedet te magad teremted, te döntöd el azt is, hogy mit szeret benned.

Vagy átadhatod a döntés jogát egy általad választott egyháznak, de istennek ott sincs köze ahhoz, hogy mit hitetnek el veled.

2022. dec. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha keszitesz valamit, legyen az egy fafagás, Te szereted? Szeretnéd? Mit szeretsz benne? Talán a színét, illatát? Nem, azt hogy Te készitetted, és Te magad dolgoztál vele. Isten nem a testedet szereti, hanem a lelkedet, ami pontosan olyan, mint az övé. Szereti, hogy hasonlatos vagy hozzá. És esze ágában sincs büntetni. Ezt csak a papok találták ki. Isten szeret, a tetteidnek következménye van, s ezt nen akadályozza, vagyis nem szól bele mit teszel, sőt bámibe vágsz segít neked, de aztán ha olyat teszel, nem áll oda bűntársként, hanem hagyja, hogy elvidd a balhét, mert mindennek megvan a következménye és a jutalma.
2022. dec. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7-eshez válasz:

Szólhatsz mit helyes tenned, mit tegyél.

De az igaz, hogy az már tényleg a te döntésed, hogy mit teszel meg. Abban szabad akarata van mindenkinek.

2022. dec. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8-as vagyok.

Szerintem elírtam a válaszomat.

*Szólhatsz mit helyes tenned, mit tegyél. -> Isten szólhat mit helyes tenned, mit tegyél.


Így már jó.

2023. jan. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!