Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Van olyan vallás...

Ateisták! Van olyan vallás ami tetszik nektek, esetleg gondolkoztatok már azon, hogy áttérjetek rá?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 2. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg a judaizmus, azon belül is a modern ortodox és neológ irányzat. A történelme, szokásai, és a zsidó közösség miatt tetszik. Tudom, hogy zsidónak nem könnyű betérni, mert nem térítő vallás, de ha már egy vallás melletti elköteleződésre adnám a fejem, akkor a zsidó vallás lenne az.
2022. ápr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

"Van olyan vallás ami tetszik nektek,"

A wiccáról még elég keveset olvastam de egészen jónak tűnt eddig.


"esetleg gondolkoztatok már azon, hogy áttérjetek rá?"

Minek csatlakoznék bármilyen valláshoz amiben nem hiszek?

Ha valami megtetszik valamelyikből azt az 1-2 momentumot maximum át veszem. De az ilyen isten hit meg hogy hogyan viselkedjek vagy ez meg az lesz majd a halálom után stb nagyon messze áll tőlem.


Miért kéne bármelyik vallásba is betérnem? Mi alapján térnék be?


Majd ha valamelyik vallás istene hajlandó lesz beszélni velem akkor majd lehet róla szó.

2022. ápr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Hiába szimpatikus egy vallás, ha nem hiszek abban, amit a hit megkövetel, akkor mi értelme lenne? Semmi, hiszen ha nincs hit, értelmetlen áttérni bármilyen vallásra.

Egyébként a különböző neopogány vallások a legszimpatikusabbak (kiváltképp az Ásatrú, a hellenizmus és a kemetizmus), de a buddhizmust is nagyon becsülöm.

2022. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Én sem igazán értem, hogy miért térnék be oda, amiben nem hiszek.

Sok vallásban van 1-2 rokonszenves vonás.

De mindegyikben igen sok probléma is!

Én nagyon örülök, hogy egy olyan életszemléletem van, amiben a legtöbb lehetőség van jót tenni.

2022. ápr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Még egy dolog:

egy ateistának nincsen vallása. Semmiféle olyan dolog nincs az életében, ami a valláshoz hasonlít.

Tehát nem tud "áttérni" egyikre sem.

Betérni tud egy vallásba esetleg, de ez elég komoly változást jelent az életében. Nem csak egyszerű áttérés az egyik hitről a másikra.

2022. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Egy ateista önmagában hisz.
2022. ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Nincs szükségem vallásra, fel sem merül, hogy bármit kövessek. Ettől függetlenül valószínűleg vannak olyanok, amiknek sok üzenetével egyet tudok érteni, de annyira sem érdekel, hogy utánanézzek.
2022. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg vallás tetszik, különböző okokból.

De felvenni egyiket sem fogom, mert nem hiszem el az állításaikat.

2022. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha ateista vagyok, akkor ez nyilván azt is hozza magával, hogy nem szeretnék egyik "klubhoz" sem tartozni :)
2022. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!