Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint bűn...

A keresztények szerint bűn maszturbálni?

Figyelt kérdés

2022. okt. 4. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Igen, mert "Ne paráználkodj!" (6.parancsolat)

Ez is ide tartozik

2022. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Sokan így gondolják, de nincs bibliai alapja.

A mértéktelenséget mindenhol elítéli a Biblia, de itt nem erről van szó.

2022. okt. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

Igen, azert jarnak a papok kvazni.

honnan tudod, hogy melyik nővel van jóban a pap ?

Avval aki 100Ft -osokkal fizet.

Amúgy annak mondják bár nem emlitik konkrétan.

Sőt ha olvasod a Bibliat akkor nagyon sokszor sexualis szolgaltatast igenybe vettek a szereplők, ugyhogy a fene tudja.

Annyit emlit, hogy aki azonos neművel csinalja ki kell irtani, nagyon nem ter ki rá.

2022. okt. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
De említi... Mózesnél van olyasmi, hogy a "magfolyós" aznapra tisztátalanná válik. Bár ez meg a nőkre nem vonatkozik ugyebár.
2022. okt. 5. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk katolikusoknál ez ugyanúgy a paráznaság alá esik és súlyos bűn. Igazából minden paráznaság, ami szexualitást nem szentségi házasságban, a feleségeddel élsz meg.
2022. okt. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

Évek óta keresem a választ, de a Biblia sehol nem tesz róla említést női tekintetben.

Onánnál is csak annyit ír, hogy azért “engedte a földre a magját”, mert nem volt hajlandó gyereket nemzeni a feleségének, miközben elhitette vele, hogy hajlandó rá, ez pedig Isten szemében bűn volt. Magyarul nem önkielégítésről, hanem fogamzásgátlásról van szó.

Szerintem messze nem egyenértékű bűn azzal, ha valaki fűvel-fával együtt van, vagy úgy “éleget” együtt valakivel hogy a házasság szentségét már nem vállalja vele.

Huszonéves vagyok, és azon kapom magam, hogy már nálam fiatalabbak is sorban házasságot kötnek, én pedig rettenetesen féltékeny vagyok rájuk, egyedül érzem magam. Márpedig “ivarérett” nőként én is vágynék arra, hogy valaki nőnek tekintsen, nekem is vannak szükségleteim, mint bárki másnak.

Viszont olyan világot élünk, ahol nagyon kevés esély van normális pasit találni, aki amellett, hogy becsülendő értékrendű ilyen téren, külsőleg és személyiségben is olyan, aki iránt vonzalmat érzek, és amellett, hogy keresztény, nem a tipikus, nagyképűsködő konzervatív műmájer, aki a “krisztusi szeretet” jegyében valójában mindenkit gyűlöl és elítél, aki nem olyan, mint ő.

2022. okt. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egyszer azt olvastam, hogy azert tartjak bűnnek mert az önimadat fele vezet. Nem osztod meg massal az örömöt, ez is egy megközelitese a dolgoknak
2022. okt. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

nincs egységes keresztény válasz

vannak, pl. a katolikusok, ahol bunnek számít, de a progresszív keresztények és egyházak szerint nem

az egészséges pszichoszexuális fejlodés része a szakemberek szerint

2022. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

4

de nem tudjuk, mit értettek a "magfolyáson"

ha el kellett kuloníteni az illetot, akkor valószínuleg valamilyen váladékozással járó fertozo betegséget neveztek így

2022. okt. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%
Ki dönti el mi számít paráználkodásnak?
2022. okt. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!