Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Paradicsom és Pokol koncepciók?

Paradicsom és Pokol koncepciók?

Figyelt kérdés

Leírnátok kérlek, hogy számotokra mit jelent a Paradicsom és a Pokol?


Lehet ez a halál utáni élet koncepciója is, vagy a materiális világnézetű, ateista nézet is.


FONTOS! Mindenféle vallási, kultúrális, identitásbeli összeütközéstől mentesen szeretném vizsgálni a kérdést. Nem a vita jegyében írtam ki ezt a kérdést, szubjektív véleményekre vagyok kiváncsi, még ha az adott illettő ezt objektívnak is tartja. Jelen esetben azt szeretném, hogy minden válaszoló a saját igazát írja le úgy, hogy a másik válaszoló igazát nem ítéli meg, attól elhatárolódik. Az egyéni felfogás és kép a lényeges, függetlenül az univerzális - vagy annak vélt - igazságtól, ne pedig a dogma, vagy az agresszió táptalajaként szolgáljon a kérdésem.


Köszönöm!



2021. szept. 26. 14:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
45%

Paradicsom: a labor ahol az ember készült, s ahol az emberi prototipus plusz funkciókhoz jutott egy korábbi teremtmény jóvoltából.


Mennyország: örökké tartó börtön a tudatod számára, ahol nincs gonoszság, de ez a szabadakarat eltünését követeli.


Pokol: örökké tartó börtön a tudatod számára, ahol nincs jóság, de ez a szabadakarat eltünését követeli.

2021. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Paradicsom: hibatlan elet utan a teljesseg (lejart fizikai elet) mas dimenzio

Amig hibasan elunk addig pokol (kijavitani a hibainkat a kovetkezo eleteinkben)

2021. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
67%
Nekem a pokol a vaskor jelenti.
2022. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"ateista nézet is."

Általábban az hogy nincsen egyik sem.

2022. júl. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!