Szeresd felebarátodat mint önmagadat mit jelent?
Azt jelenti, hogy aki a másik embert nem tudja szeretni, az saját magát se képes szeretni, és Istent se képes szeretni.
A keresztény ember lelke ugyanis úgy működik, hogy:
1. Az Isten szereti a keresztény embert.
2. A keresztény ember viszontszereti az Istent.
3. A keresztény ember Isten szeretetét sugározza tovább a másik embernek.
Vagyis ez egy igazi szerelmi háromszög az Isten és a két ember között :)
Ha a háromszög egyik sarokpontját kiradírozod, akkor az egész háromszög megsemmisül.
3-nak:
Az egyes neked jár matekból.
A háromszög az egy olyan síkidom, ahol három pontot (csúcsot) - A, B és C pont - köt össze három egyenes.
A pont kiradírozásáról van szó, nem arról, hogy az egyenest radírozd ki.
Szia
Talán érdemes azon is elmélkedni, ki a felebarátod?
Jézus foglalkozott ezzel a kérdéssel a hegyi beszédben, és rávilágított, hogy kikkel kell szeretettel bánni. Ezt mondta: „Hallottátok, hogy megmondatott: »Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet.« Én azonban azt mondom nektek, hogy szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, hogy égi Atyátok fiainak bizonyuljatok, mivel ő felhozza a napját gonoszokra is, jókra is, és esőt ad igazságosaknak is, és igazságtalanoknak is” (Máté 5:43–45). Jézus szavai két lényeges gondolatot hordoznak. Először is azt, hogy Jehova a jókkal és a rosszakkal egyaránt nagylelkűen és kedvesen bánik. Másodszor pedig azt, hogy követnünk kell a példáját.
Egy másik alkalommal egy törvénytudó zsidó megkérdezte Jézustól: „Ki valójában a felebarátom?” Jézus egy példázattal válaszolt, melyben egy szamáriai férfi meglát egy zsidót, akit megtámadtak és kiraboltak. Noha a zsidók általában megvetették a szamáriaiakat, ez a férfi ellátja a zsidó sebeit, és elviszi egy fogadóba, ahol biztonságban felgyógyulhat. Mi ebből a tanulság? Az, hogy a felebaráti szeretetet olyanok iránt is ki kell mutatnunk, akiknek más a nemzetiségük, a vallásuk vagy a bőrszínük :Lukács 10:25, 29, 30, 33–37.
A felebaráti szeretet, akárcsak az Isten iránti szeretet, nem csupán érzés; tettekben nyilvánul meg. A mózesi törvény jól hangsúlyozta azt, mit foglal ez magában.
Az izraelitáknak meg kellett engedniük, hogy a nehéz sorúak és a jövevények is gyűjtsenek maguknak a termésből. Nem volt helye a lopásnak, mások félrevezetésének, sem a csalárd bánásmódnak. A bírói ügyekben kerülniük kellett a részrehajlást. Igaz, néha szükség volt rá, hogy megfeddjék a társukat, de ezt a határozott utasítást kapták: „Ne gyűlöld testvéredet szívedben.” Ezek és számos más parancs a következő szavakban lettek összefoglalva: „szeresd felebarátodat, mint önmagadat” 3Mózes 19:9–11, 15, 17, 18.
A legjobban úgy tudjuk kifejezni a szeretetünket azok iránt, akik nem szolgálják Istent, hogy őt magát utánozzuk. Jóllehet ő nem szereti a gonoszságot, szerető-kedvességet mutat mindenki iránt azáltal, hogy lehetőséget ad nekik arra, hogy megtérjenek gonosz útjaikról, és örök életet nyerjenek, ahogyan ezt az Ezékiel 18:23 írja. Jehova „azt kívánja, hogy mindenki megbánásra jusson” 2Péter 3:9. „Az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson” 1Timóteusz 2:4. Ezért bízta meg Jézus a követőit azzal, hogy prédikáljanak, tanítsanak, és ’tegyenek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket’ Máté 28:19, 20. Azzal, hogy részt veszünk ebben a munkában, kimutatjuk, hogy szeretjük Istent és a felebarátainkat, igen, még az ellenségeinket is!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!