Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi utal rá, hogy a világ...

Mi utal rá, hogy a világ tervezett?

Figyelt kérdés

A kérdést egy másik kérdés alatti komment inspirálta egy hívő részéről. Kíváncsi leszek hogy ki akarja-e fejteni az álláspontját.


Egy kérésem van, hogy kultúrált keretek között cseréljünk eszmét!



2021. ápr. 23. 20:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
37%

Azt még értem, hogy az állati egyedek közötti versengés elindit egyfajta evolúciót, de a növényekre ezt hogy lehet rá húzni? Arra a milliárd novenyfajra, ami beboritja a földet? Ők is harcolnak egymással, vagy csak véletlenül kialakulnak?

Nem a szakállas mesebeli bácsi ban hiszek. Az evolúció folyik a természetes útján, viszont valakinek ezt el kellett indítani, létrehozva a megfelelő körülményeket. A megfelelő fizikai törvényeket.

2021. ápr. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 ...Laci ***** válasza:

Ami engem személy szerint nagyon inspiráló, a közös és kettős jellemzők mindenhol a természetben.


Pl:

Ember - férfi/nő

Állat - hím/ nőstény

Növény- porzós/termős

Molekuláris szinten - +ion/-ion

Atomi szinten - proton/elektron


Más módon is:

Ember - lélek/test

Állat - állati lélek,ösztön/test

Növény - növényi lélek/test

Molekulák, atomok - az anyag azon belső tulajdonsága, miszerint mindig egy magasabb szint része akar lenni/anyag, energia


Azt, hogy a növények rendelkeznek valami lélekfélével, egy kísérlettel régen próbálták igazolni. A növények elektromos kilengésekkel reagáltak arra, hogy valaki rossz vagy jó szándékkal ment oda hozzájuk.


Az elemi részecskéknek nem mondja senki, hogy törekedjenek a magasabb létforma felé, mégis azt teszik. Ez egy olyan belsö tulajdonságuk, amely anyagi természetüktöl független. (Egyébként az ember is ezt teszi.)


Szóval, ha ennyi minden, sőt, szó szerint minden ezen a módon létezik, akkor kellene lennie egy rendező elvnek, amely mindent e-szerint létrehozott.


A Biblia szerint:"Mert ami benne láthatatlan: örök ereje és isteni mivolta, arra a világ teremtése óta műveiből következtethetünk..." Róm 1:20

2021. ápr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Szerintem az összetettség.
2021. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
10%

Olvastam egy oldalon (lent lesz a link), hogy ha a SETI programban (tudományos program a földönkívüli élet kutatására) valamilyen technikával primszám felsorolásra bukkannának, akkor azonnal tudnák, hogy azt nem anyagi folyamatok véletlenére lehet visszavezetni hanem csakis inteligenciára. Annak a matematikai valószinűsége, hogy véletlenszerű anyagi folyamatok egy prim számsort egymás mellé rakjanak: nulla.

A biológiában a tudós társadalom többsége mégsem fogadja el ezt az érvelést. Ugyanis kizárólag anyagi folyamatokra vezetik vissza a legegyszerűbb sejtek dns-eiben a primszám sornál sokkal komplexebb és funkcionálisabb információkat. A hangsúly pedig nem elsősorban a komplexitáson hanem a sokkal komplexebb funkcionális információkon van. A nukleotidok kódolják pl az aminosavak sorrendjét és egyben azt, hogy milyen háromdimenziós fehérjét alkossanak, ki-be kapcsol másolási folyamatokat, stb.

A biológiában ez a jelenség a teremtőre mutatna de ott a szemellenző. Kimutatható a prekoncepció.

A szerző rámutat arra is, hogy a prim számsor és a sejtek komplex funkcionális információja egyaránt annyira specifikus, hogy létezik a tudományban kettős mérce:

"A fizika és a kémia törvényei a véletlennel párosulva sem képesek nagy mennyiségű komplex, funkcionális információt előállítani. Ezért jó tudományos program a SETI programja, és ezért jó tudományos program az ID programja is. Mindkettő azt feltételezi, hogy az intelligens ok bizonyos filterekkel kiszűrhető, detektálható. Amikor nagy mennyiségű funkcióspecifikus információval találkozunk, normális esetben nem véletlenre és szükségszerűségre, hanem intelligenciára következtetünk. Mert tudjuk, hogy mire képes az előbbi, és tudjuk, mire képes az utóbbi. Nagy mennyiségű komplexitásra képes a véletlen. Nagy mennyiségű funkcióspecifikus komplexitásra nem, maximum akkor, ha a probabilitási tér (a rendelkezésre álló próbálkozások száma) határtalan. De hát tudjuk, hogy nem az." [link]

2021. ápr. 25. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ezenkivül ajánlom ezt a sorozatot:


[link]


(Nobel dijas tudósok Istenről)

2021. ápr. 25. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 uyscuti ***** válasza:

Úgy gondolom , ha logikusan közelítjük meg a kérdést , az első fontos szempont az , hogy mindennek oka van. Persze egyéni nézőpont kérdése , hogy intelligens okot feltételezünk-e a világ és az élet keletkezése mögött vagy sem , de meglátásom szerint több bizonyíték is egyértelművé teszi , hogy az intelligencia jól felismerhető az élő és az élettelen természetben.

Például:

-az összetettség , ami megfigyelhető az élőlények felépítésében

- az egyes ,,építőelemek" egymásra utaltsága , hogy egy komplex mechanizmus működhessen (pl.a fehérjék képződéséhez szükség van nukleinsavakra , nukleinsavak pedig nem jönnek létre fehérjék nélkül).

- az a finomhangoltság , ami mérhető a fizikai erők értékeiben , amelyek szükségesek mind atomi , mind magasabb szinten.

Röviden nekem ez a véleményem , bár tudom van aki szerint ez csak kreacionista badarság. Nem vagyok kreacionista. Viszont abban biztos vagyok , hogy nem véletlenszerű folyamatok eredménye az a sok csoda ami körülvesz minket.

Szép napot mindenkinek.

2021. ápr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ezeket már mind megcáfolták, hogy bizonyíték lenne.
2021. ápr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 uyscuti ***** válasza:
Igen,tudom és azt is , hogy az ún. tudományos bizonyítékok és a materialista érvrendszer mögött , tulajdonképpen egyfajta materialista ,,filozófia" húzódik meg , ami vakká tehet BÁRKIT annak felismerésére , hogy nem a természetes kiválasztódás és ,,szerencsés" mutációk eredményei vagyunk.
2021. ápr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"vakká tehet"

Előfordulhat.

A tudósok azon dolgoznak, hogy ez ne így legyen.

Egyelőre úgy néz ki, hogy valóban így történt, ez az igazság.

Főleg úgy, hogy még ma is ez történik.

2021. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A világ matematikai modellálhatósága. Az az elképesztő jelenség, hogy az emberi ész, a racionalitás, a logikai törvényszerűségek segítségével képesek vagyunk az egész világegyetem belső működését leképezni és megismerni, illetve a modellek segítségével prognózisokat alkotni. A matematika egyszerre szubjektív és objektív.

Azaz mondható, hogy a világ racionális, ésszel megismerhető. Ha úgy tetszik, rendezett, megismerhető és megérthető törvényekbe szabott.

Erre mondta Einstein, hogy a világban az a legérthetetlenebb, hogy megérthető. Az állatok nézőpontjából nézve a világ megismerhetetlen és megérthetetlen, de számunkra nem. Holott ugyanazon folyamatok eredményei vagyunk.

Emellett ugyanez a racionalitás mindig az Egy felé, ha úgy tetszik az egyetlen alapelv vagy princípium felé törekszik. Egy matematikai modell annál elegánsabb, szebb és elfogadottabb, minél egyszerűbb és minél kevesebb elemből építkezik. Azaz azt mondhatnánk, a racionális gondolkodásunk mindig a létező legegyszerűbbre, a Minden alapjaként szolgáló Egyre törekszik önkéntelenül és tudattalanul is.

Ebből persze a konkrét vallásokra és istenképeikre nézve nem következik semmi, ez inkább amolyan látens platonizmus.

2021. ápr. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!