Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teológusok, papok, lelkészek,...

Teológusok, papok, lelkészek, ha olvassátok ezt, beszélgettek velem Istenről?

Figyelt kérdés

Keresem Istent de csak cáfolni tudom újra és újra. Volt egy pap barátom, de már nem tudok beszélgetni vele... Valakinek van kedve velem beszélgetni, esetleg vitatkozni Istenről?

Olyanokra gondoltam,akiknek van valamiféle teológiai végzettségük.

Előre is köszi!



2022. máj. 5. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok teológus, de kíváncsi lennék egy kétségbevonhatatlan cáfolatra. Megosztanád velem?
2022. máj. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem fognak igyekezni, mert általában elegük van az ilyenekből, mint te. Bocs, hogy látatlanban ezt írom. Az ilyen "milyen bizonyítékod van" beszélgetéseknek egy idő után nem sok értelmük van, a papoknak / lelkészeknek meg nem ez a dolguk.
2022. máj. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem mondom azt, hogy cáfolhatatlan. Azt mondom, hogy számomra az. Szeretném magváltoztatni az álláspontomat, szeretném ha meggyőznének. Nem ez a feladata egy lelkészen, pásztornak vagy egy papnak, hlgy közelebb vigye az embereket Istenhez?
2022. máj. 6. 09:12
 4/13 Molyember ***** válasza:
81%

A hitre nem lehet vita alapján, logikus úton eljutni. Az vagy van, vagy nincs. Legjobb esetben is csak olyan érvet mondhat a pap, amire nem vagy felkészülve, és elfogadod, de ahogy utánanézel, találsz rá cáfolatot. Nincs cáfolhatatlan istenérv.

Ilyen szempontból teljesen felesleges beszélni velük.

2022. máj. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Szia kedves Kérdező!

Nincs teológiai végzettségem, ellenben van több,mint 30 éves tapasztalatom a bibliai oktatómunkában.

Ha van kedved és adsz egy esélyt, írd meg privátban a kérdésedet, véleményedet és tegyünk egy próbát.

2022. máj. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogy cáfolhatnád istent, ha nem létezne?
2022. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hogy cáfolhatnád a jetit ha nem lenne? 😂😂
2022. máj. 7. 21:24
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem régebben közvetlen tapasztalataim voltak Isten létezésével kapcsolatban. (1994. júniusban 1999. egész éven át 2005. január vége, február eleje, 2010. majdnem egész évben, napi szinten.)


Egy nem túl régi ismerősömet foglalkoztatja az egyik e-milem, amit még januárban írtam neki. Kinyomtatta magának és időnként előveszi az írásomat, elmélkedik rajta. Tanúságtételnek fogj fel Istennel kapcsolatban, mert állítása szerint Ő 2000. novemberében "megtért".


Van, hogy kifejezetten azzal a céllal találkozunk időközönként (kb. havi rendszerességgel lesz ez most már,) hogy erről beszélünk. Őt érdekli a teológia is...


Mutattam neki ezen az oldalon a vallás rovatot a tegnapi napon. De ő a személyes találkozásokban hisz, online nem akar kommunikálni senkivel.

2022. máj. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Javítás, mert lemaradt egy betű: tanúságtételnek fogjA fel Istennel kapcsolatban.
2022. máj. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Rossz helyen keresed Istent. Ott keresed ahol nincsen.
2022. máj. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!