Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha homoszexuális vagyok,...

Ha homoszexuális vagyok, mennyire tudok beilleszkedni egy neológ zsinagóga életébe?

Figyelt kérdés
Be is kell térnem a halacha szerint. Nem tudom ez melegként mennyire megvalósítható?

2020. szept. 6. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Több homoszexuális rabbi ismerősöm is van, sajnos ők végül mind külföldön landoltak, mert itthon azért elég konzervatívak még a neológok is. Mindennek ellenére ugyanúgy be tudsz illeszkedni egy neológ közösségbe gond nélkül, mint egy keresztény közösségbe is. Elfogadnak, szeretnek, nem érnek attrocitások.
2020. szept. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A 'mintegy keresztény közösségbe' ugye valami vicc volt?


Osztie atyára keress rá...

2020. szept. 7. 14:48
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Kapaszkodj: haszid közösségben is van vállaltan meleg férfi. A rabbi egy ízben külön beszélt arról, hogy õt így kell elfogadni.

Teljes jogú tagja a közpsségnek, ugyanúgy fgelhívják a Tóra elé, mint bármelyik férfit. Izraelben vannak zsinagógák, ahol melegeket nem hívnak fel. (Ezek némelyikében Neturei Kartásokat sem, függetlenül az irányultságuktól.)

2020. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Budapesten?
2020. szept. 8. 21:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De közelebbire nincs felhatalmazásom.
2020. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Valami fõokos lepontozta 3 válaszomat, aminek egyik fele elsõkézbõl, ami Izraelre vonatkozik, az izraeli vallási honlapról.
2020. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A tórai tilalom egyébként nem a hajlamra vonatkozik, hanem konkrétan az aktusra. Az itélethez viszont szintén a Tóra szerint (legalább) két szavahihetõ tanu kell.
2020. szept. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!