Ugy hogy vallastol szabadulsz meg ami bunosnek titual meg ha csak letezel is(eredendo bun).
2021. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
Minden változást ajándékba kapunk ha arra méltók vagyunk.
Isten az alázatosaknak kegyelmet ad.
Nem szeretem a gyónás szót.
Van példa a Bibliában nyilvános bűnvallásra,de hogy ez mennyire volt részletekbe menő azt nem irja. Viszont a törvényben előirta Isten, hogy milyen bűnökért kellett a zsidóknak elmenni a paphoz, áldozati állatott vinni és megvallani a bűnt. Az újszövetségben nincs semmi ilyen kitétel. Mégis akkor érdemes lelki szolgálatot kérni és bűnvallást tenni, ha egy megbánt és megtért bűnnek a terhe továbbra is nyomaszt, továbbra is bűntudat gyötör.
2021. jan. 31. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Az ember büntetlen és tiszta.
2021. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
Ha megbánod őket (bűnbánat).
Kéred Istent imában, hogy adjon megbocsátást.
Elfogadod a kegyelmét.
Nem ismétled meg a bűn elkövetését, vagy legalábbis nem teszed meg szándékosan újra.
A gyónásról a Biblia nem ír, csak a katolikusoknál van ilyen.
2021. okt. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
De Jézus is bocsátott meg bűnöket meg az apostolok. Jézusnak nem gyontál mert ő tudta a bűnöst de az apostolokat is kiküldte hogy a nevében bűnösöket gyontassanak és azok emberek és csak nem tudták mi a bűnöd csak ha elmondtad.
2021. okt. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
5-ös , ezt hol olvastad?
2021. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
A Biblia írja hogy Jézus mondta az apostoloknak hogy gyógyításának betegeket meg bocsassanak meg bűnöket meg hogy ingyen kaptak, ingyen adják. Ez alapján gyontatnak.a katolikus és ortodox papok. Nem a semmiből találták ki azt a gyonast.
2021. okt. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
7-es a Biblia sehol nem ír a gyónásról, ha te tudod, hogy mégis ír valahol, akkor idézd! Persze nem fog menni, mert katolikus találmány. reformátusoknál és senki másnál nincs ilyen.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!