Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szoktak az emberek jót...

Miért szoktak az emberek jót cselekedni, vagy miért nem szoktak?

Figyelt kérdés
Honnan lehet tudni, hogy a cselekedetünk jó vagy rossz?

#Isten #keresztény #Biblia #bűn #rossz cselekedet
2022. szept. 20. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szubjektív. Mit mond a lelkiismereted?
2022. szept. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sok minden szubjektív. Biztos van, aki úgy gondolja, hogy nekem kellene Istennek lenni...

De mi a lelkiismeret?


Múltkor jót cselekedtem és lelkiismeret-furdalásom volt miatta.

Biztos, hogy az érzéseinkre kell hallgatni?

2022. szept. 20. 23:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem csak az érzéseidre, hanem az érzéseidre és a józan eszedre. Meg kell találni az egyensúlyt a kettő között.
2022. szept. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért cselekszik az ember jót mert az segíti a túlélését, a sajátjáét, a családjáét, a társaiét, a környezetét. És a segítökészség nagyon mélyen gyökerezik az emberben. Mondhatni az ember azért él hogy segítsen. Rosszat meg azért cselekszenek mert abban a pillanatban úgy gondolják hogy az a helyes, közben meg elszámolták magukat.
2022. szept. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

En vallastol fuggetlenul szeretek jot cselekedni. Nemreg pl kifizettem egy autoban lako hajlektalan edzotermi berletet, mert az edzoterem az egyetlen hely, ahol naponta tud furdeni. Egy kozelben lako fiatal ozvegynek pedig hetente viszek gyumolcsot es tejet meg par tartos elelmiszert, mert a ket pici mellett nem tud elmenni dolgozni, es bar kap penzt az allamtol, meg kajajegye is van, a segitsegemmel konnyebben tud letezni.

Ez fuggetlen a vallastol. Es nem is erdekel, hogy masok szerint ez jocselekedet vagy rossz, ahogy az sem, hogy masok velemenye mi arrol, hogy segitek es arrol, hogy hogyan segitek. Az sem igazan erdekel, hogy EN tudjam, hogy ez most jo cselekedet volt vagy sem. Tettem, amit ott es akkor abban a pillanatban jonak gondoltam.

Mit kell ezen tullihegni? Verni a nyalat, dongetni a mellet hogy milyen jokisfiu vagy?

2022. szept. 21. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Mivel vallási oldalon tetted fel a kérdésedet, a válasz egy szóval: a bibliából. A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, valamint a fegyelmezésre, hogy azt tegyük, ami igazságos – írja a 2Timóteusz 3:16, tehát „…aki beletekint a tökéletes törvénybe…és megmarad annál, az… boldog lesz, mivel cselekszi azt” (Jakab 1:25).
2022. szept. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerinten azért tesznek jót mert hasznuk származik belőle vagy azt várják hogy fog.

Szerintem az egészet a haszonszerzés működteti.


Ha például adsz egy szegénynek pénzt az esetek nagyrészében azt érzi az ember hogy jót tett. Ekkor jó érzést "vásároltál" magadnak ami többet ért mint az a pénz amit adtál neki.


De akár amikor a szeretednek segítesz akkor ott is lehet az a motiváció hogy attól boldog lesz amitől pedig te is. Vagy nem lesz szomorú amitől te is szomorú lennél.


(Amikor segítesz egy rokonnak akkor ott lehetnek még elvárások is a cselekedet hátterében de a válaszomat arra szűkítettem amikor ilyen ösztönzés nincsen mert ezek miatt nem lesz már annyira önkéntes, jó az a cselekedet)

2022. szept. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Hliliana válasza:

(Lukács 12:34) Mert ahol a ti kincsetek van, ott lesz a ti szívetek is.


(Jakab 1:22-25) Legyetek az igének cslekvői, ne csupán hallgatói, hogy be ne csapjátok magatokat. Mert ha valaki csak hallgatója az igének, de nem cselekszi, olyan, mint az ember, aki a tükörben megnézi az arcát. Megnézi ugyan magát, de elmegy, és nyomban elfelejti, hogy milyen volt.

De aki a szabadság tökéletes törvényébe tekint bele, és megmarad mellette, úgyhogy nem feledékeny hallgatója, hanem tevékeny megtartója: azt BOLDOGGÁ TESZI CSELEKEDETE.


(1 János 4:17) …hiszen mi is UGYANÚGY vagyunk ebben a világban, ahogyan Ő.

(János 1:14) És az Ige testté lett és lakozék mi közöttünk,… aki teljes vala KEGYELEMMEL ÉS IGAZSÁGGAL.


(Efézus 5:8) …mert a SZELLEM GYÜMÖLCSE minden JÓSÁGBAN ÉS IGAZSAGÁOSSÁGBAN ÉS IGAZSÁGBAN van.

2022. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 KZitus ***** válasza:

Szia

Azt nem tudom általánosságban megmondani neked, miért tesznek az emberek jót, vagy rosszat, mert erre minden embernek megvan a személyes indoka.

Mivel a vallás kategóriában írtad ki a kérdésedet, ha megengeded, és elmondom az okaimat és indítékomat, miért törekszem mindenkivel a jót tenni, amikor van erre lehetőségem.

Isten buzdít erre a Szaván keresztül. Pál apostol pl. ezt írta: "Mert az uralkodóktól nem azoknak kell félniük, akik jót tesznek, hanem azoknak, akik rosszat. Szeretnéd, ha nem kellene félned a hatalomtól? Mindig tegyél jót, és dicséretet kapsz tőle." Róma 13:3 ez az egyik ok, azután:

1Péter 3:13 "Valóban, ki fog ártani nektek, ha buzgón azt teszitek, ami jó?"

A következő okot a Galácia 5:22, 23 írja le: "A szellem gyümölcse ellenben a szeretet, öröm, béke, türelem, kedvesség, jóság, hit, szelídség, önuralom. Ilyesmik ellen nincs törvény." - a jóság Isten szellemének a gyümölcse. Isten szelleme segíthet nekünk kifejleszteni az itt említett kilenc vonást.

Zsoltárok 145:9 "Jehova mindenkihez jó, és irgalmassága minden művében megnyilvánul." Isten a saját képére teremtette az embert, így képes a jóságra, ráadásul amikor jót teszünk másoknak, az hatalmas örömmel jár.

2022. szept. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5

"Mit kell ezen tullihegni? Verni a nyalat, dongetni a mellet hogy milyen jokisfiu vagy?"

ezt ki csinálja itt?

2022. szept. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!