Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaza van Hodász atyának,...

Igaza van Hodász atyának, hogy így lehet elkárhozni, pokolba kerülni, ha ezeket a pontokat "betartod"?

Figyelt kérdés
[link]
2021. dec. 30. 14:06
 1/10 szp72 ***** válasza:
100%

Az elkárhozás sosem lehet igazságtalan, s nem történhet tudatlanságból, a tudatlanság ugyanis mentő körülmény. Az elkárhozás feltétlen feltétele, hogy tudva és akarva kövessünk el bűnöket, amit aztán nem akarunk megbánni.


Hodász atya tanácsai az elkárhozásra egyébként nagyon jók, de sajnos csak azokra érvényes, akik egyébként tudatában vannak annak, hogy mi az Isten elvárása.


"Az a szolga, aki ismerte ura akaratát, és nem teljesítette azt, vagy nem cselekedett akarata szerint, sok verést kap; aki viszont nem ismerte ura akaratát, és úgy cselekedett verést érdemlő dolgokat, az kevés verést kap. Akinek sokat adtak, attól sokat kívánnak, és akire sokat bíztak, attól többet kérnek számon." (Lk 12,47-48)

2021. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
#1 elkarhozas igenis igazsagtalan ha nem.adnak.belole kiutat. Akkor letezik eleve elrendeles es Élohim itelete igazsagtalan lesz
2021. dec. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom megnézni a videót. Mi van benne?
2021. dec. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szp72 ***** válasza:
94%
Milyen kiutat? Kiútra csak annak van szüksége, aki eltévedt, aki valójában nem is arra akart menni. A Sátán nem eltévedt, hanem tudva és akarva az Isten ellenes utat választotta. Számára azért nincs visszaút, mert nem is akar visszafordulni, mert nem is akar bűnbánatot tartani.
2021. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szp72 ***** válasza:
92%

@ "Nem tudom megnézni a videót. Mi van benne?"


A gondviselés nem akarja, hogy megtudd.

2021. dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%
#4 Tehát te nyugodtan elfogadod ha jezus azt mondja nekex elkarhozol de semmi menekülési utat nem ad hanem fixen elkarhozol? Ez neked jo lesz? :-)
2021. dec. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szp72 ***** válasza:
92%

Az elkárhozás definitíve végleges, ami nem végleges az nem lehet elkárhozás.

A katolikus hit szerint létezik büntetés, ami nem végleges, ezt tisztítótűznek is nevezik, abból van kiút.

2021. dec. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%
#7 tehát te elfogadnád ha jézus megszolitana hogy elkárhozol a jövőben és semmi menekülőt nem adna belőle. Ez aztán a kegyelmes jézuska.. nagy kegyelmes gonosz pat.kány
2021. dec. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Olvastam. Úgy látszik mi Kalvinisták is meg kell tanuljuk a gyonoszöveget meg az imát és a feloldozásra amit kell mondani még a penitenciakat minden bünre, keresztet vetni mindenki tud. Oszt egymást gyontatnánk. Ingaz hogy nem szabályos de a református pap nem gyontat és egy keresztény vallást nem éri meg otthagyni a katolikusért. Ez a megoldas hogy egymásnak gyónnak. Isten figyelembe veszi a körülményeket és azért nem küld pokolba mert református vagy. Leírtam én hasonlít a videóban is.
2021. dec. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6 is, amit te mondasz az az eleve elrendelés (annak is egy kisarkított formája), és ilyet viszont a Katolikus Egyház nem tanít. Összekevered valami neoprotestáns szektával...
2021. dec. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!