Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elárulná nekem valaki, hogy...

Elárulná nekem valaki, hogy mi történik a videóban 42:38 után percekig?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=9WlBurQv5N8


Min nevetnek folyamatosan? Túlzásba vitték a misebor vedelést?

Én református vagyok, ez milyen egyház ott?



2022. aug. 22. 00:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Sőt még utána is mi van...
2022. aug. 22. 01:05
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Szia,

Hát ez nézőpont kérdése, nyilván a pünkösdi karizmatikus keresztények között ez a “szent nevetés” - ha valaki kicsit racionálisabb, az észreveszi hogy itt sok “beszólás” volt és hát az minden társaságban - ahol sokat ülnek az emberek ott természetes jelenség a nevetés.

Beszédes a sok érdekes kifejezés pl. Mészáros Gyula mond “örökkévaló extázisban ővele”… nyilván van az a szint ahol ez a menő.

Üdv. Péter

2022. aug. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Az Úr öröme, a mi erősségünk.

Kívánom, hogy tapasztald meg Te is a Szent Szellem egyik gyümölcsét, Isteni örömét. Áldás.


ui: ahogy elnézem Istent keresők, Jézust követők vannak jelen.. Köszi a megosztást, én voltam már ilyen összejövetelen.

A mostani időkben kell, hogy túl áradjon újra és újra bennem is ezaz Isteni öröm, jelenlét..

2022. aug. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Ezt röviden úgy nevezik, hogy tömegpszichózis, nézzen utána bárki.

Furcsa, hogy az Újszövetségben sehol se találkozunk hasonlóval sem.

2022. aug. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

Kedves 4-es, azért ez nem teljesen igaz. Pál apostol ír hasonló problémáról a korinthusbelieknek: “Ha tehát összejön az egész gyülekezet, és mindnyájan nyelveken szólnak, és közben bemennek oda az avatatlanok vagy a hitetlenek, nem azt fogják-e mondani, hogy őrjöngtök? De ha valamennyien prófétálnak, és bemegy egy hitetlen vagy avatatlan, azt mindenki meggyőzi bűnös voltáról, mindenki megítéli, és így szívének titkai nyilvánvalóvá lesznek, úgyhogy arcra borulva imádja Istent, és hirdeti, hogy Isten valóban közöttetek van.” (I.Kor. 14:23-25).

Üdv. Péter

2022. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

#5

Nem hiszem, hogy Pál apostol ismerte a tömegpszichózis fogalmát, de már ő is őrjöngéshez hasonlította.

2022. aug. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. aug. 24. 19:15

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!