Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallást érdemes követni?

Melyik vallást érdemes követni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 5. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Én egyiket sem követem, semelyikben sem hiszek. Tele vannak ellentmondó képtelen baromságokkal, amit épeszű ember nem értem, hogyan hihet el.

Le lehet pontozni, de akkor is ez a véleményem, melyet büszkén vállalok.

2021. ápr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 KZitus ***** válasza:
16%

Szia

Krisztus tanítását. Az az örök életbe vezet itt a földön.

2021. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Legokosabb döntés, ha egyik marhaságnak sem dőlsz be. Megspórolsz egy csomó időt, amit mondjuk templomban ücsörögnél, meg csomó pénzt, amit mondjuk kihúznának a zsebedből adományként.
2021. ápr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

"Le lehet pontozni, de akkor is ez a véleményem, melyet büszkén vállalok."


Jaj, ne mártírkodj, pont az ilyenek mint te pontozzák le a vallásos emberek válaszait mindig.

2021. ápr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarsz vallast kovetni, kovesd azt, amelyikre a legjobban rezonal a lelked.

Buddhista, romai katolikus kereszteny, sintoizmus, barmi.

2021. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Azt érdemes követni, amelyik igaz. Nem azt, amelyik trendi, amelyik izgalmasabbnak tűnik, vagy amelyiket jobban hozzá lehet igazítani az életedhez, a megszokásaidhoz, hanem azt az utat, ami igaz, ami az igazság. Ha őszintén ez lesz az, amit keresel, akkor kérd a Teremtőt, hogy nyilvánítsa ki számodra, hol találod az igazságot és járj nyitott szemmel és nyitott szívvel!
2021. ápr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi értelme van itt feltenni ezt a kérdést, mindenki szerint a saját vallását érdemes követni, a keresztények szerint a keresztény vallást, a muszlimok szerint az iszlám vallást, a hinduk szerint a hinduizmust, a baháʼí hit követői szerint a baháʼí hitet, a buddhisták szerint a buddhizmust az ateisták szerint pedig egyiket sem, stb.


Tájékozódj egy konkrét vallásról, és meglátod, hogy neked való-e vagy sem. Olvasd el annak a vallásnak a szentkönyvét, beszélj olyanokkal akik azt a vallást követik, tájékozódj az interneten, stb.


Viszont ami nagyon fontos, nem mindegy honnan vagy kitől tájékozódsz. Vannak emberek, akik rossz fényben tüntetik fel a saját vallásukat, nem szeretném ha elkezdene érdekelni egy vallás de aztán vissza utasítanád a sok hülye miatt. Az én vallásom figyelmeztet is az ilyenekre: "Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik báránybőrbe bújva jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok" (Máté 7:15).

2021. ápr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Figyeld meg, milyen aljasan támadnak a jehovákok, mint #2 és főleg a #7
2021. ápr. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem vallást kell követni, hanem Jézust! A keresztény vallás és Jézus Krisztus követésen nagyon nem egyezik! Elég ha az egyre jobban terjedő pedofíliára, vallási háborúkra stb. gondolunk.



"Az üdvözülés és a vallásosság nem összefüggő fogalmak. Mindenki üdvözül, ha azt teszi, amit a lelkiismerete szerint a legjobbnak lát. Mindenkit arra teremtettem, hogy a szeretetben élést tartsa legjobbnak maga és mások számára is. Aki ez ellen cselekszik, az természetellenesen cselekszik. Ha tudatosan teszi ezt, akkor tudja, hogy nem azt teszi, amit a legjobbnak lát. Ha nem tudatosan teszi, akkor beteg, tehát nem számítható be neki e viselkedése.


A vallásosság alatt általában azt értitek, hogy a különböző felekezetek törvényeinek megtartása által tegyetek tanúságot arról, hogy Velem Jézussal kapcsolatban vagytok.

Ez azért nem azonos az előbb említett üdvösséghez szükséges magatartással, mert ez lehet csupán külső szertartások gyakori látogatása, de nem azért, hogy valaki szeretetben növekedjen, hanem valami más cél érdekében.

Engem Jézust bizony vallásos emberek ítéltek halálra, és legfőbb bűnömül azt rótták fel, hogy nem vagyok vallásos.


Nincs tehát jó, vagy legjobb vallás.

Vannak szeretetben élni akaró emberek, és vannak nem szeretetben élni akaró emberek.

Ha ez utóbbiak tudatosan ilyenek, akkor üdvösségük ellen cselekszenek.

A különböző felekezeteknek az lenne a feladata, hogy a szeretésben élés fontosságát, mindenek-felettiségét hirdessék, és tegyék hitvallásuk alapjává.

Ha ezt tennék, akkor azonos lenne az üdvösség biztosítása a vallásossággal. De ilyen felekezet nincs.

Egyetlen keresztény felekezet sem Engem, hanem önmagát tartja a legfontosabbnak. Sőt! Szinte mindegyik önmagához akar torzítani Engem, s azt hirdeti, hogy amit ő képvisel hivatalból, az mindig azonos Velem, az Én elképzelésemmel még akkor is, ha ennek ellenkezőjét egyértelműen hirdettem, evangéliumaimban leírattam, annak idején. Gondolj csak arra, hogy milyen világosan kértelek benneteket: Semmire ne esküdjetek. – Szeressétek inkább ellenségeiteket. – Egymás szolgái legyetek – stb. Sorolhatnám még azokat a kijelentéseimet, melyeknek éppen az ellenkezőjét tapasztalhatjátok felekezeteitek vezetői részéről. Én mindenesetre nagyon örülnék, ha a vallásosság és a szeretésben élés egy gyékényen árulna, de nem így van. "

Jézus; A HANG - könyv 369

2021. ápr. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

9 Kedves Bala'zs!


Ha már így megszólíttattam, Soha életemben nem voltam "jehovák", vagy Jehova, de még Jehova tanúi közé sem tartoztam soha, mint ahpgy te sem voltál soha a legélesebb kés a fiókban minden valószínűség szerint.

2021. ápr. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!