A kereszténység (létrejötte során) mennyit merített az ókori Egyiptom vallásából?
Kedves Kérdező!
Mire gondolsz pontosan a "merített" kifejezés alatt?
Azért kérdezem, mert sok hasonló tanítás van az ősi Egyiptomi, és a keresztény vallások között. Sőt, még a keresztény vallásokon belül is eltérő, hogy melyik, milyen tanítást vett át.
nem voltak kapcsolatban!
a kereszténységre a judaizmus és a perzsa zoroasztrianizmus hatot!
a zoroasztrianizmus lényege hogy van van a jó és a gonosz! a jó isten az mindenható és örök míg a gonosz az nem mindenható és nem örök! a judaizmus is lehet a gyökere valamint megint csak az ábrahámi vallásokra nagyon sokat hatot a sumér mitológia! találtak ott olyan rajzokat amiben férfi és nő áll köztük egy kígyó
de több mint valószínű hogy az összes mitoszt és vallást össze lehet kötni valamivel mert mindegyikben szerepel az árvíz!
északiban ábrahámiban görög hindu kína amerikai sumér stb!
Elnézést, nem a kereszténység ősibb, hanem a zsidóság, akikből később kialakultak/kiváltak a keresztények.
(5 újra)
A katolikus kultuszra erősen hatott. Vallástörténészek írják:
A Római Birodalom vallásában az élet minden területéért felelős istenek és istennők rendszere működött és innen már csak egy lépés volt, hogy ez a rendszer beépült a kialakuló keresztény egyházba is. Mivel a pogányságból áttértek vonakodtak megválni isteneiktől, a korábbi isteneket és istennőket átkeresztelték más névre és védőszerepeiket ezután a keresztény mártíroknak és szenteknek tulajdonították. A különböző foglalkozásokért, eseményekért és napokért felelős istenségek elképzelése folytatódott a keresztény hitben, a szentek tiszteletének és ünnepeinek rendszerében.
A bálványimádók csatlakoztak az egyházhoz, s imádatuk korábbi tárgyait felcserélték Jézus, Mária és a szentek szobraival. A pogány anyaistennők kultuszának mintájára alakult ki Mária istenanyasága is.
A legtöbb ókori népnél fellelhető az anyaistennő-kultusz. Egyiptomban például Íziszt ábrázolták anyaistennőként és a nőiesség szimbólumaként, a gyermek Hórusz névre hallgatott. Mária, az istenanya nem más, mint az egyiptomi Ízisz kereszténnyé lett mása; ezért nagyon is érthető, hogy az istenanya kultusza éppen Egyiptomból kiindulva terjedt el. A kisdedet ábrázoló Madonna ókeresztény ábrázolásai szinte vonásról vonásra azonosak a kisded Hóruszt ölében tartó Ízisz képmásaival. (Hahn István: Istenek és népek; Ralph Edward Woodrow: Babilon misztériumvallása stb.)
8 valamit akkor nagyon rosszul tudsz mert nem egyiptomból alakult ki hanem mezopotámiából...! ott kezdődött szinte minden izisz pedig nem éppenséggel főközpontú hanem mellékes! hiába van horus miközben ott van raa és osiris
anya istennő pedig a görögöknél is volt hera személyében de akár gaia személyében is mint földanya
hinduknál is parvati
#8
Igen, sőt a Szentháromság is az egyiptomi isten triászok alapján jött létre, ismerjük már a hülye szektás mantrátokat. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!