Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki tud esetleg olyan...

Valaki tud esetleg olyan templomot, ahol a felnőtt keresztelkedés nem 1 évig tart? (Itt a menetére célzok)

Figyelt kérdés
Szeretnék meg keresztelkedni, viszont az előírás szerint ennek az a menete, hogy X ideig templomba kéne járnom, illetve hit oktatásra stb. Voltam 2 papnál ők azt mondták, hogy ezek az “oktatások” akár évekig is húzódhatnak, de éveket nem igazán szeretnék ezzel várni.
2021. jún. 17. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, egyik barátom esküvőt szeretne templomban, -mert a párja nagyon vallásos- és ő még nincs megkeresztelve.
2021. jún. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Minek akarsz megkeresztelkedni, ha nem akarsz templomba járni? Ennek így semmi értelme.
2021. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1-es, nem kell a barátodnak megkeresztelkednie, elég, ha csak az egyik fél van. Legalább is a római katolikus kánonjog szerint.

Kérdező, a keresztség lényege többek között az is, hogy egy közösség tagja legyél. Ez egy folyamat. Másfelől a hit nem pottyan senkinek sem az ölébe. Én babaként lettem megkeresztelve, kamaszként bérmálkoztam, most 31 éves vagyok, de még mindig járok "hittanra" (csak már nem így hívják), mert mindig van, amit még tanulnom kell. Teljesen indokoltnak érzem, hogy akár 1 év legyen a felnőtt keresztségi felkészítés.

2021. jún. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!