Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez Isten szemében jó vagy rossz?

Ez Isten szemében jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

Már kicsi koromban is vallásos voltam, egy ideig elhagytam a hitemet, kb. december óta találtam meg ismét. Főleg Jézus tanításai és az ő személye, az önfeláldozása voltak rám nagy hatással. Mióta újra megtaláltam a hitemet, azóta igyekszem Jézushoz hasonlóvá válni vagy legalább a tanításait betartani, amennyire tudom, persze nem mindig megy és nem vagyok 100% tökéletes.

Vannak dolgok, amiket amúgy is meg kellene tenni, például a páromat egy időbe elég gyakran megbántottam elég durván és nyilvánvalóan ahhoz nem kellene Jézus, hogy ezt tudjam, hogy ez nem jó, de hatalmas fejlődést akkor tudtam ebben elérni, amikor Jézussal ismét ismerkedni kezdtem. Előtte is próbáltam én, de valahogy Jézus nélkül nem ment annyira jól mint Jézussal és először még így is voltak hullámok a teljesítményemben, ha mondhatom így. Ez most egy példa akart arra lenni, hogy vannak dolgok, amiket amúgy Jézus nélkül is tudtam, hogy meg kellene tennem vagy ki kellene javítani, de végül Jézussal sikerült. Megtettem volna Jézus nélkül is, de egyedül nem ment, hiába nem akartam megbántani a párom, valahogy mégis az lett a vége, de Jézussal megoldódott.

Vannak viszont olyan dolgok, amiket amúgy igazából lehet nem tennék meg (nem tuti, hogy nem, de valószínű) ha Jézus nem motiválna erre és nem lett volna olyan nagy hatással rám. Például ma egy kéregető asszony jött oda hozzám a gyerekével, természetesen nyilvános helyen és azt mondta, adjak neki pénzt, vagy ha veszek a gyerekének enni valamit, neki az is jó. Végül nem adtam neki pénzt, de vettem a gyereknek, amit jónak láttam (ami leginkább korának megfelelő volt), nem volt amúgy nagy dolog, és egy teát, azt főleg az asszonynak. A lényeg, hogy ezt megtettem, de ebben az esetben nem a másik személy miatt tettem meg elsősorban, mert olyan nagyon fontos lett volna nekem (ez lehet abból is következik, hogy egy vadidegen), hanem főleg Jézus tanításait akartam követni és a Jézus iránti szeretetem vezetett, meg közben úgy voltam vele, hogy ettől nem megyek csődbe, rosszat meg csak nem teszek ezzel, amit csinálok.


Isten szemében jó vagy rossz az ilyen cselekedet?

Számít-e, hogy a másik személye miatt tesszük vagy az Istennek való tetszés, Jézus tanításai, az iránta érzett szeretet miatt?


Remélem értitek mi a kérdésem. Ha ciki dolgot kérdeztem, akkor bocsi, de hiába olvastam a Bibliát meg hiába vagyok megkeresztelve, sokszor nem mindig tiszták nekem a dolgok.


A hibáim miatt meg kérlek ne piszkáljatok.



2021. jún. 2. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez jó cselekedet még akkor is, ha ezért tetted.

De azért jobb lenne, ha az ilyen gondolkodás - hogy jót cselekszel - a természeteddé válna, és nem érdekből csinálnád.

Ezen próbálj dolgozni.

2021. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már kezd a természetemmé válni. Nem úgy fogalmaznék, hogy érdekből tettem, hanem arra gondolok, hogy ha a párommal teszek valami jót, akkor azért teszem, mert ő 100 ember közül is egy különleges, a párom.

Egy idegen embernek is segítek, de nem azért, mert ő konkrétan ő. Ha egy Ágnes nevű asszony, aki idegen, kér valamit, annak is megteszem, ha egy Mária nevű jön, annak is, de itt nem a személye számít, hanem a cselekedet.

Nem tudom, így érthető-e mire gondolok.


Persze benne van az is, hogy mivel tudom, hogy Jézus szerint mi jó, ezért ez ad nekem egy löketet.

2021. jún. 2. 22:56
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, ez nálam egy fokozatos út is. Hogy egyre jobban a hétköznapjaim részei lesznek a bibliai tanítások. Főleg Jézusé. Nem 1-2 nap alatt megy végbe, már tart hónapok óta.
2021. jún. 2. 23:16
 4/10 Mansour ***** válasza:
88%

"Számít-e, hogy a másik személye miatt tesszük vagy az Istennek való tetszés, Jézus tanításai, az iránta érzett szeretet miatt?"

Egy idegen emberrel hogy tehetnél egyáltalán bármit a személye miatt, hiszen nem is ismered. Jót tenni nem a másik személy és nem Isten miatt kell, hanem egyszerűen azért mert emberek vagyunk, és csak úgy élhetünk egy jobb, emberibb világban, ha jót teszünk. Mást nem kényszeríthetünk erre, csak magunkat.

Az pedig szintén rossz hozzáállás, ha azt gondolod, hogy Isten egyfolytában méricskéli a tetteidet, hogy jó vagy rossz, vagy kicsit jó, vagy kicsit rossz, vagy jó szándékú, de rosszul sült el, vagy jó szándékú, de van benne egy ki önzés is... Hát szerintem nem (ez egyéni vélemény). Azért kell jót tenni, mert a jónak jó a következménye, nagy általánosságban legalábbis. Néha a jóakarat is rosszul sül el, de ha mindig jóra törekszel, akkor összességében jó irányba fognak menni a cselekedeteid, és ezzel egy kicsit a világ is.

2021. jún. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem. Most a válaszok alapján csapnivalónak érzem magam.
2021. jún. 3. 09:50
 6/10 Mansour ***** válasza:
Ne érezd. Senki sem tökéletes, és attól még, hogy valaki megmondja itt a tutit, nem biztos, hogy aszerint is él.
2021. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Figyelj testvérem, ha Jézus ilyen fontos az életedben ahogy leírtad, akkor egyre jobban ő lesz a legfontosabb. És ez alapján ha az ellenséged jönne oda kérni tőled akkor is adnál Jézus miatt mert tudod hogy Jézus is ezt tenné: Mt 5,39-47;18,4 42Aki kér, annak adj, s attól, aki kölcsönt akar tőled, ne tagadd meg!

- és mert tudod hogy ha adsz akkor Jézus örül benned, de ha nem adsz akkor magad ellen vétesz.


Én bátorítalak kedves testvérem hogy kövesd azt az utat amit Jézus mutat, és mindig azt nézd hogy Jézusnak felelj meg, ne embereknek. Jézus halt meg értünk és támadt fel, nem más ember, és Jézustól várjuk a jutalmunkat visszajövetelekor nem emberektől.


Ezt az üzenetet is abban a hitben írom neked hogy, Jézus örül ha bátorítalak hogy ő benne maradj és a jó cselekedetekben bővölködjél!


Mert ahogy az ige mondja: "Ami pedig hitből nincs, bűn az."


Zsidók 3:13 RÚF

Sőt buzdítsátok egymást minden egyes napon, amíg tart a ma, hogy a bűn csábítása közületek senkit meg ne keményítsen

2021. jún. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Isten áldjon!
2021. jún. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Isten nem létezik. Az összes vallás egy beteges szekta.
2021. jún. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem baj.

CSÓKOLJÁTOK a Fiút, hogy meg ne haragudjék és el ne veszszetek az úton, mert hamar felgerjed az õ haragja. Boldogok mindazok, a kik õ benne BÍZNAK! Zsoltár 2:12



Bûn tekintetében, hogy nem HISZNEK én bennem; János 16:9



Valakik pedig befogadák õt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az õ nevében HISZNEK; János 1.12


Aki hisz Jézusban, az cselekszi az ő cselekedeteit és megmaradnak benne az ő beszédei.

Ha én bennem maradtok, és az én beszédeim bennetek maradnak, kérjetek, a mit csak akartok, és meglesz az néktek. János 15:7



Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek. János 14:12


A szeretetről.


A szeretet képmutatás nélkül való legyen. Iszonyodjatok a gonosztól, ragaszkodjatok a jóhoz. Róma 12:9



Nem parancsképen mondom, hanem hogy a mások buzgósága által a ti szeretetetek valódiságát is kipróbáljam. 2Korintus 8:8



Arról ismertük meg a szeretetet, hogy Õ az õ életét adta érettünk: mi is kötelesek vagyunk odaadni életünket a mi atyánkfiaiért. 1János 3:16


Tehát semmi rosszat nem csinálsz, ha nem érzelemből csinálod ezt, mert azzal mutatkozik meg a hit, ha megmarad bennünk Jézus beszéde, a szeretet pedig tettekkel mutatkozik meg.

2021. jún. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!