Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mért van Isten?

Szerintetek mért van Isten?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Nincs isten, inkább a budapesti műszaki egyetemre járj be, mint a vallás témakörbe.
2010. aug. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
inkább miért nincs Isten?
2010. aug. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted miért van ember?
2010. aug. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
39%
Nincs Isten,csak azért találták ki,mert nem volt jobb dolguk az embereknek, és unalmukban szektázni akartak.
2010. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az ember azért van, mert Isten megteremtette.
2010. aug. 8. 15:54
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Ez egy olyan kategóriájú kérdés, mint például: Mért ne lenne Isten?!

Eddig még 1 embernek sem sikerült 100%-ig bebizonyítania, hogy létezik is.

Aki hisz benne az hisz, aki nem az nem.

Van, akinek így könyebb az élete, van, akinek pedig nincs szüksége rá.

Felfoghatjuk ezt úgy, mint egy képzeletbeli mankót, ha nincs baj a lábatokkal, nem kell hordani..remélem érthető.

Rspct.

2010. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés furcsa. Nem hiszem, hogy az abszolút Létezőnek különösebb oka lenne a létezésre.

Mankó? Hát nem tudom, szerintem lényegesen bonyolultabb az élet, ha hiszel. Mármint ha olyasmiben hiszel, ami arra késztet, hogy változtass a korábbi szokásaidon, vagy életmódodon. A mai világban könnyebb nem hinni.


Egyébként az az ember beszél mankóról, aki az emberiséget -sokszor beleértve magát is- nyomoréknak látja, és nem Isten gyermekeinek. Az embereknek nem mankó kell, hanem szeretet, hit, bölcsesség.

A hit egy látásmód, nem pedig segédeszköz nyomorékoknak.

Freya

2010. aug. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én pedig nagyon is úgy látom..és a te látásmódod miatt nem másokat kell leszólogatnod.
2010. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem szóltalak le, csak kommentáltam a mankó-hasonlatodat. Úgy látod, ahogy akarod.
2010. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Van Isten.


Az egyik tanárom (filozófia) ezt a kérdést úgy közelítette meg, hogy :

- Lemásztál már a fáról?

- Ha igen, akkor van Isten, ha nem , akkor szerinted a majmoktól származunk és az illető maga is majom.


Ha nem lenne valaki, egy mozdulatlan mozgató, akkor mi sem lennénk, a világ sem lenne, s semmi sem lenni. Valakinek lennie kellett, hogy legyen valami, a világ.

2010. aug. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!