Jehova tanúi szekta?
Válaszoltam, Biblia versekkel is.
(Kolosszé 2:14) 14 és eltörölte az ellenünk szóló, kézzel írt okiratot, amely rendeletekből állt. Eltávolította az útból azáltal, hogy odaszegezte a kínoszlopra.
Halálával felszabadította a Törvény (beleértve az alapnak tekintett Tíz szót, vagyis a tízparancsolatot) alól a Törvény alatt lévőket azáltal, hogy „átokká lett” helyettük. A halála lehetővé tette a ’kézzel írt okirat eltörlését’, mely így a kínoszlopra lett szegezve.
A keresztények nincsenek „Isten törvénye nélkül, hanem Krisztus törvénye alatt” vannak.
(Róma 7:6) 6 Most azonban kikerültünk a törvény alól, mivel meghaltunk annak, ami korlátozott minket, hogy új értelemben, azaz a szellem által legyünk rabszolgák, és ne a régi értelemben, az írott törvénygyűjtemény által.
Pál itt, és a további versekben hangsúlyozza, hogy a zsidokból lett keresztények, fellettek oldva a Törvény alól.
De nem jelenti azt, hogy a tíz parancsolatban leírt erkölcsi alapelvek is megszűntek. A tízparancsolat sok erkölcsi irányadó mértéke a Keresztény Görög Iratok ihletett könyveiben újra elhangzik.
A sabbat törvénye azonban nem hangzott el újra.
Törvényszövetség helyébe lépett az új szövetség.
(Héberek 8:10) 10 „»Ez az a szövetség, amelyet Izrael népével kötök azok után a napok után: törvényemet az elméjükbe helyezem, és a szívükbe írom. Én Istenükké leszek, ők pedig népemmé lesznek«. . .
"De kizárja. A szekta jelentése: “nem bevett vallási csoport” - Jehova Tanúi pedig “bevett” egyház, amit Magyarországon elismert az állam és biztosította számára az adó 1%-ának felajánlását."
Oroszországban nem bevett felekezet, akkor nevezhetjük szektának, vagy csak az oroszok nevezhetik e miatt annak?
Egyébként az államnak se nem joga, se nem kötelessége a felekezetek ilyen irányú vizsgálata. Tehát ez nagyon gyenge érv. Megjegyzem, egy időben jogilag is szektának voltak minősítve, ráadásul károsnak.
A szekta jelentése nem ez.
A szekta a keresztény megfogalmazás szerint az, hogy eltér a Biblia, és Jézus tanításaitól. Ezt nem világi emberek határozzák meg Isten esetében, hanem a Teremtő. Hogy egy ember, vagy ember csoport mit mond az egy dolog. Kérdés, Isten mit gondol erről?
Az első tanítványokat is leszektázták, Isten nem tartotta annak Őket.
"Hogy egy ember, vagy ember csoport mit mond az egy dolog. Kérdés, Isten mit gondol erről?"
Rendben, Isten mit gondol a Jehova Tanúi vallásról?
36
🤣🤣🤣
Én is megkérdeztem. Nekem mást mondott:
(Ézsaiás 43:6, 7) . . .Hozd el a fiaimat messziről, és a lányaimat a föld végéről, 7 mindenkit, aki a nevemet viseli, és akit dicsőségemre teremtettem, akit megformáltam és megalkottam.«
(Ézsaiás 43:10) 10 „Ti vagytok az én tanúim – jelenti ki Jehova –, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy megismerjetek, és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem nem volt Isten, és utánam sem lett egy sem.
(Ézsaiás 43:12) . . .Így hát ti vagytok az én tanúim – jelenti ki Jehova –, és én Isten vagyok.
Sziasztok,
Húúú de gyenge érvek...
Az sincs benne a BTK-ban sem a PTK ban hogy valaki bunkó, te mégis az vagy! ;-)
Ha valami államilag elismert bevett közösség akkor bunkóság azt szektának nevezni...
A másik érv pedig aztán végképp nagyon gyenge, ugyanis a kereszténység a muszlim államokban nem bevett vallás...akkor nevezzük azt is szektának?
Srácok. Magyarországon élünk, egy magyar fórumon vitázunk magyar nyelven. Azért mert ti bunkók vagytok még a többség és az állam nem az...
Üdv. Péter
Nem az érv gyenge, hanem a te felfogóképességed.
Ha állandóan a magyar állammal jössz, akkor a jogrendből kellene levezetned a szekta- kérdést. Abból pedig nem fogod tudni, mert nem ismeri ezt a fogalmat.
A teológia ismeri, és a keresztény teológia szempontjából a jt egy szekta.
Sziasztok,
Én tanultam teológiát, de a Bibliai teológiában ez a fogalom, hogy szekta NEM JELENIK MEG! A szekta szó ugyanis a LATIN sequi szóból származtatható a Bibliai teológia nyelve a HÉBER, ARÁM és GÖRÖG.
Ezen túlmenően a ma használatos, egyházi értelmezésben a valláson belüli felekezetek (például a kereszténységen belül a katolikus, református, evangélikus, unitárius, baptista stb.) nem számítanak szektának, még akkor sem, ha kicsik (például a baptisták), inkább kisegyházakról szokás beszélni. Köznapi értelemben a szekta szó olyan, általában vallási (tágabb értelemben esetleg társadalmi) csoportra utal, mely törvénybe ütköző, illetve a társadalom egy jelentős részének számára szélsőségesen destruktív nézeteket vall (például gyilkosság-öngyilkosság szükségessége, fizikai önfeláldozás), illetve ilyen cselekedetekre hív fel, vagy pedig a társadalom által „konstruktívnak” minősített elveik ellenére az illető kisközösség tagjai (különösen vezetőik) mégis destruktív gyakorlatot folytatnak. Például: Azok a vallási/tágabb értelemben társadalmi csoportok, melyek a zaklatásig vagy a törvényességet túllépve követik, üldözik azokat a tagjaikat, akik kiléptek szervezetükből.
Könnyen belátható ezek alapján, hogy egy Magyarországon bevett és államilag elismert egyház NEM SZEKTA.
Szóval az érveitek gyengék és a felfogóképességemmel semmi baj nincs.
Ennek ellenére természetesen hajlandó vagyok a témát továbbra is megvitatni, amennyiben konkrét érvek hangoznak el.
Üdv. Péter
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!