Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ábrahámita vallásúak! Mit...

Ábrahámita vallásúak! Mit gondoltok az ilyesfajta meditációkról? Szerintetek ha működik akkor az a gonosz műve? Többen is állítjátok, hogy ezektől világosodtak meg illetve valami ezeréves problémájukat oldotta meg.


2022. aug. 26. 01:43
 1/10 A kérdező kommentje:
állítják*
2022. aug. 26. 01:44
 2/10 Drakula ***** válasza:
67%
Szerintem ha müködik is az nem egy felsöbb rendű létforma, hanem inkább az agykontroll eredménye. Én is jártam agykontroll tanfolyamra.
2022. aug. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A keresztényeknek is van meditációjuk, csak azt kontemplációnak és imának hívják. Szerintem az ugyan ezt a fajta belső csendet meg tudja szűlni, ha rendszeresen végzik.
2022. aug. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Greg35 válasza:
100%
Én mondjuk jógázok, arról tudok nyilatkozni. Testtudatra nevel. Elkezded figyelni a tested apró jeleit, rezdüléseit, tudatosabban irányítani az izmokat a légzésed. Ezáltal teljesebbnek érzed magad. Szellemileg is fejlődsz, pozitívan másképp tekintesz mindenre. A távolkeleti mozgásformák a test és szellem összhangját hozzák közelebb egymáshoz. Nemértem hogy lehet ez a gonosz műve :D Nyilván a katolikus vallással nehezen összeegyeztethetőek ezek a dolgok...
2022. aug. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2

Megengedi a vallásod az agykontroll gyakorlását?


#3

Ismerem ezeket a keresztény "meditációkat" de én most kifejezetten a már linkelt meditációra/jógára gondoltam.


#4

Úgy jógázol, hogy ábrahámita vallású vagy?

2022. aug. 26. 13:05
 6/10 Drakula ***** válasza:
100%
Miért ne engedné? Ez csak pszhihologia, nincsen vallási jelntösége.
2022. aug. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A démonok, mint szellemi lények, az emberi közgondolkodás torzításával és a kísértéssel vannak leginkább elfoglalva, az ilyen közvetlen megnyilvánulások ritkák, ugyanis Isten által jelentősen korlátozottak.
2022. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

tao t linkeltel arra materialis szemmel is lehet tekinteni

ighat miert lenne ellentetes egy transzcendentalis szemlelettel?

2022. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

gonosz muve az ha Istentol elfordit, ha az anyagot istenne teszi


de az anyag/test ki/felhasznalasa

nem kell hogy istenne is tegye egyuttal


megvilagosodas? Mar az is baj?


milyen 1000 eves problema? Szoszerint vagy tulozva erted?

pl miota ezt vegzik jobban viszonyulnak masokhoz? Az rossz?

2022. aug. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként kicsit utána néztem a dolgoknak és kiderült, hogy ez se nem meditáció, se nem jóga sokkal inkább csikung :D

2022. aug. 26. 18:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!