Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik politikától mentes...

Létezik politikától mentes igaz vallás?

Figyelt kérdés

2020. okt. 18. 09:39
1 2
 11/17 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Krisztus azt mondta ( amikor királlyá akarták tenni), az ő királysága nem része ennek a világnak. Logikusan következik ebből, ahogy aki tanítványának vallja magát - követi Urát.

A nagykövetek egy idegen uralkodót vagy államot képviselnek, ezért nem avatkoznak bele annak az országnak a belügyeibe, ahol szolgálnak, hanem semlegesek maradnak. Viszont támogatják az általuk képviselt ország kormányának az érdekeit. Ugyanez igaz Krisztus felkent követőire is, akiknek az ’állampolgársága az egekben van’ a Filippi 3:20 szerint. Buzgón prédikálják a Királyságot, ennek köszönhetően 1914 óta Krisztus ’más juhainak’ millióit segítették ahhoz, hogy ’megbékéljenek az Istennel’ ("Más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók. Őket is be kell gyűjtenem, és figyelni fognak a hangomra, és egy nyáj lesznek egy pásztorral. János 10:16)

Máté 25:31–40

"Amikor az Emberfia eljön a dicsőségében, és vele az összes angyal, akkor leül az ő dicsőséges trónjára. Eléje gyűjtik az összes nemzetet, ő pedig különválasztja egymástól az embereket, mint ahogy a pásztor különválasztja a juhokat a kecskéktől. És a juhokat a jobbjára fogja állítani, a kecskéket pedig a baljára.

Akkor a király így szól a jobbja felől állókhoz: »Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek a királyságot, melyet előkészítettek nektek a világ megalapításától kezdve! Mert éhes voltam, és ennem adtatok, szomjas voltam, és innom adtatok. Idegen voltam, és vendégszeretettel fogadtatok, meztelen voltam, és ruhát adtatok nekem+. Megbetegedtem, és gondot viseltetek rám. Börtönben voltam, és meglátogattatok." Erre az igazságosak ezt kérdezik majd tőle: »Uram, mikor volt az, hogy éhes voltál, és enned adtunk, vagy szomjas voltál, és innod adtunk? Mikor volt az, hogy idegen voltál, és vendégszeretettel fogadtunk, vagy meztelen voltál, és ruhát adtunk neked? Mikor volt az, hogy beteg voltál vagy börtönben voltál, és meglátogattunk?« A király így felel nekik: »Higgyétek el, amit megtettetek e testvéreim legkisebbjeinek egyikével, azt velem tettétek meg.«

Ez utóbbiak úgymond Krisztus követeiként szolgálnak, támogatják Jézus felkent testvéreit. A messiási Királyságot támogató egységes nyájként mindkét csoport szigorúan semleges marad a világ politikai ügyeit illetően az Ézsaiás 2:2–4 jövendölésnek megfelelően: "Az utolsó napokban Jehova házának hegye szilárdan áll majd a hegyek teteje fölött. Magasabbra emeltetik a domboknál, és minden nemzet oda fog özönleni. Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének a házához! Ő oktatni fog bennünket az útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.” Mert Sionból jön a törvény, és Jehova szava Jeruzsálemből.

Ítélkezni fog a nemzetek között, és elrendezi sok nép ügyét. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak."

2020. okt. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Van egy kis félreértés... a kérdés is lehetővé és nyitva hagyja azt, hogy mit ért a kérdező vallás alatt.

Szét kell választani a teológiai tanítást, ami mindenkor ugyanaz, hacsak egy-egy zsinat nem dönt a változásról.

A másik a mai hitélet, hogy egy-egy lelkész milyen politikai párhuzammal világít meg például egy Krisztus példabeszdet.

A harmadik eset, amit talán a kérdezőnek eredeti szándéka, hogy bár nyíltan szembesítve egyik vallás sem politikus vallás, azonban áttételesen mégis politizál.


(Krisztust politikai állásfoglalásra akarták csalni, Fizessünk e a császárnak adót? Evvel is próbára tették, a híres adógaras példabeszben mondja Krisztus:"Add meg a császárnak ami a császáré, és Istennek ami Istené. ")

2020. okt. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%
Egy olyan vallás, ami nem politizál, nem létezhet. A vallás nem tud nem politizálni. Akkor sem, ha csak a saját tagjaival törődik, mert az egy politika.
2020. okt. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Akkor viszont minden politika. A családban a nevelést is hívhatjuk politikanak.És lehet az is politika, hogy az összes vallásra rámondják politizál.


A vallás nem politizál, ha saját tagjával törődik, hanem nevel, mint egy családban a szülők. Azonban vannak olyan lelkészek akik egy másik felekezet ellen beszélve erősítik önigazolásukat. Az már valláspolitika.


A kérdező arra szeretne utalni szerintem, hogy van e közéleti tevékenysége a vallásoknak, szerinte általában igen, ellenben van e olyan amelynek nincs kapcsolata a politikával?


Én valóban úgy látom, hogy a mai katolikus egyház nem politizál, figyel arra, hogy ne alacsonyítsa le a vallást.


Ami megtörtént, hogy Horthy Miklósért felajánlottak ugyan misét, de a további politikai megemlékezésen már nem voltak jelen a papok.


Így ez nem politizálás.

2020. okt. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem kéne összekeverni a pártpolitikát a politikával, mert van köze hozzá, de nem ugyanaz a kettő.
2020. okt. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
49%

Gyereket nevelni politika, illetve nem lehet gyereket politikamentesen nevelni. Ha nem szexualizálod a gyereket háromévesen, nem olvasol mesét homoszexuálisokról, nemet váltókról, akkor máris politizálsz, mivel nem haladsz együtt a progresszívakkal. Ha olvasol nekik ilyen meséket, akkor máris politizálsz, hiszen akkor a progresszívak mellett foglalsz állást.

Ha arra neveled a gyereket, hogy fogadja el az egyház tanítását, és hogy legyen az egyház tagja, megtanítod neki a munka és a család értékét, máris politizálsz, mert újra szembeszállsz azzal, amit a progresszívak hirdetnek.

Egy egyház nem tud nem politizálni.

2020. okt. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Politikától mentes létezik-e azt nem tudom.


Hogy igaz van -e az attól is függ mit értesz igaz alatt.

Miért kérdezed egyébként?

Ha vallást keresel akkor azt inkább az alapján kéne hogy melyiknek tetszenek az elvei. Vagy ötvözöl magadnak egyet.


Annak hogy kiválasztasz egy vallást és beállsz hozzájuk annak nincs sok értelme. A vallások nagyon nagy részénél pont hogy vallási vezetők szegik meg az általuk hirdetett elveket. Plusz az hogy te hiszel egy istenben és betartod a dolgokat ahhoz nem kell más nem kell templomba se járni. Eldöntöd hogy miben hiszel és milyen elvek szerint akarsz élni majd ahhoz tartod magad. De ha ennyire válogatsz minek neked egyáltalán isten? Az ilyen kitalált dolgokkal foglalkozni csak idő (és pénz) pocsékolás.


A vallási szervezetek is ugyan olyan álszentek mint a többi. Mint mikor a rák ellenes szervezet rákkeltő dolgokat/ételeket reklámoz mert azok támogatják. Vagy mikor a környezet védelmi szervezet nem foglalkozik egy adott problémával mert az kárt tenne az pont az egyik támogatójuk lenne(Nem vagyok összeesküvés hívő, ezek tények utána lehet nézni).

2020. nov. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!