Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberként milyen...

Vallásos emberként milyen munkát végezhetek?

Figyelt kérdés
Nő vagyok,és szeretnék olyan munkát,ami a vallással,hittel kapcsolatos. Tudnátok mondani esetleg ötleteket?

2020. jan. 12. 15:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
36%

Mottó: "De a paráznaság miatt minden férfiúnak tulajdon felesége legyen...hogy a Sátán meg ne kísértsen titeket, mivelhogy magatokat meg nem tartóztathatjátok" (1Kor7)


Sándor Bertalan, volt római katolikus szerzetes nyilatkozik a papi cölibátusról az Élet és Irodalom hasábjain:


[link]


idézet a cikkből:


"

– Így van, a fő bajom a papi nőtlenséggel volt, de persze voltak ezenfelül sajátosan „meleg” problémáim is az egyházammal.


– Egy heteroszexuális, monogám kapcsolat nem ok a távozásra?


– Dehogynem, ha nyilvánosan fölvállalja valaki.


– És ha titkolja vagy leplezi?


– Akkor nem. Az egyház „köténye” nagyon sok mindent eltakar. Ismerem a volt kollégáim gyakorlatát, nagyon gyakori, hogy támogatásukkal a partnerük neveli a közös gyerekeket, én egyébként szívesebben nevezem feleségnek őket, még akkor is, ha nyilvánosan házasságot nem köthettek. Aztán nagyon sokan folytatnak homoszexuális életmódot, és valahogy elszámolnak a lelkiismeretükkel. Igazából én attól rettentem meg, amit ezeken a kollégáimon láttam: vagy megalkuvó, tudathasadásos, szorongó életet élnek, és ezt a szörnyűséget aztán ráöntik a híveikre is, vagy egy cinikus, „minden mindegy” filozófiát alakítanak ki, ami ugyanolyan szörnyű, mint a másik. Szóval én becsületesen, az Isten színe előtt, őszintén akarok élni, és semmiféle bujkálást, megalkuvást, hazugságot nem vállalok a papi szolgálatomban.


– Mekkora ez az „egyház köténye”, amit az előbb emlegetett? Van-e tudomása arról, mennyire gyakoriak a papok körében a titokban tartott kapcsolatok?


– Statisztikáim nincsenek, de tapasztalt, idős papbácsiktól [sic!] tudom, akik életük során rengeteg kollégát gyóntattak meg, hogy az arány valahogy így fest: a papok hatvan százaléka „nőzik”, tehát heteroszexuális kapcsolata van, harminc százaléka pedig meleg, illetve meleg kapcsolatokat ápol.


– Ezt nem mondhatja komolyan! Ez kilencven százalék lenne!


– Igen, jól számolt, és magam is úgy gondolom, hogy ez nagyon reális kép. Vagyis a papoknak körülbelül tíz százaléka tartja a cölibátust. És persze lehet a realitásokat tagadni, hárítani, sőt tiltakozni is az őszinte beszéd ellen, de a puding próbája az evés. Ha fakultatívvá tennék a cölibátust, azonnal kiderülne, hányan vállalják igazán szabadon is, és hányan választják a házasságot, a családot, a szeretet-kapcsolatban való élést. Az egyház és a Vatikán ragaszkodásának ehhez persze van szociológiai magyarázata: a pápa abban a régi világban nőtt fel és élt, amikor még nem volt ekkora a mobilitás, amikor a közösségek még viszonylag zártak voltak. Akkor az egyházközség adta a pap családját, tehát volt egy közeg, amelyhez érzelmi viszony is fűzte. Ma annyira egyedül van, hogy egyszerűen irreális, ugyanakkor embertelen lenne tőle elvárni, hogy a nagy rideg űrben egy szál maga sziklaként álljon élethossziglan. Ezt már réges-régen végig kellett volna gondolni.

"

2020. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
36%

Egy lengyel dokumentumfilm:


[link]


A filmben szexuálisan megrontott áldozatok keresik meg egykori katolikus pap megrontójukat, rejtett kamerával.

Az első áldozat a filmben Anna Misiewicz, kislányként takarítást vállalt a paplakban... más lett belőle. A kérdezőhöz hasonló motivációval indult.

A film nagyon jól bemutatja az Egyház reakcióit is a papjai által elkövetett és felszínre került bűncselekményekre.

2020. jan. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!