Mi a különbség Jézus parancsa, és kérése között? Parancsolhat, vagy sem?
Jézusra nem jellemző a parancsolgatás, hanem a tanítás. Mindenki maga dönti el, hogy a szeretet, tudatosság a fontos, vagy az anyagi javak hajszolása. Mi nem azért vagyunk itt, hogy megváltsuk a világot. Mi egymás tanítói vagyunk rossz és jó szemszögből egyaránt. Nekünk elsősorban a saját lelkünkön, megvilágosodásunkon kell dolgoznunk. Ahogy Jézus példás élete tanította.
A parancsolgatás az egóból fakad, ahogy a törvények megfogalmazása is. Az parancsol annak aki nem hisz a szeretet erejében és anyagnak gondolja magát és másokat. Aki úgy gondolkodik mindent a pénz irányít.
A világosság fegyvere a szeretet, tanítás. A sötétségé az erőszak. A sötétség csak úgy nyerhet, ha letakarja a fényt.
Ha a Király szól a katonáihoz, hogy mit tegyenek az kérés, vagy parancs?
Az 1-es az keveri a Buddhizmust a kereszténységgel.
1.
Ezért kérdeztem, hogy mi a különbség egy parancs, és egy kérés között.
Sajnos ezért van az, hogy sokan csak kérésnek veszik azt, amit kötelező lenne megtenni.
Jézus esetében a parancs azt jelenti, hogy az nem lehetőség, hanem kötelező.
A kérés pedig lehetőség részt vállalni, vagy sem.
Jézus parancsa nem visszaélés a hatalommal, mint az emberek esetében. Ha pedig nem ad parancsot, akkor hatalma sincs vezetést nyújtani. Ha pedig nincs hatalma, akkor az emberek nem is vállalnak részt abban, ami a király elvárása azért, hogy méltóak legyenek a jutalomra.
Ha az apostolok sem engedelmeskedtek volna mert az nem parancs, akkor nem tették volna meg, amit elvártak tőlük. Igy teljesen másként történtek volna az eslő keresztények élete.
Napjainkban ezért vannak többen, akik csak tanitásnak és kérésnek veszik azt, ami törvényszerint kötelező, vagy is parancs. Kényelmes életet élnek, amit gondolnak betartanak, amit nem azt félre teszik. Akik pedig erre felhivják a figyelmet, számkivetettséggel, szektázással minősitik.
Szia
Van amikor parancsolt, és van amikor kért. Például amikor kiűzte a démont az emberből, akkor parancsolt a démonnak.
De előfordult az is, amikor a tanítványinak is parancsolt. Pl."Simon Péter így válaszolt: „Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia.” 17 Jézus erre ezt mondta neki: „Boldog vagy te, Simon, Jónás fia, mert nem test és vér nyilatkoztatta ki ezt neked, hanem az én égi Atyám...... Akkor erélyesen megparancsolta a tanítványoknak, hogy senkinek se mondják el, hogy ő a Krisztus." Máté 16:16-20 Másik:
Máté 12:15–21 "Amikor Jézus ezt megtudta, elment onnan. Sokan követték, ő pedig mindnyájukat meggyógyította, de erélyesen megparancsolta nekik, hogy ne mondják el másoknak, hogy ki is ő,..."
Jézus megparancsolta: „Fizessétek hát vissza a császárnak, ami a császáré, az Istennek pedig, ami az Istené” Máté 22:17–21. Ezt azért mondta, hogy kiigazítsa a hallgatói gondolkodását az adófizetést illetően.
Te hogyan látod? ez kérés, vagy parancs? :
Máté 28:18–20
"Jézus odament hozzájuk, és így szólt: „Isten nekem adott minden hatalmat az égben és a földön. Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”
Jezus azt parancsolta h szeressuk egymást, amint ő szeretett. A hivoket a szabadsag torvenye iteli majd meg, ki
milyen kincseket gyujtott földieket vagy égieket.
„Új parancsot adok nektek, szeressétek egymást”
Úgy tűnik a világon a legegyszerűbb dolog szeretni. Sokan úgy gondolják, a szeretet működik magától is. Mások azt tartják furcsának, hogy minek kell a szeretetre parancsot adni? Talán akad olyan is, aki azt gondolja a szeretetet nem lehet megparancsolni? Mások végül úgy vélik a szeretetet nagyon érzelmi dolog, erre nem lehet egy vallást alapozni.
Miről beszél Jézus, semmi másról mint arról, amit tett.
Az Ószövetségben és az Újszövetségben központi fogalmat emleget, mert sok más kapcsolódó fogalommal mint a hűség, kegyelem, irgalom, megbocsátás a két szövetség szövegeinek központi problémájához tartozik. Istenek Izrael iránti szeretete illetve a nép Isten iránti szeretetének változásainak történetei alkotják az Ószövetségi Szentírást. Sőt Isten és ember kapcsolatát az ószövetség a menyasszony és a vőlegény egymás iránti vonzalmával írja le. Persze amikor az a kapcsolat emberi személyek közötti kapcsolatot jellemez, akkor nem mindig kap bibliai értelmet.
1-esssel értek egyet.
Kérdező!
Isten tudna úgy parancsolni, hogy ne is gondolj más lehetőségre.
Ugyanekkor szabad akarata van az embernek.
Ha Jézus parancsot osztogatott volna, akkor az eberiség egész egész történetének mi érteleme, kezdve az Éden kertjéből való kiüzetéssel?
Vagy ha úgy vesszük: a kérés és a paracs között a címzett reakciója tesz különdbséget? Vagy a választás következménye alapján?
Jézus tanításának nem betartása szintén következményekkel jár, ELKERÜLHETETLENÜL.
Az csupán az személyes ostobaság, hogy ha a "szép szóra", a tanításra nem halgatunk csupán a "paracsra". Vagy a paracshoz közvetlen fenyegetés jár?
Kedves 8.
Nem érted a parancs kifejezésének lényegét, mert a szeretetre apellálsz.
Amint emlitettem, a parancs Isten vagy Jézus esetében nem kérés. Ha pedig nem teszi meg az következményekkel jár. A parancsban ha valami tilos, azt nem lehet megtenni, következmények nélkül. Vagy ha a parancs kötelességet foglal magában, azt Tenni kell, nem lehetőség.
Gondolod Isten fenyegetni akarja az embereket, amikor elhangzik egy parancs? Isten figyelmeztet, nem fenyeget, és betartja azt ha valaki másként reagál egy parancsra. /Lásd Ádámék esetében parancs volt, hogy a Fához nem nyúlhat következmények nélkül./
Ugyan ez érvényes arra is amikor valamit megkell tenni. Mi lett volna ha a Próféták, Isten elvárásait megtagadták volna, mert nem parancsként tekintettek arra, hanem lehetőségként? /PL:Jónás esete/
A keresztény iratokban ezt olvashattjuk:
(Lukács 17:10) 10 Ugyanígy ti is, ha megtettétek mindazt, amit feladatul kaptatok, mondjátok: »Semmirekellő rabszolgák vagyunk. Azt tettük, amit tennünk kellett.«”
(1Korintusz 9:16) 16 Ha pedig hirdetem a jó hírt, az nem ok arra, hogy dicsekedjem, mert ez a kötelességem. Igen, jaj nekem, ha nem hirdetem a jó hírt!
(Ezékiel 3:18) 18 Ha azt mondom a gonosznak: »Biztosan meghalsz«, de te nem figyelmezteted, és elmulasztasz szólni neki, hogy figyelmeztesd, hogy hagyjon fel gonosz viselkedésével, és így életben maradhasson, akkor ő meghal a vétke miatt, mivel gonosz, de a vérét tőled kérem számon.
Ezekben a versekben Isten azt mondja, hogy a kötelesség mulasztás, nem marad büntetlen. Szerinted ez fenyegetés Isten részéről?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!