Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Ádám és Éva 2 fiú gyermekne...

Ha Ádám és Éva 2 fiú gyermeknek adott életet akkor azok nemi kapcsolatba léptek Évával?

Figyelt kérdés

Vagy ha született lány gyerekük akkor azokkal szaporodtak?

Nem furcsa hogy először 2 ember volt a földön most meg több mint 7 milliárd?

Tiszta vérfertőzés az egész vallás nemde?



2020. jún. 10. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagyok vallásos, de mintha régen azt olvastam volna valahol, hogy voltak lányaik is, és igen ha így vesszük vérfertőzés volt. De ugye Ádám- Éva történet is egy kitalált történet.
2020. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem csak 2 gyereke volt. A Biblia később tesz említést sokkal többről is
2020. jún. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Nem.
2020. jún. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Szia,

A Biblia kezdetben látszólag egyáltalán nem tesz említést leánygyermekek születéséről, csupán közli, hogy „Kain ismerte az ő feleségét...” (1Móz 4,17). 1Móz 5,4-ben azonban már azt olvassuk, hogy „Ádám... nemzett fiakat és leányokat”.

Annak az oka, hogy a Biblia alig tesz említést a lányokról, a korabeli társadalmi szemléletben és értékrendben keresendő, ami gyakorlatilag az egész Biblián végigvonul, és érezteti hatását. Tudniillik a férfiak társadalmi szerepét, jelentőségét és felelősségét többre értékeli. (Ez a jelenség nem is olyan régen még nálunk is ismert volt.)

A probléma másik oldala a vérfertőzés, azaz a vérszerinti testvérek házasságkötése, amelyből köztudottan nagy valószínűséggel fogyatékos utódok születése várható, ezért a mai polgári törvények tiltják is. Itt ismét a Biblia szemléletét kell figyelembe vennünk, amely gyökeresen eltér az általában uralkodó történelemszemlélettől. Az evolúciós felfogás szerint egy folyamatos fejlődés, felívelés jellemzi az emberiséget és annak történelmét, míg a Biblia ennek éppen az ellenkezőjéről, a szüntelen és egyre erősödő hanyatlásról beszél, amelynek kiindulópontja a kezdeti tökéletes állapot volt, és gyökere az erkölcsi hanyatlásban keresendő, de bizonyos vonatkozásokban az anyagi világra is kihat (lásd pl. „Átkozott legyen a föld temiattad... Tövist és bogáncskórót teremjen tenéked...” 1Móz 3,17-18). Így azok a ma ismeretes rendellenességek, amelyek testvérházasság esetén az utódok genetikusan meghatározott megbetegedései hátterében meghúzódnak (a sérült DNS, amely a különböző örökletes tulajdonságok átörökítésért felelős molekulalánc), minden bizonnyal ismeretlenek voltak egy olyan világban, ahol „minden igen jó” volt, ill.amikor még éppen csak megindult a romlás folyamata a bűnesetet követő időkben. Hogy a Biblia üzenete ebben a vonatkozásban is mennyire valószerű, éppen az bizonyítja, hogy Mózes idejére - i. e. XV. sz., azaz kb. 2500 évvel a teremtés után később - már ugyanúgy megjelenik a testvérházasság tilalma, ahogyan az napjainkban is ismert (3Móz 18,6. 9). Ebből kitűnik, hogy a Biblia előtt sem ismeretlen a jelenség és az általa hordozott veszély, de arra is utal, hogy ez nem volt mindig így.

Gyakran találkozhatunk a bibliai kijelentések és a tudomány eredményeinek összehangolására vagy éppen egymást kizáró voltának bizonyítására, ellentétbe állítására irányuló próbálkozásokkal. Azért is valószínűtlen, hogy ezek eredményre vezetnének, mert a két megközelítési mód teljesen különböző, tehát egy bizonyos ponton túl ezek a kísérletek nem járhatnak eredménnyel. A Biblia nem a tudományos kételyek kizárásának vagy minden felvetődő kérdés megválaszolásának igényével íródott. Ami elvárható, hogy belső konzisztenciát, összhangot találhatunk benne, azaz ne kerüljön önmagával ellentmondásba. Ez nem is kis kívánalom, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy a tudományos elméletekről mindez nem mindig mondható el.


Üdv. Péter

2020. jún. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%

Erre több dolgot lehet mondani:


Az egyik az, hogy a Biblia egy jelképes történet, amit nem szó szerint értelmezünk.


A másik az, hogy bizony annak idején egy jobbágyfalu igen csak belterjesen szaporodott, örültek, ha "csak" unokatestvér volt a kedves papa, mama, és nem közelebbi. Hiszed, vagy sem. Ez csak a modern, nagyvárosi élet sajátja a 20. század óta, hogy a házasuló felek semmilyen szinten nem tudnak arról, hogy rokonai lennének egymásnak. Ez 100 éve egy átlag faluban nem így volt, sőt, kivitelezhetetlen lett volna másképp. Egy átlag embernek nem ám 8 dédszülője volt, hanem, mondjuk 4 esetleg 6. Mert apai és anyai ágról is egyazon személyről volt szó.


Na a harmadik, amit én mondok, az az, hogy bizony más istenek is bele-beleteremtettek ebbe a galaxisba emberszerű lényeket, mert tudod a mongolokkal, a szerecsenekkel meg az indiánokkal, az indiaiakról ne is beszéljünk, nem nagyon tud a közel-keleti vallás elszámolni, ellenben más istenekkel és filozófiákkal, amik el tudnak a sajátjaikkal.

2020. jún. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Nézd ez egy jelképes történet, nem kell bele túl sokat látni.
2020. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%

Majd ha én is elmesélek egy történetet tele szimbólummal, akkor te is szó szerint értsd, hogy az összes bölcsességet és értelmet ignoráld belőle.

Gratulálok.

Ádám és éva a kettősség szimbóluma. Masculin feminím, negatív pozitív, macro micro.

2020. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%

A Biblia teremtéstörténeti része nem pontos természettudományos igénnyel készült. Hiszen már abból látszik, hogy a bibliai teremtéstörténet szerint a világ kezdetétől az ember megjelenéséig 6 nap telt el, a tudomány szerint pedig kb. 4 milliárd év. Én azt gondolom, hogy a kb. 4 milliárd év igaz, hiszen rengeteg tudományos bizonyítéka van ennek. Akkor viszont miért gondolnánk, hogy a teremtéstörténet többi része, pl. Ádám és Éva története szó szerint értendő?

Úgy tűnik, egy ponton Isten elérkezettnek látta az időt, hogy kiemelje az embert az állatvilágból azáltal, hogy különleges áldást adott számukra: a lelkét adta beléjük, és így kapcsolatba kerülhettek vele. Valószínű, hogy először egy férfit és egy nőt különválasztott a homo sapiensek közül (Ádám és Éva), akik a többiektől elkülönülten egy Édenkert nevű helyen élhettek, és különleges figyelmet, nevelést, törődést kaptak Istentől. Viszont az Istennel való idillikus kapcsolatuk megszakadása ("kiűzetés az Édenből") után a gyerekeik valószínűleg már a többi emberrel (homo sapiens) is házasodtak.

Ezek csak fejtegetések és feltételezések, tévesek is lehetnek, a lényeg az, hogy a teremtéstörténet nem egy pontos természetudományos értekezés a világ és az emberiség keletkezéséről.

üdv Stefán

2020. jún. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha olvastad volna a Bibliát, sem Káinnak, sem pedig Ádám és Éva harmadik fiának Szetnek nem volt viszonya az anyjukkal. Mindegyiknek más-más feleségük volt. Nem esik említés, de lehet, hogy Isten itt is közbe avatkozott, s ahogy Ádámnak, úgy nekik is adott asszonyokat. De mint ahogy mondva lett, ezek csak jelképes történetek, amelyek valós dolgokon alapulnak.
2020. aug. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!