Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jákob lajtorjája - ki ő és...

Jákob lajtorjája - ki ő és miért híres a létrája? Milyen létra az?

Figyelt kérdés

2021. szept. 21. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Ez egy félrefordítás, Jacobs Leiter az eredeti formája. Eze valaki Leiter Jacobnak fordította, és csak késöbb derült ki, hogy nem egy név, hanem egy birtokos viszonyt - Jacob létrája- jelzö szókapcsolat
2021. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző, amikről te írsz, az a leiterjakab, ami valóban a Jákob lajtorjájának a félrefordítása.


Jákob Lajtorjája vagy létrája egy égi jelenség, amikor a felhők között áttörő napfény fénypászmát vet a légkörben szálló kolloid részecskéken (por, pára). Így néz ki: [link]

A kifejezés a bibliai történetre utal, ahol Jákobnak egy létra jelent meg ég és föld között, amin angyalok szálltak alá.


"Jákob tehát elindult Beersebából, és Hárán felé tartott. Eljutott egy helyre, és ott, amikor a nap leszállt, le akart pihenni. Fogott tehát egy ott heverő követ, a feje alá tette, és elaludt azon a helyen. Álmában azt látta, hogy egy létra áll a földön, a teteje pedig az eget éri, és Isten angyalai fel és le járkálnak rajta. Az Úr a létrára támaszkodott, és azt mondta neki: »Én vagyok az Úr, atyádnak, Ábrahámnak Istene és Izsáknak Istene! A földet, amelyen alszol, neked és utódodnak fogom adni. Annyi utódod lesz, mint a föld porszeme. Kiterjedsz nyugatra és keletre, északra és délre. Benned és utódodban nyer áldást a föld minden nemzetsége. Íme, én veled leszek, és őrződ leszek, bárhová mégy, és visszahozlak erre a földre. Nem hagylak el, amíg nem teljesítem mindazt, amit mondtam!«"


Ter 28:10

2021. szept. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs is benne a Bibliában?
2021. szept. 21. 22:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Fentebb idéztem 😊
2021. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, csak pont akkor írtam, amikor te küldted.
2021. szept. 22. 05:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!