Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak ma sátánista szekták...

Vannak ma sátánista szekták Magyarországon?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 13:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ugyanmár...
2010. júl. 19. 00:34
 12/14 anonim ***** válasza:

A. Sz. LaVey-t annyiban megvédem, hogy elképzeléseit ne nevezzük lopásnak, ahogy a mondás tartja, nincs új a nap alatt. Minden lesz valamiből. Ez a vallásokra, meg a világnézetekre is igaz. Nem hiszem, hogy ez baj. Vallások esetében is sokszor archaikusabb (átvett, jobban mondva meghagyott) motívumok maradnak fenn, és végül is kit érdekel, hogy pl. én hagyományőrzésből írok piros tojást, vagy mert épp római katolikus vagyok, vagy egy ősibb hit vezérel, a célja hasonló.

Ha a kérdező nem hisz a monogámiában, az is egyfajta hit.., és magánügy, amíg hasonló emberek társaságával osztja meg a "hitét", és másokat békénhagy. Mielőtt belebonyolódnál egy ilyen csoportba, szerintem nem ártana egy önvizsgálat, hogy mit miért szeretnél. Ott nem csak miszticizmust, orgiákat kereső emberek lehetnek, hanem igazi pszichopaták is. Ha csak miszticizmusra vágysz, akkor ajánlanám a boszorkányságot, de ugye ott alapkövetelmény, hogy "ne árts", és vagy betartja valaki, vagy nem, és a dolog nem úgy működik, hogy ártani akarok másoknak, de ettől még boszorkány vagyok, attól, hogy valaki annak hiszi magát, még nem lesz az.

Az állatkínzás meg bűncselekmény!!! És akármit is hiszel, nem hiszem, hogy bármi logika van benne, ha csak nem vagy beteg. Kb. olyan mintha a templomokban minden vasárnapi misén mostantól állatokat áldoznának Istennek, és mi történne a börtönön kívül? Mert az biztos, hogy nem nyílna meg hirtelen a lábuk alatt a föld. Persze lehet érvelni azzal, hogy az Ördög gonosz... de ha hinnék sem látnám így. Lucifernek köszönhetően kaptuk a tudást, és választhatunk jó és rossz között, nem hiszem, hogy azért kaptuk, hogy fölösleges ostobaságokat kövessünk el.

Isten próbára tesz, hogy helyt állva a mennybe jussunk, az Ördög megkísért, hogy elbukva a pokolban szenvedjünk? Mi választunk, és mindenki megkapja, amit érdemel. Ha katolikus lennék, úgy vélném, hogy Lucifer csak röhögne az állatkínzókon, tudva, hogy a pokolban végzik, és szenvedni fognak (nem pedig vigadni) a tetteikért. Lehetsz hálás a tudásért, de gondolkozz el azon, mit teszel!

Nem igazán emlékszem, de biztos, hogy van egy hinduista v. buddhista irányzat, de lehet, hogy inkább valami maradvány (ősi) hagyomány egy buddhista területen: a családok egy-egy kakast áldoznak fel (nem kínozzák!) valamilyen vallási napjukon, olyan ez mint mikor falun levágnak egy tyúkot levesnek, csak ebben az esetben papok vágják le, persze gyorsan, humánusan amennyire csak lehet. (Ugye áldozatként szolgálhat egyébként a vaj, gyümölcs, vagy épp kövek stb.) A kakast nem csak úgy feláldozzák, később a családi asztalra kerül. Végül is a lényeg, hogy a kakast felnevelik, gondozzák és szeretik és ez a gondoskodás, amit adtak a kakasnak, az a hús elfogyasztásával visszaszáll a családra, a kakas pedig egy magasabb rendű lényként születik újjá.

2010. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Damm válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nem igazán értem hogy van bátorságod ekkora ökörségeket összehordani! Ha valaki bele akar tartozni egy vallási csoportosulásba akkor a minimum az hogy utána néz!TÚÚÚÚÚÚLSÁGOSAN hosszú lenne elmagyarázni a lényegét,de aki azt hiszi hogy a Sátánisták rosszak az vessen magára.Nagyon kevertek egy bizonyos Diabolizmus nevű fogalmat a sátánizmussal. A sátánisták nem rendeznek orgiákat és nem a rossz nevében ténykednek! Ha orgiát akarsz menj szextárskeresőre.Ha pedig Sátán oltalma alatt akarsz élni akkor keress fel egy hozzáértőt és magyaráztasd el vele a vallási alapokat!


Léteznek szekták,de nem olyan értelemben amilyenben te azt gondolod.

2011. aug. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
LaVey nem volt trendmajom :) akkor trendmajom volt az összes görög filozófus is, mert hatottak egymásra? engem pl egy lavey-i szekta érdekelne, észrevettem, hogy a 11 törvényből 9-et mindig, és még egyet 80%-ban betartottam öntudatlanul is, mielőtt hallottam volna szervezett sátánizmusról.
2013. jan. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!